Architektura MuratorProjektyZespół apartamentów Grano Residence w Gdańsku

Zespół apartamentów Grano Residence w Gdańsku

Na gdańskiej Wyspie Spichrzów powstaje kolejny zespół apartamentów. Za jego projekt odpowiada pracownia Kozikowski Design.

Zespół apartamentów Grano Residence w Gdańsku

Kompleks zaplanowano w obrębie ulic Pszennej, Chmielnej i Żytniej w centralnej części Wyspie Spichrzów. Składać się będzie z dwóch budynków, w których znajdzie się 141 apartamentów o powierzchni od 31 do 82 m2 i wysokości 2,7 m oraz 136 pokoi hotelowych, o powierzchni od 21 do 47 m2, sprzedawanych w systemie condo. Do dyspozycji mieszkańców przewidziano również garaż podziemny na 174 miejsca i komórki lokatorskie. Zespół zaoferuje w sumie ponad 19,5 tys. m2. W części hotelowej, której aranżację opracowało biuro Ideograf, zaprojektowano też restaurację i strefę SPA & Wellness z basenem, saunami oraz salą konferencyjną. Apartamenty są sprzedawane w standardzie deweloperskim lub z możliwością wykończenia „pod klucz”. Inwestorem zespołu jest Grupa Kapitałowa Dekpol. Zakończenie realizacji: 2020

Wyspa Spichrzów, położona vis-à-vis Starego Miasta, podlega w ostatnim czasie intensywnym przeobrażeniom. W jej północnej części, w rejonie ulic Chmielnej i Pożarniczej, pod nazwą Granaria powstaje obecnie kompleks apartamentowy według projektu Studia Architektonicznego Kwadrat. W czerwcu tego roku oddano tu do użytku hotel Holiday Inn Gdańsk City Centre projektu RKW Architektur+, w planach jest jeszcze m.in. obrotowa kładka między wyspą a Długim Pobrzeżem i Głównym Miastem autorstwa Cezarego Bednarskiego.

Zespół apartamentów Grano Residence w Gdańsku
Zespół apartamentów Grano Residence w Gdańsku
Zespół apartamentów Grano Residence w Gdańsku
Zespół apartamentów Grano Residence w Gdańsku
Zespół apartamentów Grano Residence w Gdańsku
Konkurs na projekt cmentarza wojskowego na Westerplatte Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło konkurs na projekt nowego cmentarza wojskowego na Westerplatte. W jury m.in. Bolesław Stelmach, Andrzej M. Chołdzyński, Stanisław Fiszer, Oskar Grąbczewski i Marta Sękulska-Wrońska. Składanie wniosków do 27 sierpnia.
Osiedle Riverview w Gdańsku Osiedle Riverview w Gdańsku to kolejna inwestycja zrealizowana nad Motławą. Apartamentowce z widokiem na rzekę i Stare Miasto zaprojektowała warszawska pracownia APA Wojciechowski.
Izba Lekarska w Gdańsku według Toprojekt: wyniki konkursu W zamkniętym konkursie na projekt ośrodka szkoleniowego Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku jednogłośnie wygrała pracownia Toprojekt z Rybnika.
Architektura i budownictwo proekologiczne: rusza nabór na studia podyplomowe Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej ogłasza nabór na drugą edycję studiów podyplomowych „Architektura i budownictwo proekologiczne”.
Z wizją w przyszłość: Garnizon w Gdańsku [FILM] Na terenach dawnego garnizonu we Wrzeszczu od 2007 roku powstaje nowy zespół biurowo-mieszkalny z funkcjami usługowymi i kulturalnymi. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Heweliusza 18 – JEMS Architekci zaprojektowali nowy biurowiec w centrum Gdańska We wrześniu oddano do użytku budynek Heweliusza 18, który jest częścią nowego kompleksu biurowo-mieszkalnego projektu studia JEMS Architekci. Jednym z pierwszych najemców obiektu jest redakcja portalu Trojmiasto.pl.