Architektura MuratorProjektyZespół mieszkaniowy w Warszawie

Zespół mieszkaniowy w Warszawie

Kameralne osiedle na granicy warszawskiego Ursusa z zielonymi terenami Konotopy to najnowszy projekt pracowni Kuryłowicz & Associates.

Zespół mieszkaniowy  w Warszawie
W nawiązaniu do sąsiadującej z zespołem zabudowy jednorodzinnej, architekci zaprojektowali niewielkie obiekty o rozrzeźbionych bryłach.

Zespół zrealizowany w pierwszym etapie inwestycji składać się będzie z sześciu trzykondygnacyjnych budynków wielorodzinnych. Zgodnie z zapisami decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, w pierwszej linii, wzdłuż ul. Henryka Brodatego, powstaną trzy obiekty dwuklatkowe z wycofaniami elewacji i obniżeniami wysokości do dwóch kondygnacji. Kolejne trzy obiekty, planowane w drugiej linii zabudowy, zaprojektowano już jako trzykondygnacyjne, w układzie korytarzowym. Zróżnicowanie wysokości domów wzdłuż ul. Henryka Brodatego i ich niewielka wysokość to nawiązanie do okolicznej, w przeważającej mierze jednorodzinnej zabudowy. Zaprojektowano obiekty o prostej formie, urozmaiconej poprzez wycofanie płaszczyzn elewacji w miejscach występowania tarasów i loggii. Nieregularne rozmieszczenie otworów okiennych o zróżnicowanych rozmiarach podkreśla organiczny, indywidualny charakter zabudowy – tłumaczy Krzysztof Pydo, jeden ze współautorów osiedla. Pod częścią zespołu zaplanowano jednokondygnacyjny parking. Powierzchnia użytkowa budynków wyniesie ponad 16 tys. m2, a całkowita blisko 20 tys. m2.

Rozpoczęcie realizacji: 2018

Antarktyczna latarnia morska od Kuryłowicz & Associates W ramach realizacji Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego w archipelagu Szetlandów Południowych powstanie nowa latarnia morska. Prezentujemy pierwsze wizualizacje projektu.
Trzydziestolecie pracowni Kuryłowicz & Associates Dorobek pracowni Kuryłowicz & Associates wykracza daleko poza zrealizowane obiekty. Jej twórcy wywarli silny wpływ nie tylko na krajobraz polskich miast, ale także życie społeczności architektonicznej, wychowując kilka pokoleń studentów i inicjując liczne projekty popularyzujące architekturę. Z okazji jubileuszu biuro zaprasza na wirtualne spotkanie, transmitowane prosto ze swojej siedziby na Saskiej Kępie.
Polska Stacja Antarktyczna: rusza budowa Arctowskiego! Rozpoczęła się realizacja nowej stacji antarktycznej w archipelagu Szetlandów Południowych. Obecnie koncepcję budynku głównego autorstwa pracowni Kuryłowicz & Associates przekłada na projekt architektoniczno-budowlany i wykonawczy konsorcjum biur DEMIURG i Home of Houses. Wysyłka pierwszych elementów konstrukcyjnych bazy Arctowski planowana jest jeszcze w tym roku.
Mieszkania zamiast biur na Służewcu Chcemy, aby ten projekt był elementem inicjującym naturalne przekształcenia dzielnicy, forma architektury budziła ciekawość, a jak się uda, może nawet chęć przeprowadzki do miejsca, o którym myślało się od dawna, ale nie można go było znaleźć na mapie miasta – piszą autorzy koncepcji osiedla, które zainicjować ma proces zmian w biurowym zagłębiu na Służewcu.
Projekt siedziby Komisji Europejskiej według Kuryłowicz & Associates [GALERIA] Prezentujemy założenia projektu nowej siedziby Komisji Europejskiej wraz z zabudową kwartału przy Rue de la Loi w Brukseli warszawskiej pracowni Kuryłowicz & Associates.
Nowa siedziba Komisji Europejskiej – Polacy w finale konkursu Komisja Europejska ogłosiła wyniki dwuetapowego konkursu na projekt swojej nowej siedziby. W finale znalazła się pracownia Kuryłowicz & Associates, pokonując takie biura jak Ateliers Jean Nouvel, MVRDV, Zaha Hadid Architects czy O.M.A.