Mikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu projektu biura Dziewoński Łukaszewicz Architekci
Zakończyła się realizacja zespołu mikroapartamentów Minimaxy we Wrocławiu według projektu pracowni Dziewoński Łukaszewicz Architekci. Kompleks nagrodzono ostatnio w konkursie Fasada Roku 2022.
Mikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu, proj. Dziewoński Łukaszewicz Architekci; fot. Baumit
Zespół aparthotelowy Minimaxy Wrocław, ul. Zarembowicza 37
Zespół aparthotelowy Minimaxy stanął przy ul. Zarembowicza, nieopodal wrocławskiego lotniska. W jego skład weszły cztery pięciokondygnacyjne budynki. W każdym znalazło się ok. 60 lokali: 45 dwupoziomowych na piętrach od pierwszego do trzeciego, o powierzchni 32 m², oraz 15 jednopoziomowych na czwartym piętrze, o powierzchni 23 m². Do dyspozycji najemców są przestrzenie usługowe w parterach, a na terenie osiedla parkingi dla samochodów i rowerów. Wszystkie mieszkania wyposażone zostały ponadto w balkony. Kompleks Minimaxy zaprojektowała wrocławska pracownia Dziewoński Łukaszewicz Architekci, a inwestorem jest firma Iglica Nieruchomości.
Elewacje poszczególnych brył wykonano w technologii BSO, wykończono tynkiem oraz cegłą klinkierową. I właśnie za kompozycję elewacji mirkroapartamenty zdobyły ostatnio nagrodę w konkursie Fasada Roku 2022. Jury wyróżniło zespół w kategorii Budynek niemieszkalny nowy, doceniając m.in. graficzne, podkreślające tektonikę budynków „zagranie” kolorami oraz wkomponowanie obiektów w otaczający krajobraz. Teraz Minimaxy walczą o głosy w międzynarodowej odsłonie konkursu: Baumit Life Challenge 2022. Do 17 kwietnia można na nie głosować na stronie www.lifechallenge.baumit.com.
Newsletter „Architektury-murator” co tydzień nowa porcja najświeższych architektonicznych newsów z Polski i ze świata!
Projektanci przebudowali muzeum na budynek biurowy, pokazując, jak dobra współpraca na linii architekt-deweloper-miasto może służyć społeczności – o realizacji biura Maćków Pracownia Projektowa pisze Wojciech Fudala.
Autorom biurowca udało się zapewnić przestrzenność i lekkość konstrukcji, która została wsparta na żelbetowych słupach tworzących głęboki podcień – o nowej realizacji pracowni Artur Jasiński i Wspólnicy pisze Jerzy S. Majewski.
Zespół sal gimnastycznych przy szkole we Wrocławiu to minimalistyczny prostopadłościan, którego forma jest całkowicie podporządkowana funkcji – o nowej realizacji pracowni arch_it Piotr Zybura pisze Jerzy S. Majewski.
W projekcie kluczowe było uwzględnienie w reprezentacyjnym kwartale miasta architektury tła, budynków poprzemysłowych sprzed ponad stu lat – o projekcie Grupy 5 Architekci pisze Aleksandra Czupkiewicz.
Fasada wpisuje się w rytm szczytów sąsiednich kamienic i jest nieomal niematerialna, jak generowane cyfrowo obrazy wyświetlane w komputerze – o projekcie pracowni ARCHE i greenGO pisze Jerzy S. Majewski.
Zakończyła się realizacja siedmiopiętrowego apartamentowca Studio Plac Dominikański we Wrocławiu. Budynek dla TOSCOM Development zaprojektowało pracownia Dziewoński, Łukaszewicz Architekci.