Architektura MuratorRealizacjeJakość architektury – o SZUCHA Premium Offices Artur Nowakowski

Jakość architektury – o SZUCHA Premium Offices Artur Nowakowski

SZUCHA Premium Offices jest projektem wyjątkowym pod każdym względem. Najwyższej próby architektura, doskonały dizajn, wygodne, doświetlone, przestronne biura, zielone ogrody wewnątrz i na zewnątrz budynku, zielone tarasy, no i wspaniały Pałacyk SZUCHA. Pałacyk, który przez dziesiątki lat był szczelnie zasłonięty murem. Mało kto wiedział o jego istnieniu. Po 70 latach oddajemy ten historyczny obiekt mieszkańcom Warszawy – pisze Artur Nowakowski, prezes GPG, inwestor SZUCHA Premium Offices.

SZUCHA Premium Offices
Elewacja wyższej partii biurowca, bezpośrednio przylegającej do al. Szucha. Widok od strony ogrodu; Fot. Marcin Czechowicz

Przystępując w Green Property Group do realizacji SZUCHA Premium Offices, braliśmy pod uwagę przede wszystkim jakość architektury. W ostatnich latach powstało w Polsce wiele bardzo słabych albo, w najlepszym wypadku, nijakich budynków. GPG, będąca w 100% polską grupą inwestycyjną, nie chce podążać śladem zagranicznych deweloperów, którzy realizują w naszym kraju sztampowe projekty. My myślimy inaczej – czujemy się odpowiedzialni za jakość architektury, którą stawiamy w przestrzeni publicznej i z której codziennie korzystają setki pracowników i mieszkańców. Wierzymy, że dzięki dobrej architekturze oraz starannie zaprojektowanemu i zadbanemu otoczeniu życie każdego z użytkowników miasta staje się ładniejsze i po prostu lepsze.

SZUCHA Premium Offices jest projektem wyjątkowym pod każdym względem. Najwyższej próby architektura, doskonały dizajn, wygodne, doświetlone, przestronne biura, zielone ogrody wewnątrz i na zewnątrz budynku, zielone tarasy, no i wspaniały Pałacyk SZUCHA. Pałacyk, który przez dziesiątki lat był szczelnie zasłonięty murem. Mało kto wiedział o jego istnieniu. Po 70 latach oddajemy ten historyczny obiekt mieszkańcom Warszawy. Postawiliśmy SZUCHA w najbardziej prestiżowym miejscu w Polsce. Róg alei Szucha i ulicy Litewskiej to bez wątpienia jedno z najbardziej przesiąkniętych historią miejsc. Jest to dziś – także dzięki nam – jeden z najpiękniejszych zakątków Warszawy. W bezpośrednim sąsiedztwie mamy same prestiżowe, historyczne budynki. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów RP, Nuncjatura Apostolska, najważniejsze ministerstwa czy siedziba Trybunału Konstytucyjnego – to sąsiedztwo, które zobowiązuje do zachowania najwyższych standardów. Dlatego właśnie prowadziliśmy uważne rozmowy z architektami i po wielu spotkaniach z wyjątkowymi twórcami wybraliśmy właśnie Bolesława Stelmacha. Często słyszę od profesjonalistów, że SZUCHA to jeden z najlepszych projektów tego lubelskiego architekta i jeden z ciekawszych budynków ostatnich lat, więc nasz wybór należy uznać za właściwy.

Centrum administracyjne / Indie Zastosowane rozwiązania przestrzenne oraz materiałowe nawiązują do sztuki ludowej tego regionu, jednocześnie odpowiadając na wyzwania klimatyczne. O nowym budynku rządowym w Bhubaneśwarze, stolicy stanu Orisa, pisze Radosław Stach.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Z wizją w przyszłość: Business Garden Warszawa Zielony charakter zespołu biurowego Business Garden to nie tylko liczne rozwiązania energooszczędne, ale też ogólnodostępny miejski ogród, będący miejscem rekreacji pracowników oraz mieszkańców sąsiednich terenów. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Biurowiec Vector+ na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja nowego biurowca przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Za projekt obiektu odpowiada pracownia JSK Architekci.
Biurowiec Topsil w Skierniewicach Jedyną ekstrawagancją w minimalistycznej architekturze budynku jest rzeźbiarsko potraktowany hol. Czarna wstęga schodów ze złotymi obręczami kontrastuje ze ścianami z surowego betonu o specjalnie dobranej fak-turze – pisze Jerzy S. Majewski.
Neopark – ekologiczny kompleks biurowy autorstwa JEMS Architekci Na warszawskim Dolnym Mokotowie powstał kolejny biurowiec. Szklane płaszczyzny fasady są przełamane łąkową zielenią dziedzińca, a funkcja biurowa uzupełniona jest wypoczynkową.