Architektura MuratorProjektyZespół mieszkaniowy Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej

Zespół mieszkaniowy Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej

Na zlecenie Międzyzakładowej Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa Biuro Projektowe Małeccy opracowało koncepcję zespołu, w którym znajdą się m.in. mieszkania dwu- i trzypoziomowe.

Zespół mieszkaniowy Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej
Spółdzielnia ma już pozwolenie na budowę pierwszego z czterech obiektów.

Zespół składający się z czterech budynków stanie w miejscu wyburzonych kamienic przy ulicy 1 Maja 261-263 w dzielnicy Wirek. Realizacja pierwszego z nich ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. W obiekcie znajdzie się w sumie 14 mieszkań. Trzy pierwsze kondygnacje zajmą dwustronne lokale trzypoziomowe, z garażem i strefą wejściową w parterze, salonem, jadalnią i kuchnią na pierwszym piętrze oraz trzema sypialniami na drugim.

Takich mieszkań zaplanowano pięć. Każde będzie dysponowało również rozległym tarasem od strony podwórka. Powyżej znajdzie się dziewięć lokali o zróżnicowanych powierzchniach, od małych 27-metrowych kawalerek, do dwupoziomowych, 120-metrowych apartamentów z antresolą. Charakterystyczną cechą wnętrz będą sięgające podłogi okna. Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie 1573 m². Zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków wszystkie obiekty będą mieć ceglane elewacje i spadziste dachy kryte dachówką. Nazwa inwestycji nawiązuje do znajdującego się po drugiej stronie ulicy Werdonu, osiedla domów robotniczych z początku XX wieku, którego lokatorami byli weterani bitwy pod Verdun.

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI I ETAPU: 2018

Gardenhouse / Beverly Hills Charakterystycznym elementem budynku jest otaczająca bryłę zielona dwukondygnacyjna elewacja, na której posadzono rośliny dobrane specjalnie do klimatu południowej Kalifornii. O technicznych aspektach realizacji MAD Architects pisze Radosław Stach.
Zespół mieszkalny Złotniki plus we Wrocławiu Trwa budowa nowego osiedla na wrocławskich Złotnikach. Za projekt zespołu odpowiada pracownia BCM Architekci.
Budynek mieszkalny przy ul. Hallera w Rybniku Miejski konkurs na projekt budynku mieszkalno-usługowego w centrum Rybnika wygrali SLAS Architekci.
BILT – dom, który zmienia się wraz z użytkownikami [WIDEO] Holenderska pracownia Sluijmer Architectuur zaprojektowała zeroenergetyczny dom modułowy, który użytkownicy sami mogą dostosowywać do zmieniających się w czasie potrzeb.
Żółty blok w Szwecji Zespół dwóch budynków mieszkalnych Fjärilen znalazł się na krótkiej liście nagrody Stålbyggnadspriset 2017 przyznawanej co dwa lata przez Szwedzki Instytut Konstrukcji Stalowych. Projekt opracowała pracownia Belatchew Arkitekter.
Osiedle Żoliborz Artystyczny w Warszawie W nawiązaniu do żoliborskich tradycji kolejne kwartały osiedla powstały wokół centralnie usytuowanej agory z charakterystyczną dominantą na zakończeniu osi widokowej – pisze Hubert Trammer.