Architektura MuratorProjektyWieżowiec Liberty Tower na warszawskiej Woli

Wieżowiec Liberty Tower na warszawskiej Woli

Już za rok rozpocznie się realizacja mieszkalnego wieżowca Liberty Tower według projektu biura Arquitecto-nica.

Wieżowiec Liberty Tower na warszawskiej Woli

Autorów nowej koncepcji 140-metrowego wysokościowca przy zbiegu ul. Grzybowskiej i Żelaznej inwestor, firma Golub GetHouse, wybrał w zamkniętym konkursie. To amerykańskie biuro Arquitectonica, które do współpracy w charakterze lokalnego partnera zaprosiło firmę Epstein. Dla Warszawy zaprojektowali oni wieżę o schodkowym zwieńczeniu wraz z 9-kondygnacyjnym podium. W części wieżowej znajdzie się blisko 500 apartamentów o powierzchni od 36 do 125 m2, w niższej hotel z 267 pokojami i centrum konferencyjnym. W ramach prac przewidziano też remont tzw. domu Duschika oraz odbudowę 7-kondygnacyjnej kamienicy przy ul. Żelaznej, która zawaliła się kilka lat temu.

Rozpoczęcie realizacji: 2020

Czytaj też: Najwyższy budynek w Polsce: Varso Tower |

Wieżowiec Liberty Tower na warszawskiej Woli
W ramach inwestycji przewidziano m.in. remont tzw. Domu Duschika przy ul. Żelaznej
Tagi:
ARCHIwum Warszawy lat 90. Wirtualna mapa warszawskiej architektury lat 90. Dostępna jest już mapa warszawskiej architektury lat 90. Po najntisowych realizacjach stolicy oprowadzają badaczki architektury Aleksandra Stępień-Dąbrowska i Alicja Gzowska oraz fotograf Maciej Leszczełowski, którzy razem z wolontariuszami zinwentaryzowali ponad 300 obiektów powstałych w dekadzie transformacji.
Airbubble: pierwszy w Polsce biotechnologiczny plac zabaw Jeszcze do 31 października można korzystać z biotechnologicznego placu zabaw przy Centrum Nauki Kopernik. Airbubble to pierwsze taka przestrzeń w Polsce wykorzystująca oczyszczające właściwości alg. Za projektem tego miejskiego eksperymentu stoi ecoLogicStudio.
Plac Piłsudskiego: miejsce niezgody Pojawiające się od blisko 100 lat plany zagospodarowania warszawskiego placu Piłsudskiego (kiedyś zwanego też Saskim i Zwycięstwa) oraz nadania mu właściwej oprawy architektonicznej rozpalają emocje kolejnych pokoleń Polaków. W związku z ogłoszonym w lipcu rządowym planem odbudowy pałacu Saskiego przypominamy prawie stuletnią historię planowania tego ważnego miejsca, w tym artykuł z „Architektury” nr 4/5/1966, który przeczytać można w wydaniu cyfrowym.
MSN / Warszawa Decyzja o wykorzystaniu białego betonu architektonicznego na elewacjach spowodowała, że wszystkie poszczególne etapy związane z technologią i realizacją obiektu wymagały innego podejścia niż na typowej budowie. O realizacji siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie według projektu biura Thomas Phifer and Partners piszą Mikołaj Mundzik i Krzysztof Kuniczuk.
Spójna różnorodność: o Browarach Warszawskich Piotr Lewicki Kazimierz Łatak W miejscu dawnych browarów projektantom z pracowni JEMS Architekci udało się stworzyć kawałek autentycznego miasta. Jest ono przyjazne dla pieszych, a także wielkomiejskie. Współczesne, ale niepozbawione historii – o nowej realizacji Jemsów piszą Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak.
Kamienica wielopokoleniowa przy ul. Stalowej w Warszawie Kamienica wielopokoleniowa przy Stalowej 29 w Warszawie w większym zakresie stanowi projekt interesujący społecznie niż architektonicznie. O realizacji biura Sawa-tech pisze Jerzy S. Majewski.