Architektura MuratorProjektyWilla w Jordanii projektu BXBstudio

Willa w Jordanii projektu BXBstudio

Pracownia Bogusława Barnasia BXBstudio opracowała projekt rezydencji w Ammanie. Zastosowane rozwiązania architektoniczne wynikły z panującego północnej części Jordanii klimatu oraz inspiracji lokalną zabudową.

Willa w Jordanii projektu BXBstudio
BXBstudio Bogusław BarnaśAmman, Jordania
AutorzyBogusław Barnaś, Natalia Bryzek, Anna Hydzik
Powierzchnia:1014 m²
Data realizacji (początek)2015
Data realizacji (koniec)2016

Luksusowa willa o powierzchni 1014 m² powstanie na północnym stoku, w malowniczym, ogrodowym otoczeniu. Forma architektoniczna budynku wynikła z analizy ekspozycji budynku na słońce. Horyzontalna, rozczłonkowana bryła tworzy liczne zacienione tarasy. Przegrzewaniu wnętrza zapobiegają też zagłębione w bryle budynku okna. Na odrębnych poziomach zlokalizowano dwie strefy mieszkalne – główną przeznaczoną dla domowników i gości na dole oraz strefę rodziców na górze. Kompozycję podkreślono rozwiązaniami materiałowymi – na elewacji zastosowano dwa rodzaje lokalnego kamienia i perforowane arabskim ornamentem panele, aluminiowa grafitowa ślusarka i drewnie tarasy. Architekci zaprojektowali też basen, otaczający willę ogród, ogrodzenie i elementy małej architektury.

Konkurs na projekt domu przyjaznego dla klimatu Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z warszawskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają studentów i absolwentów wydziałów projektowych do udziału w konkursie na projekt ekologicznego domu jednorodzinnego.
From the Garden House projektu KWK Promes From the Garden House, czyli najnowsza realizacja  pracowni KWK Promes Roberta Koniecznego, został wkomponowany w istniejący już projekt ogrodu, stając się niejako architektura tła, która funkcjonuje w pełnej symbiozie z naturą. Budynek znalazł się wśród 100 najlepszych domów z całego świata w rankingu portalu architektonicznego Archello.
Letniskowy dom z widokiem na pastwisko: nowy projekt rmk.architektura Zadaniem projektantów z poznańskiej pracowni rmk.architektura było zaproponowanie 75-metrowego domu letniskowego, który z jednej strony charakteryzowałby się racjonalnym budżetem realizacji, z drugiej optymalnie wykorzystywał walory malowniczego otoczenia wielkopolskiej Krainy Stu Jezior.
Dom Wiatrak koło Lubartowa: nowa funkcja w starym młynie Architekci poddali przebudowie stary drewniany wiatrak. Największym wyzwaniem było pogodzenie stosunkowo niewielkich wymiarów młyna z funkcją mieszkalną, która miała spełniać wymagania rodziny z dwójką dzieci – tłumaczą.
Biały dom w Łomiankach projektu moomoo architects W podwarszawskich Łomiankach stanął niewielki dom według projektu łódzkiego biura moomoo architects. Śnieżnobiała bryła o wielospadowym dachu kryje nie tylko przestrzeń mieszkalną, ale również garaż i kameralne atrium wyłożone naturalnym drewnem.
Dom na jednym poziomie projektu pracowni RS+ Robert Skitek Zgodnie z życzeniem inwestorów, architekci z biura RS+ Robert Skitek zaprojektowali 300-metrowy dom, w którym wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie.  W budynku, mimo niewielkiego spadku działki, nie ma żadnych progów i stopni, a główna jego część otwiera się na obszerny ogród.