Architektura MuratorRealizacjeMade in Małopolska – nowy biurowiec Karpiel Steindel Architektura

Made in Małopolska – nowy biurowiec Karpiel Steindel Architektura

Budynek Tree_House Office na krakowskim Borku Fałęckim to pierwszy biurowiec zrealizowany w ramach programu Made in Małopolska, promującego najlepsze inicjatywy, produkty i przedsięwzięcia w regionie. Za jego projekt odpowiada pracownia Karpiel Steindel Architektura.

Made in Małopolska – nowy biurowiec Karpiel Steindel Architektura
Budynek Tree_House Office w Krakowie, proj. Karpiel Steindel Architektura; fot. Krystian Morawetz

Czterokondygnacyjny budynek biurowo-usługowy przy ul. Korbońskiego w Krakowie to inwestycja firmy Bauprojekt, odpowiedzialnej też za rozbudowę folwarku w Chorowicach, której projekt także opracowało studio Karpiel Steindel Architektura. Oba obiekty zrealizowano w ramach programu Made in Małopolska, zainicjowanego w ubiegłym roku przez władze województwa w celu wsparcia solidnego biznesu, ciekawego dizajnu, dobrego smaku, a także miejsc i obiektów szczególnie atrakcyjnych w regionie. Pomysł polega na przyznawaniu specjalnego znaku Made in Małopolska, który potwierdzać ma jakość i renomę wybranych firm i produktów. Biurowiec Tree_House Office i rozbudowa folwarku w Chorowicach to pierwsze realizacje architektoniczne wyróżnione w ten sposób.

Nowy obiekt na Borku Fałęckim został oddany do użytku latem tego roku. Biurowiec na planie zbliżonym do trójkąta prostokątnego oferuje blisko 1200 m2 powierzchni. Architektura budynku podporządkowana została rosnącemu pośrodku działki drzewu. Jego rolę podkreśla specjalnie zaprojektowana wnęka, wyłożona refleksyjną blachą odbijającą zieleń. Jednocześnie całość elewacji budynku oblicowana została blachą o wielobarwnej, opalizującej barwie, która wpisać ma bryłę w otaczający kontekst – tłumaczą autorzy.

The Boats – nowy projekt pracowni Karpiel Steindel Architektura Projekty Karpiel Steindel Architektura to połączenie współczesnego spojrzenia na architekturę z uznaniem dla lokalnej tradycji. Najnowsza realizacja – The Boats – również wpisuje się w charakter działań pracowni.
Dom w Tarnowie Zaprojektowany przez pracownię Karpiel i Steindel Architekci budynek wyróżnia się na tle dominujących w otoczeniu domów katalogowych.