DOM B

Dom powstał na malowniczej działce na przedmieściach Warszawy. Lokalizacja budynku w znacznej części została zdeterminowana przez gęsty układ drzew. Prosta biała forma ma stanowić kontrast dla naturalnego otoczenia. (Autorzy: Ingarden & Ewy Architekci)

DOM B
DOM BWarszawa
AutorzyIngarden & Ewy Architekci:
Zespół projektowyKrzysztof Ingarden, Jacek Ewy, Jacek Dubiel, Bartosz Haduch, Krzysztof Stępniak, Sebastian Macha
Powierzchnia terenu2067.0 m²
Powierzchnia użytkowa201.0 m²
Kubatura889.0 m³
Projekt (data)2004-2005
Data realizacji (początek)2006
Data realizacji (koniec)2007
Osiedle Ozon w Krakowie Biuro Ingarden & Ewý wygrało konkurs inwestorski na projekt osiedla w rejonie ulicy Banacha w Krakowie.
Budynek domaga się kontekstu - o ICE Kraków Krzysztof Bojanowski Architektura budynku, będąc swoistym kontrapunktem dla wzgórza wawelskiego, otwiera nowe wyzwanie dla samorządu krakowskiego, związane z potrzebą urbanistycznego uporządkowania jego najbliższego sąsiedztwa – pisze architekt i urbanista Krzysztof Bojanowski.
Nagroda Architizer A+ Popular Choice Award dla projektu Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie, zaprojektowany przez architektów z biura  Ingarden & Ewý Architekci zwyciężył w internetowym głosowaniu w konkursie amerykańskiego portalu architektonicznego Architizer.com w kategorii obiektów kultury:  teatrów i centrów sztuki performatywnej
Ogród Doświadczeń Na sześciu hektarach Parku Lotników w Nowej Hucie powstanie edukacyjny ogród, a w nim rozmieszczone zostaną urządzenia pobudzające ciekawość do nauki. (Autorzy: Ingarden & Ewy Architekci)