Architektura MuratorRealizacjeMikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu projektu biura Dziewoński Łukaszewicz Architekci

Mikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu projektu biura Dziewoński Łukaszewicz Architekci

Zakończyła się realizacja zespołu mikroapartamentów Minimaxy we Wrocławiu według projektu pracowni Dziewoński Łukaszewicz Architekci. Kompleks nagrodzono ostatnio w konkursie Fasada Roku 2022.

Mikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu projektu biura Dziewoński Łukaszewicz Architekci
Mikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu, proj. Dziewoński Łukaszewicz Architekci; fot. Baumit
Zespół aparthotelowy Minimaxy Wrocław, ul. Zarembowicza 37
AutorzyDziewoński Łukaszewicz Architekci
Generalny wykonawcaPrzedsiębiorstwo Budowlane Alfa-Dach
InwestorIglica Nieruchomości
Data realizacji (koniec)2021

Zespół aparthotelowy Minimaxy stanął przy ul. Zarembowicza, nieopodal wrocławskiego lotniska. W jego skład weszły cztery pięciokondygnacyjne budynki. W każdym znalazło się ok. 60 lokali: 45 dwupoziomowych na piętrach od pierwszego do trzeciego, o powierzchni 32 m², oraz 15 jednopoziomowych na czwartym piętrze, o powierzchni 23 m². Do dyspozycji najemców są przestrzenie usługowe w parterach, a na terenie osiedla parkingi dla samochodów i rowerów. Wszystkie mieszkania wyposażone zostały ponadto w balkony. Kompleks Minimaxy zaprojektowała wrocławska pracownia Dziewoński Łukaszewicz Architekci, a inwestorem jest firma Iglica Nieruchomości.

Elewacje poszczególnych brył wykonano w technologii BSO, wykończono tynkiem oraz cegłą klinkierową. I właśnie za kompozycję elewacji mirkroapartamenty zdobyły ostatnio nagrodę w konkursie Fasada Roku 2022. Jury wyróżniło zespół w kategorii Budynek niemieszkalny nowy, doceniając m.in. graficzne, podkreślające tektonikę budynków „zagranie” kolorami oraz wkomponowanie obiektów w otaczający krajobraz. Teraz Minimaxy walczą o głosy w międzynarodowej odsłonie konkursu: Baumit Life Challenge 2022. Do 17 kwietnia można na nie głosować na stronie www.lifechallenge.baumit.com.

Tagi:
Biurowiec L’UNI we Wrocławiu Projektanci przebudowali muzeum na budynek biurowy, pokazując, jak dobra współpraca na linii architekt-deweloper-miasto może służyć społeczności – o realizacji biura Maćków Pracownia Projektowa pisze Wojciech Fudala.
Biurowiec Brama Oławska we Wrocławiu Autorom biurowca udało się zapewnić przestrzenność i lekkość konstrukcji, która została wsparta na żelbetowych słupach tworzących głęboki podcień – o nowej realizacji pracowni Artur Jasiński i Wspólnicy pisze Jerzy S. Majewski.
Centrum sportowe we Wrocławiu Zespół sal gimnastycznych przy szkole we Wrocławiu to minimalistyczny prostopadłościan, którego forma jest całkowicie podporządkowana funkcji – o nowej realizacji pracowni arch_it Piotr Zybura pisze Jerzy S. Majewski.
Akademik BaseCamp we Wrocławiu W projekcie kluczowe było uwzględnienie w reprezentacyjnym kwartale miasta architektury tła, budynków poprzemysłowych sprzed ponad stu lat – o projekcie Grupy 5 Architekci pisze Aleksandra Czupkiewicz.
Apartamentowiec Odrzańska we Wrocławiu Fasada wpisuje się w rytm szczytów sąsiednich kamienic i jest nieomal niematerialna, jak generowane cyfrowo obrazy wyświetlane w komputerze – o projekcie pracowni ARCHE i greenGO pisze Jerzy S. Majewski.
Apartamentowiec Studio Plac Dominikański we Wrocławiu Zakończyła się realizacja siedmiopiętrowego apartamentowca Studio Plac Dominikański we Wrocławiu. Budynek dla TOSCOM Development zaprojektowało pracownia Dziewoński, Łukaszewicz Architekci.