Architektura MuratorRealizacjeBiurowiec SQ Business Center we Wrocławiu

Biurowiec SQ Business Center we Wrocławiu

Obiekt zlokalizowany przy ulicy Legnickiej zostanie oddany do użytku w I kwartale 2019 roku. Za jego projekt odpowiedzialne jest Studio Mańczak.

Biurowiec klasy A, usytuowany przy ulicy Legnickiej, jednej z głównych arterii wylotowych miasta będzie miał dziewięć kondygnacji. Elewacja o horyzontalnych podziałach jest w całości przeszklona. Układ pomieszczeń biurowych utrzymany będzie w formie open-space, z możliwością kształtowania przestrzeni przez przyszłych najemców w dowolny sposób.

Na parterze znajdą się przestrzenie usługowe z przeznaczeniem na funkcję gastronomiczną. Całość powierzchni użytkowej SQ Business Center wyniesie 5500 m², na dachu zaś zaprojektowano zielony taras o powierzchni 80 m².

Liczba miejsc postojowych wyniesie 66, w tym 19 miejsc w parkingu podziemnym. W obiekcie zlokalizowany zostanie także parking rowerowy.

Projekt architektoniczny powstał w Studiu Mańczak. Ta wrocławska pracownia opracowała kilka koncepcji biurowców oraz obiektów mieszkaniowych. Według ich projektu w 2015 roku na Nowych Żernikach zrealizowano zespół domów szeregowych.

Wykonawcą biurowca SQ Business Center jest firma Antczak Marek Sp. z.o.o.

Centrum administracyjne / Indie Zastosowane rozwiązania przestrzenne oraz materiałowe nawiązują do sztuki ludowej tego regionu, jednocześnie odpowiadając na wyzwania klimatyczne. O nowym budynku rządowym w Bhubaneśwarze, stolicy stanu Orisa, pisze Radosław Stach.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Z wizją w przyszłość: Business Garden Warszawa Zielony charakter zespołu biurowego Business Garden to nie tylko liczne rozwiązania energooszczędne, ale też ogólnodostępny miejski ogród, będący miejscem rekreacji pracowników oraz mieszkańców sąsiednich terenów. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Biurowiec Vector+ na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja nowego biurowca przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Za projekt obiektu odpowiada pracownia JSK Architekci.
Biurowiec Topsil w Skierniewicach Jedyną ekstrawagancją w minimalistycznej architekturze budynku jest rzeźbiarsko potraktowany hol. Czarna wstęga schodów ze złotymi obręczami kontrastuje ze ścianami z surowego betonu o specjalnie dobranej fak-turze – pisze Jerzy S. Majewski.
Neopark – ekologiczny kompleks biurowy autorstwa JEMS Architekci Na warszawskim Dolnym Mokotowie powstał kolejny biurowiec. Szklane płaszczyzny fasady są przełamane łąkową zielenią dziedzińca, a funkcja biurowa uzupełniona jest wypoczynkową.