Architektura MuratorProjektyZespół mieszkaniowy w Warszawie

Zespół mieszkaniowy w Warszawie

Kameralne osiedle na granicy warszawskiego Ursusa z zielonymi terenami Konotopy to najnowszy projekt pracowni Kuryłowicz & Associates.

Zespół mieszkaniowy  w Warszawie
W nawiązaniu do sąsiadującej z zespołem zabudowy jednorodzinnej, architekci zaprojektowali niewielkie obiekty o rozrzeźbionych bryłach.

Zespół zrealizowany w pierwszym etapie inwestycji składać się będzie z sześciu trzykondygnacyjnych budynków wielorodzinnych. Zgodnie z zapisami decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, w pierwszej linii, wzdłuż ul. Henryka Brodatego, powstaną trzy obiekty dwuklatkowe z wycofaniami elewacji i obniżeniami wysokości do dwóch kondygnacji. Kolejne trzy obiekty, planowane w drugiej linii zabudowy, zaprojektowano już jako trzykondygnacyjne, w układzie korytarzowym. Zróżnicowanie wysokości domów wzdłuż ul. Henryka Brodatego i ich niewielka wysokość to nawiązanie do okolicznej, w przeważającej mierze jednorodzinnej zabudowy. Zaprojektowano obiekty o prostej formie, urozmaiconej poprzez wycofanie płaszczyzn elewacji w miejscach występowania tarasów i loggii. Nieregularne rozmieszczenie otworów okiennych o zróżnicowanych rozmiarach podkreśla organiczny, indywidualny charakter zabudowy – tłumaczy Krzysztof Pydo, jeden ze współautorów osiedla. Pod częścią zespołu zaplanowano jednokondygnacyjny parking. Powierzchnia użytkowa budynków wyniesie ponad 16 tys. m2, a całkowita blisko 20 tys. m2.

Rozpoczęcie realizacji: 2018

Mieszkania zamiast biur na Służewcu Chcemy, aby ten projekt był elementem inicjującym naturalne przekształcenia dzielnicy, forma architektury budziła ciekawość, a jak się uda, może nawet chęć przeprowadzki do miejsca, o którym myślało się od dawna, ale nie można go było znaleźć na mapie miasta – piszą autorzy koncepcji osiedla, które zainicjować ma proces zmian w biurowym zagłębiu na Służewcu.
Projekt siedziby Komisji Europejskiej według Kuryłowicz & Associates [GALERIA] Prezentujemy założenia projektu nowej siedziby Komisji Europejskiej wraz z zabudową kwartału przy Rue de la Loi w Brukseli warszawskiej pracowni Kuryłowicz & Associates.
Nowa siedziba Komisji Europejskiej – Polacy w finale konkursu Komisja Europejska ogłosiła wyniki dwuetapowego konkursu na projekt swojej nowej siedziby. W finale znalazła się pracownia Kuryłowicz & Associates, pokonując takie biura jak Ateliers Jean Nouvel, MVRDV, Zaha Hadid Architects czy O.M.A.
Warszawska linia średnicowa według Kuryłowicz & Associates PKP Polskie Linie Kolejowe ujawniły pierwsze wizualizacje przebudowy warszawskiej linii średnicowej. Koncepcję opracowuje konsorcjum spółek Torprojekt i Kuryłowicz & Associates.
Kuryłowicz & Associates – Wysoko... Wydawałoby się, że typową ambicją twórców projektujących wieżowce jest pragnienie wysokości. W przypadku architektów z warszawskiej pracowni Kuryłowicz & Associates myślenie o pięciu się ku górze równoważy jednak koncentrowanie się na tym, co „na dole” – kreowanie tętniących życiem parterów dostępnych dla wszystkich użytkowników. Dominika Szymańska podsumowuje dla nas wystawę Wysoko..., prezentowaną do 31 stycznia w siedzibie SARP Oddział Wybrzeże w Gdańsku.
Najlepsze pomysły młodych architektów. Zobacz prace finalistów Stypendium PRAKTYKA 2017 Czy architektura może rozwiązać powracający problem nadmorskiego „parawaningu”? Czy potrafi przywrócić mieszkańcom zapomniane i zaniedbane części osiedli? Czy most jest w stanie łączyć ludzi, a nie tylko punkty na mapie? To pytania zadawane przez tegorocznych finalistów Stypendium PRAKTYKA 2017. Zwycięzców poznamy 11 października 2017 r.