Architektura MuratorProjektyZespół biurowy High Five w Krakowie

Zespół biurowy High Five w Krakowie

Między hotelem Ibis a Galerią Krakowską powstanie kompleks biurowy według projektu nsMonnStudio.

Zespół biurowy High Five w Krakowie
Wzdłuż pierzei ulicy pawiej powstanie zadaszony pasaż z restauracjami, kawiarniami i miejscami wypoczynku. Il. materiały prasowe

Kompleks, składający się z pięciu budynków zaplanowano przy ul. Pawiej, na niezagospodarowanej dotąd działce w pobliżu Dworca Głównego. Zaoferują łącznie 70 000 m2 powierzchni pod wynajem i miejsce pracy dla 7000 osób. Kompleks High Five będzie architektoniczną bramą do serca Krakowa, miejscem oznaczającym ścisłe centrum miasta. Projekt koresponduje z najbliższym otoczeniem, jak gmach Politechniki Krakowskiej, oraz klinkierową elewacją sąsiednich budynków. Szlachetność materiałów fasady i ich lawowanie kolorystyczne wpisze się w historyczny kontekst centrum.

Urbanistyczna realizacja będzie stanowiła otwartą, zapraszającą przestrzeń, urozmaiconą placami i pasażami przyjaznymi dla przechodniów. Wzdłuż pierzei ulicy Pawiej powstanie zadaszony pasaż, przy którym zlokalizowane zostaną m.in. restauracje, kawiarnie, miejsca do wypoczynku i spędzania wolnego czasu – mówi Piotr Nawara, prezes nsMoonStudio. W pierwszym etapie powstać mają dwa sześciokondygnacyjne budynki najbliżej dworca – D i E, o powierzchni ok. 23 500 m2. Garaż w budynku D będzie znajdował się na parterze oraz na jedynej kondygnacji podziemnej, natomiast w budynku E na dwóch kondygnacjach podziemnych. Oba parkingi pomieszczą w sumie 175 aut.

Zakończenie realizacji I etapu: 2017

Tagi:
Plac Kossaka w Krakowie według biura studio4SPACE W niedawnym konkursie na modernizację placu Juliusza Kossaka w Krakowie studio4SPACE otrzymało III nagrodę. Jury doceniło ideę przekształcenia tego miejsca w gęsto zazieleniony plac miejski. Prezentujemy wypowiedź współautora projektu Bartosza Dendury.
Osiedle Safrano w Krakowie projektu 3D Architekci W Łagiewnikach-Borku Fałęckim powstanie kameralne osiedle Safrano według projektu biura 3D Architekci.
Klub Studio / Kraków Projekt to próba przeniesienia idei klubu studenckiego z czasów PRL-u we współczesność. Jest więc tu miejsce i na scenę, i browar, i sale dla biznesu. O realizacji biura Stożek Architekci pisze Marcin Brataniec.
AFI V.Offices w Krakowie z najwyższym na świecie wynikiem certyfikacji BREEAM Krakowski biurowiec AFI V.Offices projektu Iliard Architecture & Interior Design otrzymał  certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding, zdobywając aż 98,87%. To najwyższy wynik w historii systemu certyfikacji operatora BRE Global dla polskiej inwestycji. Biorąc zaś pod uwagę klasyfikację budynków BREEAM International, jest to najwyżej oceniony budynek biurowy na świecie.
Muzeum Architektury i Designu w Krakowie: będzie konkurs SARP Realizacja Muzeum Architektury i Designu w Krakowie wkracza w kolejną fazę. Minister kultury Piotr Gliński zapowiedział przekazanie 400 mln na remont dawnego hotelu Cracovia. We współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich zostanie też przeprowadzony konkurs na adaptację zabytku.
PURO Kraków Old Town w nowej odsłonie Zakończyła się modernizacja PURO Kraków Old Town. Do współpracy przy kompletnej metamorfozie wnętrz krakowskiego hotelu PURO zaprosiło studio P2 Piotra Paradowskiego.