Nowy Świat 2.0

i

Autor: Archiwum Architektury Architektura biurowca Nowy Świat 2.0 nawiązuje do sąsiednich budynków trójpodziałem elewacji, który występuje w prawie wszystkich istniejących budynkach, niezależnie od daty ich powstania. W elewacjach wyraźnie wyróżniono dwie pierwsze kondygnacje, kilkupiętrowy korpus i piętro wieńczące. Fot. Piotr Krajewski

Biurowiec Nowy Świat 2.0 w Warszawie

2016-04-29 11:44

Nowy biurowiec wraz z dawnym Domem Partii i jego zrewitalizowanym dziedzińcem ma szansę przekształcić się w miejsce przyjazne i miastotwórcze, dobrze wykorzystując atuty swojej śródmiejskiej lokalizacji – o urbanistycznych walorach obiektu, jego kontekstualnej architekturze i publicznych funkcjach piszą Krzysztof Domaradzki i Krzysztof Mycielski.

W numerze także wypowiedź głównego projektanta Andrzeja M. Chołdzyńskiego i krótka historia miejsca – przypominamy założenia towarzyszące realizacji sąsiadującego z budynkiem Domu Partii i okoliczności wzniesienia tuż obok Centrum Giełdowego według konkursowego projektu Andrzeja M. Chołdzyńskiego i Stanisława Fiszera.