Architektura MuratorProjektyWieżowiec Liberty Tower na warszawskiej Woli

Wieżowiec Liberty Tower na warszawskiej Woli

Już za rok rozpocznie się realizacja mieszkalnego wieżowca Liberty Tower według projektu biura Arquitecto-nica.

Wieżowiec Liberty Tower na warszawskiej Woli

Autorów nowej koncepcji 140-metrowego wysokościowca przy zbiegu ul. Grzybowskiej i Żelaznej inwestor, firma Golub GetHouse, wybrał w zamkniętym konkursie. To amerykańskie biuro Arquitectonica, które do współpracy w charakterze lokalnego partnera zaprosiło firmę Epstein. Dla Warszawy zaprojektowali oni wieżę o schodkowym zwieńczeniu wraz z 9-kondygnacyjnym podium. W części wieżowej znajdzie się blisko 500 apartamentów o powierzchni od 36 do 125 m2, w niższej hotel z 267 pokojami i centrum konferencyjnym. W ramach prac przewidziano też remont tzw. domu Duschika oraz odbudowę 7-kondygnacyjnej kamienicy przy ul. Żelaznej, która zawaliła się kilka lat temu.

Rozpoczęcie realizacji: 2020

Wieżowiec Liberty Tower na warszawskiej Woli
W ramach inwestycji przewidziano m.in. remont tzw. Domu Duschika przy ul. Żelaznej
Tagi:
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2020 – nominacje Inicjatywa Architekci dla Klimatu, modernizacja Muzeum Woli, dom przy Potockiej, kompleks P4 z hotelem Vienna House, EKOpark w Ursusie czy nowe stacje  metra na Targówku: po wielu spotkaniach i wizytach studyjnych w terenie jury VI edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Warszawy wyłoniło 18 realizacji nominowanych do nagród głównych. Teraz głos mają mieszkańcy.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Budynki Varso 1 i 2 w Warszawie Obiekty Varso 1 i Varso 2 autorstwa biura HRA Architekci wraz z wieżą projektu Foster + Partners i ogólnodostępnymi pasażami tworzyć będą nową miastotwórczą przestrzeń w samym centrum stolicy.
Hala Gwardii do remontu: miasto ogłasza kolejny przetarg w formule PPP Władze Warszawy szykują wielki remont Hali Gwardii. Właśnie ogłosiły postępowanie na wybór partnera, który wykona prace projektowe i remontowe, a docelowo zajmie się utrzymaniem wschodniej Hali Mirowskiej – tzw. Hali Gwardii.
Plany na przyszłość: 25. edycja wystawy 115 projektów dla Warszawy, w tym 29 koncepcji studenckich. Do 18 października w pawilonie ZODIAK można oglądać 25. edycję wystawy „Plany na przyszłość”. „Architektura-murator” tradycyjnie jest patronem medialnym ekspozycji.
Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.