Architektura MuratorRealizacjeKościół w Foligno

Kościół w Foligno

Nowa realizacja sakralna na podstawie planów architektów Massimiliano i Doriana Fuksas jest monolitem o czystej geometrii. Dwa główne elementy architektoniczne identyfikują funkcje religijne.

fotka z /zdjecia/_MRM0094.jpg
Kościół w Foligno/Włochy
AutorzyMassimiliano e Doriana Fuksas
Architektura wnętrzProjekt mebli z kamienia: FUKSAS DESIGN - Scalpellino Maurizio Volpi Projekt mebli z drewna: FUKSAS DESIGN - Falegnameria Bertini Oświetlenie: FUKSAS DESIGN - Iguzzini illuminazione
KonstrukcjaIng. Gilberto Sarti
InstalacjeA.I. Engineering
Generalny wykonawcaEdiltecnica spa
InwestorConferenza Episcopale Italiana – Diocesi di Foligno
Powierzchnia użytkowa610.0 m²
Powierzchnia całkowita20690.0 m²
Projekt2001
Data realizacji (początek)2001
Data realizacji (koniec)2009

"The suspension of a volume within another. Seeing through concrete heaven, from outside, to inside, to outside".
Massimiliano Fuksas

Projekt zdobył nagrodę w 2001 roku w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Conferenza Episcopale Italiana na budowę nowych kościołów - jako znak innowacyjności, który spełnia wszystkie kryteria, stając się symbolem odrodzenia dla miasta po trzęsieniu ziemi. Nowa parafia zaprojektowana przez architektów ze Studio Fuksas jest monolitem o czystej geometrii. Dwa główne elementy architektoniczne identyfikują funkcje religijne.
Centrum pierwszego, główny budynek Kościoła składa się z dwóch kubików dodanych do siebie, z których niższy to zakrystia i lokalne Casa canonica.
Trzecia, mniejsza część łączy dwa poprzednie. Duchowości i medytacji sprzyja gra naturalnego światła wpadającego przez poziome i pionowe szczeliny - rysunek dialogu z niebem. Enzo Cucchi, przygotował na zewnątrz kościoła rzeźbę "Stela-Cross". Wysoki na 13,50 metra totem z cementu i białego marmuru z Carrary stał się kolejnym elementem architektonicznym. Mimmo Paladino stworzył 14 stacji Drogi Krzyżowej, a Fuksas Design meble i oświetlenie. Z inicjatywy miasta i diecezji Foligno, oraz organizacji OICOS REFLECTIONS odbyło się wdarzenie zatytułowane "In the sacred architecture - Three days with the architecture of Massimiliano and Doriana Fuksas".

 

Zdjęcia: Moreno Maggi

http://www.fuksas.it/

Współczesna architektura Włoch. Czarna wieża w Wenecji Obok mostu Santiago Calatravy, w sąsiedztwie placu Piazzale Roma powstał smukły biurowiec, pokryty czarną miedzianą blachą - nowa siedziba weneckiego sądu. Projekt pracowni architektonicznej C+S Architects zdobył główną nagrodę w międzynarodowym konkursie architektonicznym
Kompleks parafialny – kościół, dom parafialny, kaplica Kościół w parafii św. Pawła o prostej, sześciennej formie z nieregularnie rozmieszczonymi otworami okiennymi to część kompleksu parafialnego w Foligno autorstwa włoskiego biura Fuksas Architects.
D - rezydencja w La Giudecca Nowa mieszkalna konstrukcja stoi w miejscu istniejącego budynku na skrzyżowaniu między dwoma kanałami, zachowując jego ceglaną iglicę jako dokument przemysłowej przeszłości.