Architektura MuratorProjektyZespół biurowy Imagine w Łodzi

Zespół biurowy Imagine w Łodzi

Przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza w centrum Łodzi powstanie kompleks biurowy według projektu pracowni DDJM.

Zespół biurowy Imagine w Łodzi
Na dwóch ostatnich piętrach znajdą się użytkowe tarasy dla pracowników.

Projekt obejmuje realizację dwóch sześciokondygnacyjnych budynków biurowych, które zaoferują łącznie 16 800 m2 powierzchni na wynajem, oraz siedmiokondygnacyjnego, wolno stojącego parkingu bliżej ul. Zbiorczej, w którym znajdzie się 356 miejsc postojowych. Partery biurowców przewidziano na sklepy i restauracje, na dwóch ostatnich piętrach zaplanowano użytkowe tarasy, a między obiektami ogólnodostępną przestrzeń z zielenią i małą architekturą. Inwestorem zespołu jest firma Avestus Real Estate, która ubiega się dla niego o certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Zakończenie realizacji 2019

Tagi:
Przebudowa Szkieletora / Kraków W ramach przebudowy niedokończonego od lat 70. krakowskiego Szkieletora nadbudowano istniejącą wieżę, zachowując między innymi stalową konstrukcję. Zniszczone elementy, takie jak żelbetowe stropy, rozebrano. O wyzwaniach związanych z realizacją piszą Marek Dunikowski i Krzysztof Kliche.
Showroom Office Inspiration Centre w Krakowie Budynek ma się stać modelowym salonem wystawienniczym firmy, służącym prezentacji najnowszych rozwiązań wyposażenia wnętrz biurowych. Z uwagi na modułową formę i wysokiej klasy materiały wykończenia sam przypomina ekskluzywny mebel – pisze Dawid Hajok.
Kompleks biurowy Imagine w Łodzi Pracownia DDJM opracowała projekt nowego zespołu budynków biurowych w Łodzi. Realizacja ma zostać ukończona na przełomie 2018 i 2019 roku.
DDJM – 25 lat Studio DDJM od 1991 roku prowadzą Marek Dunikowski, Wojciech Miecznikowski i Jarosław Kutniowski. Przez ten czas zdobyli wspólnie ponad 20 nagród i wyróżnień w konkursach architektonicznych. W dorobku mają ponad pół miliona metrów kwadratowych powierzchni biurowej, a także tak znaczące realizacje jak Muzeum Zagłady Obozu w Bełżcu czy Europejskie Centrum Muzyki w Lusławicach. Z okazji jubileuszu 25-lecia studia o współczesnej roli architekta, odpowiedzialności za przestrzeń i o tym, co znaczy być na wskroś krakowską pracownią mówi jeden z jej współzałożycieli Marek Dunikowski.
Zawód Architekt: Marek Dunikowski Architektura nie jest robiona dla architektów, tylko dla ludzi, a skoro dla ludzi, to chodzi przede wszystkim o to, żeby ludziom się podobała - z Markiem Dunikowskim rozmawia Michał Nitychoruk.
Projekt zagospodarowania terenu po byłym hotelu Cracovia Spółka Echo Investment przedstawiła nowy pomysł zagospodarowania terenu po byłym hotelu Cracovia. Projekt budynku biurowego, który powstanie w miejscu dawnego hotelu zaprezentował Marek Dunikowski z pracowni architektonicznej DDJM.