Architektura MuratorRealizacjeHotel Crowne Plaza Budapest: kolejna zagraniczna realizacja pracowni Tremend

Hotel Crowne Plaza Budapest: kolejna zagraniczna realizacja pracowni Tremend

Wnętrza hotelu Crowne Plaza Budapest odnoszą się do niepowtarzalnej atmosfery węgierskiej stolicy pełnej urokliwych placów, uliczek i tętniących życiem kafejek. Architekci warszawskiej pracowni Tremend znakomicie oddali w nich klimat Budapesztu.

Hotel Crowne Plaza Budapest: kolejna zagraniczna realizacja pracowni Tremend
Wnętrza hotelu Crowne Plaza Budapest, proj. Tremend; fot. Piotr Gęsicki

Hotel Crowne Plaza Budapest położony jest nieopodal zabytkowego dworca kolejowego Nyugati i centrum handlowego Westend City Center. Pracownia Tremend odpowiedzialna była za modernizację obiektu i rebranding, ponieważ wcześniej funkcjonował on pod inną marką. Inspiracją dla projektu było współczesne oblicze Budapesztu – miasta pełnego fascynujących kontrastów, noszącego w sobie dziedzictwo rzymskiego Aquincum i średniowiecznej Budy. Zamysłem autorów stało się stworzenie wnętrz będących odpowiedzią na potrzeby osób podróżujących zarówno w sprawach biznesowych, jak i prywatnych, stąd otwarte przestrzenie, proste, czyste formy i naturalne kolory ziemi, przełamane zgaszoną zielenią. Pracowni, prowadzonej przez Magdalenę Federowicz-Boule, zależało, by wnętrza nawiązywały do otoczenia. Goście czują tu więc prawdziwy luksus jakim jest spokój, przestrzeń i natura.

Hotel Crowne Plaza Budapest: kolejna zagraniczna realizacja pracowni Tremend
Wnętrza hotelu Crowne Plaza Budapest, proj. Tremend; fot. Piotr Gęsicki

Każda część hotelu inspirowana jest innym fragmentem miasta lub jego okolic. Parter to nawiązanie do historycznego dworca, wybudowanego przez firmę Gustawa Eiffla w XIX wieku. Zarówno w lobby, jak i w przestrzeni baru połączono różnorodność występujących na dworcu materiałów: drewna, stali i szkła.

Czytaj też: Dwie stacje metra w Budapeszcie |

Dekoracyjne lampy w kształcie kul, znajdujące się nad stolikami w części barowej, zawieszone zostały na przestrzennej metalowej konstrukcji i przypominają te stosowane niegdyś w halach dworcowych. Surowe ścianki między kanapami wykonane zostały z terakoty. Z jednej strony nawiązują do okolicznych winiarni, z drugiej, do ceglanej elewacji budynku dworca Nyugati. Nad barem znajduje się antresola, która może być wykorzystana jako oddzielna przestrzeń, dzięki odgradzającym ją zasłonom. Prowadzą do niej schody ukryte za specjalnie zaprojektowaną szafą na wina.

Hotel Crowne Plaza Budapest: kolejna zagraniczna realizacja pracowni Tremend
Wnętrza hotelu Crowne Plaza Budapest, proj. Tremend; fot. Piotr Gęsicki

Na piętrze hotelu Crowne Plaza Budapest znajdują się sale konferencyjne oraz restauracja z tarasem. W koncepcji wnętrz restauracji architekci nawiązali do winnic i tradycji, z których znane są Węgry. Wybrali naturalne materiały wykończeniowe, takie jak drewno czy czerwona terakota na posadzce. Naturalne beże i zgaszona zieleń kreują tu specyficzny klimat niewielkich węgierskich miasteczek, w których można odpocząć i zatrzymać się na kieliszek wina.

Czytaj też: Nowoczesna kuchnia: nowe trendy i rozwiązania dla nowoczesnej kuchni na 2022 rok |

W tych samych tonacjach utrzymano też pokoje gościnne. Łagodne odcienie i naturalne materiały sprzyjają odpoczynkowi i odprężeniu. Architekci Tremend zadbali, by goście odnaleźli tu ukojenie po przybyciu do tętniącego życiem Budapesztu i inspiracje do zwiedzania okolicy.

Hotel Crowne Plaza Budapest: kolejna zagraniczna realizacja pracowni Tremend
Wnętrza hotelu Crowne Plaza Budapest, proj. Tremend; fot. Piotr Gęsicki
Higiena w budynkach publicznych: hotele, biurowce i obiekty kultury Najnowsze rozwiązania pomagające dbać o higienę i środowisko naturalne w budynkach publicznych. Prezentujemy też ukończone w ostatnim czasie hotele, biurowce i obiekty kultury, w których wysokiej jakości architektura idzie w parze z wysokimi standardami użytkowymi.
London Empire House: londyńska realizacja medusa group [NOWE ZDJĘCIA] Biuro medusa group zaprojektowało przebudowę historycznego gmachu London Empire House we wschodniej części miasta. Architekci odtworzyli wiele detali poprzemysłowego obiektu, nadając jednak wnętrzom nowoczesny, surowy wyraz.
Tagi:
Hotel Rosewood London Położony w pobliżu Covent Garden, City i West Endu pięciogwiazdkowy Rosewood London to jeden z najbardziej luksusowych londyńskich hoteli. Wybudowany w 1914 roku w stylu edwardiańskim według projektu H. Percy’ego Moncktona łączy angielskie dziedzictwo ze współczesnym wyrafinowaniem.
Przebudowa kamienicy pod Wawelem: będzie kolejny hotel Była pierwszą kamienicą w obecnej pierzei ulicy Powiśle. Teraz zyska nadbudowę w konstrukcji z drewna klejonego CLT i zupełnie nową funkcję. Projekt przebudowy opracowało BXB Studio.
Hotel Warszauer w Krakowie Sposób kształtowania elewacji hotelu naśladuje podziały i rytmy stosowane w historycznych budynkach na Kazimierzu, ale we współczesnym wydaniu. O nowej realizacji pracowni INDO Architekci pisze Marcin Brataniec.
Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend Na warszawskiej Woli, nieopodal ronda Daszyńskiego, powstał pierwszy w Polsce hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Projekt wnętrz opracowało biuro Tremend, czerpiąc inspiracje zarówno z tętniącej życiem,  eklektycznej metropolii, jak i wciąż obecnej w niej dzikiej natury.
Pałac Branickich w Warszawie: hołd dla budowniczych powojennego miasta Dobiega końca adaptacja pałaców Branickich i Szaniawskich w Warszawie na butikowy hotel.  Za projekt przebudowy odpowiada studio architektoniczne SIETNICKI ze Szczecina, a za realizację spółka Budizol, znana między innymi z produkcji nowoczesnych prefabrykatów [GALERIA].
Najdziwniejsze hotele na świecie: TOP 10 Urlop w rurze kanalizacyjnej, na platformie wiertniczej lub w beczce po winie? Może takie atrakcje czekają właśnie na Ciebie! Przedstawiamy zestawienie 10 najdziwniejszych hoteli na świecie.