Spis treści
- Zieleń w projekcie Hidden Villa. Na zewnątrz basen i kuchnia
- Olejowane drewno i cegłę zrównoważył beton i szkło
- Wykończenie willi to przedłużenie jej architektury
Zieleń w projekcie Hidden Villa. Na zewnątrz basen i kuchnia
Dawna posiadłość na holenderskim wybrzeżu została przekształcona w parkową przestrzeń mieszkalną. Zieleń w projekcie Hidden Villa pełni kluczową rolę. Otaczający willę ogród nie jest jedynie tłem dla realizacji, ale także integralnym elementem koncepcji, który zapewnia prywatność i wizualnie rozszerza granice wnętrza.
Czytaj także: Dom-manifest. Nowoczesna rezydencja stanęła wśród warszawskich dworków - 100 lat temu
Patia wypełnione roślinnością tworzą naturalne przedłużenie stref mieszkalnych. Tarasy, basen i zewnętrzna kuchnia wpisują się w zielony krajobraz, dokładając się do rozmycia granicy między architekturą a przyrodą. Minimalistyczne aluminiowe ramy i duże przeszklenia dodatkowo podkreślają związek wnętrza z ogrodem. Tak o projekcie wypowiadają się sami architekci:
Po wejściu do środka odsłania się nowy świat. Projekt ogrodu otwiera nowe perspektywy widokowe i tworzy różne przestrzenie wokół posiadłości, które można podziwiać z willi. Przestrzenie mieszkalne są ściśle powiązane z otaczającą naturą. Podobnie jak ogród rozpościera się w bogactwie form, tak i wnętrze willi oferuje różnorodne strefy do zamieszkania.

i

i
Olejowane drewno i cegłę zrównoważył beton i szkło
Materiały użyte w projekcie miały za zadanie podkreślić elegancję i naturalność willi. Elewacje górnych kondygnacji, patia oraz jedną z parterowych elewacji wykończono olejowanym drewnem jesionowym, z kolei dolne poziomy wykonano z jasnych cegieł Kolumba, co nadało budynkowi spójny i wyważony charakter.
Czytaj także: Belgijska czekoladka. Nowa willa na Żoliborzu - z ręcznie formowanej, belgijskiej cegły
Kompozycje dopełnił beton, szkło i aluminium. Zadaszenia, dopasowane do ruchu słońca, chronią wnętrza przed przegrzewaniem.

i

i
Wykończenie willi to przedłużenie jej architektury
Wnętrze willi wzbogaciły meble na zamówienie i zabudowa meblowa, które stanowią integralną część architektury budynku. Minimalistyczne podłogi z białego betonu wychodzą poza obrys budynku, tworząc jednolitą przestrzeń tarasów.
Czytaj także: Trzecie życie willi w Milanówku. Ten dom to piękna historia o miłości dziadka Kazimierza i babci Ireny
Sufity wykończone stiukiem i precyzyjnie zaprojektowane aluminiowe ramy okien wzmacniają poczucie przejrzystości i lekkości. Meble w zabudowie oraz wykończenia z ciemnego dębu i naturalnego kamienia wpisują się w spójną koncepcję projektową, a systemy oświetlenia KNX pozwalają na dopasowanie atmosfery do funkcji przestrzeni.

i
