Architektura MuratorProjektyZespół mieszkalny na Zaspie w Gdańsku

Zespół mieszkalny na Zaspie w Gdańsku

Konkurs inwestorski na koncepcję zabudowy dawnego pasa startowego lotniska Gdańsk Wrzeszcz wygrało Studio Architektoniczne Kwadrat we współpracy z biurem Wolski Architekci.

Zaspa
Rys. Materiały prasowe

Przedmiotem opracowania był wąski, ponad 5-hektarowy teren wzdłuż al. Jana Pawła II, między blokami osiedla Zaspa. Do konkursu pod patronatem urzędu miasta właściciel działki, firma Budimex Nieruchomości, zaprosił sześć pracowni: Fort, Arch- Deco, Kwadrat, Atol Studio, ART oraz 3A, a w jury pod przewodnictwem Wiesława Bielawskiego, wiceprezydenta Gdańska, znaleźli się m.in. Andrzej Duch, dyrektor miejskiego Wydziału Urbanistyki i Architektury, architekt Ryszard Jurkowski oraz przedstawiciele inwestora. Zwycięska praca zakłada budowę czterech 18-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych od strony ul. Hynka i czterech 4-kondygnacyjnych w głębi parceli. Ta część miałaby być realizowana w I etapie. W kolejnym przewidziano obiekty 8-kondygnacyjne i 18-kondygnacyjną dominantę na zakończeniu założenia.

Rozpoczęcie realizacji I etapu: 2016

Osiedle Riverview w Gdańsku Osiedle Riverview w Gdańsku to kolejna inwestycja zrealizowana nad Motławą. Apartamentowce z widokiem na rzekę i Stare Miasto zaprojektowała warszawska pracownia APA Wojciechowski.
Izba Lekarska w Gdańsku według Toprojekt: wyniki konkursu W zamkniętym konkursie na projekt ośrodka szkoleniowego Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku jednogłośnie wygrała pracownia Toprojekt z Rybnika.
Architektura i budownictwo proekologiczne: rusza nabór na studia podyplomowe Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej ogłasza nabór na drugą edycję studiów podyplomowych „Architektura i budownictwo proekologiczne”.
Z wizją w przyszłość: Garnizon w Gdańsku [FILM] Na terenach dawnego garnizonu we Wrzeszczu od 2007 roku powstaje nowy zespół biurowo-mieszkalny z funkcjami usługowymi i kulturalnymi. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Heweliusza 18 – JEMS Architekci zaprojektowali nowy biurowiec w centrum Gdańska We wrześniu oddano do użytku budynek Heweliusza 18, który jest częścią nowego kompleksu biurowo-mieszkalnego projektu studia JEMS Architekci. Jednym z pierwszych najemców obiektu jest redakcja portalu Trojmiasto.pl.
Wyspa Spichrzów według projektu biura Mąka Sojka Architekci [nowe wizualizacje] Rozpoczyna się ostatni etap zagospodarowania północnego cypla gdańskiej Wyspy Spichrzów. Projekt nowych kwartałów opracowało biuro Mąka Sojka Architekci.