Architektura MuratorProjektyWieżowiec Liberty Tower na warszawskiej Woli

Wieżowiec Liberty Tower na warszawskiej Woli

Już za rok rozpocznie się realizacja mieszkalnego wieżowca Liberty Tower według projektu biura Arquitecto-nica.

Wieżowiec Liberty Tower na warszawskiej Woli

Autorów nowej koncepcji 140-metrowego wysokościowca przy zbiegu ul. Grzybowskiej i Żelaznej inwestor, firma Golub GetHouse, wybrał w zamkniętym konkursie. To amerykańskie biuro Arquitectonica, które do współpracy w charakterze lokalnego partnera zaprosiło firmę Epstein. Dla Warszawy zaprojektowali oni wieżę o schodkowym zwieńczeniu wraz z 9-kondygnacyjnym podium. W części wieżowej znajdzie się blisko 500 apartamentów o powierzchni od 36 do 125 m2, w niższej hotel z 267 pokojami i centrum konferencyjnym. W ramach prac przewidziano też remont tzw. domu Duschika oraz odbudowę 7-kondygnacyjnej kamienicy przy ul. Żelaznej, która zawaliła się kilka lat temu.

Rozpoczęcie realizacji: 2020

Czytaj też: Najwyższy budynek w Polsce: Varso Tower |

Wieżowiec Liberty Tower na warszawskiej Woli
W ramach inwestycji przewidziano m.in. remont tzw. Domu Duschika przy ul. Żelaznej
Tagi:
Targowisko Bakalarska w Warszawie Potraktowanie Bakalaka z szacunkiem i zrozumieniem sprawiło, że targowisko tętni swoim hałaśliwym i kolorowym życiem, jest nieformalnym zagłębiem kuchni azjatyckiej i ciekawym miejscem na mapie Warszawy – o nowej realizacji Pracowni Architektonicznej Aleksandry Wasilkowskiej pisze Łukasz Pancewicz.
Modernizacja bazaru Różyckiego Działania miasta miały na celu faktyczną rewitalizację bazaru Różyckiego. Była z pewnością na to szansa, gdyby zastosowano bardziej strategiczne i uważne podejście do procesu zmiany – o nowej realizacji OCA Architekci pisze Maciej Czeredys.
Przeciw odbudowie Pałacu Saskiego: list otwarty Z inicjatywy m.in. profesor Marty Leśniakowskiej, Andrzeja Pałysa i Grzegorza Piątka powstał list otwarty w sprawie rezygnacji z odbudowy Pałacu Saskiego i zachodniej pierzei placu Piłsudskiego. W ciągu kilku dni pod apelem do Kancelarii Prezydenta RP podpisało się blisko 70 osób, w tym Krystyna Zachwatowicz-Wajda, Agnieszka Holland, Krzysztof Warlikowski, Anda Rottenberg, Maria Poprzęcka i Małgorzata Omilanowska.
Odbudowa Pałacu Saskiego: jest Ustawa o przygotowaniu i realizacji inwestycji Prezydent Andrzej Duda przekazał marszałek Sejmu projekt Ustawy o przygotowaniu i realizacji odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie. W zrekonstruowanych budynkach ma się znaleźć m.in. nowa siedziba Senatu.
Stadion Polonii w Warszawie: wkrótce rozbudowa historycznego obiektu Na modernizację i rozbudowę stadionu Polonii władze Warszawy zarezerwowały ponad 100 mln złotych. Prezydent Rafał Trzaskowski zapowiedział właśnie realizację konkursowego projektu biura JSK Architekci z 2019 roku.
Centrum Edukacji Ekologicznej przy lesie Młocińskim w Warszawie Przy ulicy Papirusów na Młocinach już za trzy lata powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej. Wkomponowany w niewielkie wzniesienie budynek zostanie zrealizowany w oparciu o prefabrykowaną technologię CLT według projektu pracowni Kwadratura.