Architektura MuratorProjektyZespół biurowy P4 w Warszawie

Zespół biurowy P4 w Warszawie

Nowy kompleks biurowy na Służewcu zaprojektowała pracownia JEMS Architekci. Zdaniem autorów swą niekonwencjonalną formą dorównać ma on siedzibie wydawnictwa Agora

Zespół biurowy P4
Zespół biurowy P4 w Warszawie projektu pracowni JEMS Architekci. Fot. JEMS Architekci

W ramach inwestycji zaplanowano cztery budynki. Dwa wyższe, 7-kondygnacyjne, powstaną od strony ulicy Postępu, dwa niższe, 4-kondygnacyjne, o bryłach obniżających się schodkowo do jednej kondygnacji, w głębi działki. W nawiązaniu do przemysłowej historii dzielnicy wszystkie mają być skonstruowane z powtarzalnych, betonowych modułów.

W zespole znajdzie się 25 000 m2 powierzchni biurowej i ok. 1400 m2 powierzchni usługowej. Inwestor, firma Garvest, z którą Jemsi współpracowali już przy realizacji biurowca Pixel w Poznaniu, planuje tu też przedszkole i żłobek.

Jak tłumaczy Marcin Sadowski z JEMS, niekonwencjonalną formułą architektury zespół P4 dorównać ma Agorze: Inwestor postawił nam zadanie, że mają to być budynki zupełnie inne niż te w najbliższej okolicy. Mają być raczej adresowane do młodych ludzi, do firm, które nie są korporacjami. I w tym sensie, nie zdarzyło nam się od czasów Agory robić tak niestandardowego budynku jako spójnej, jednorodnej całości – mówi.

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2016

Centrum administracyjne / Indie Zastosowane rozwiązania przestrzenne oraz materiałowe nawiązują do sztuki ludowej tego regionu, jednocześnie odpowiadając na wyzwania klimatyczne. O nowym budynku rządowym w Bhubaneśwarze, stolicy stanu Orisa, pisze Radosław Stach.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Z wizją w przyszłość: Business Garden Warszawa Zielony charakter zespołu biurowego Business Garden to nie tylko liczne rozwiązania energooszczędne, ale też ogólnodostępny miejski ogród, będący miejscem rekreacji pracowników oraz mieszkańców sąsiednich terenów. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Biurowiec Vector+ na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja nowego biurowca przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Za projekt obiektu odpowiada pracownia JSK Architekci.
Biurowiec Topsil w Skierniewicach Jedyną ekstrawagancją w minimalistycznej architekturze budynku jest rzeźbiarsko potraktowany hol. Czarna wstęga schodów ze złotymi obręczami kontrastuje ze ścianami z surowego betonu o specjalnie dobranej fak-turze – pisze Jerzy S. Majewski.
Neopark – ekologiczny kompleks biurowy autorstwa JEMS Architekci Na warszawskim Dolnym Mokotowie powstał kolejny biurowiec. Szklane płaszczyzny fasady są przełamane łąkową zielenią dziedzińca, a funkcja biurowa uzupełniona jest wypoczynkową.