Architektura MuratorProjektyWieżowiec Liberty Tower na warszawskiej Woli

Wieżowiec Liberty Tower na warszawskiej Woli

Już za rok rozpocznie się realizacja mieszkalnego wieżowca Liberty Tower według projektu biura Arquitecto-nica.

Wieżowiec Liberty Tower na warszawskiej Woli

Autorów nowej koncepcji 140-metrowego wysokościowca przy zbiegu ul. Grzybowskiej i Żelaznej inwestor, firma Golub GetHouse, wybrał w zamkniętym konkursie. To amerykańskie biuro Arquitectonica, które do współpracy w charakterze lokalnego partnera zaprosiło firmę Epstein. Dla Warszawy zaprojektowali oni wieżę o schodkowym zwieńczeniu wraz z 9-kondygnacyjnym podium. W części wieżowej znajdzie się blisko 500 apartamentów o powierzchni od 36 do 125 m2, w niższej hotel z 267 pokojami i centrum konferencyjnym. W ramach prac przewidziano też remont tzw. domu Duschika oraz odbudowę 7-kondygnacyjnej kamienicy przy ul. Żelaznej, która zawaliła się kilka lat temu.

Rozpoczęcie realizacji: 2020

Czytaj też: Najwyższy budynek w Polsce: Varso Tower |

Wieżowiec Liberty Tower na warszawskiej Woli
W ramach inwestycji przewidziano m.in. remont tzw. Domu Duschika przy ul. Żelaznej
Tagi:
Centrum reportażu w domkach fińskich na Polu Mokotowskim Są środki na modernizację dwóch domków fińskich na Polu Mokotowskim. Rada m.st. Warszawy przyznała właśnie dwa miliony złotych na ich gruntowny remont. Po zakończeniu inwestycji w obiektach powstanie centrum reportażu.
Zespół HOL 7.7 w Warszawie: nowa jakość kilkunastoletnich biurowców White Stone Development pokazuje, jaki potencjał drzemie w biurowcach z kilkunastoletnią historią. Kompleks HOL 7.7, który w 2020 roku przeszedł przemianę części wspólnych, teraz zaprasza najemców do odwiedzenia nowego showroomu. Wokół dwóch budynków przy Cybernetyki można też już korzystać z zielonego, wielofunkcyjnego patio.
Rozpoczyna się modernizacja Ogrodów Ulricha w Warszawie Ingka Centres podpisała umowę z firmą Budimex na modernizację zabytkowych Ogrodów Ulricha w Warszawie. Całe założenie, którego przebudowę opracowało biuro WXCA, zostanie udostępnione  latem 2022 roku.
Hala sportowa / Warszawa Inspiracją dla projektu elewacji stała się kolumnada, która miała na celu płynnie połączyć zwartą bryłę budynku szkoły z zielonym otoczeniem. O realizacji studia DEMIURG Project pisze Jerzy Grochulski.
Solidna komercyjna architektura: o Skylinerze Łukasz Pancewicz Jeśli trwałość, elastyczność i energooszczędność są najważniejszymi kryteriami współczesnej architektury biurowej, nowy warszawski wieżowiec spełnia je wszystkie. O nowej realizacji biura APA Wojciechowski pisze Łukasz Pancewicz.
Widok Towers w Warszawie Zakończyła się budowa Widok Towers w Warszawie według projektu Piotra Bujnowskiego i Martina Troethana. 95-metrowy budynek zastąpił dawną siedzibę Centrali Handlu Zagranicznego Universal o wysokości zaledwie 50 metrów.