Osada Gencz

Modernistyczna architektura autorstwa pracowni Q2 Studio wśród wrocławskich inwestycji mieszkaniowych.

fotka z /zdjecia/D2_01(1).jpg

Nazwa osiedla nawiązuje do historycznej nazwy podwrocławskich Komorowic. W bezpośrednim kontekście lasów wzdłuż rzeki Ślęzy, Korporacja Budowlana BUDMAX Sp. z o.o. z siedzibą w Polkowicach postanowiła zrealizować kilkuetapową inwestycję o spójnej koncepcji.
Modernistyczną, jednokondygnacyjną bryłę przekryto dachem w technologii odwróconej. Elewacje zróżnicowano materiałowo. Z połączenia kontrastowych faktur - cegły silikatowej i drewna oraz okładziny z płytek betonowych imitujących kamień - powstała oszczędna i powściągliwa, czysta w formie architektura. W jej ramach powstaną cztery typy zabudowy: ekskluzywne rezydencje według indywidualnych projektów, przestrzenne domy jednorodzinne i dwurodzinne oraz kameralne dwukondygnacyjne apartamenty z przestronnymi tarasami o wysokim standardzie wykończenia w naturalnym kamieniu, z drewnianą stolarką okienną. Na terenie 57 hektarów przewidziano także kompleks usługowo-handlowy oraz tereny rekreacyjne.

MVRD projektują we Wrocławiu! O tej inwestycji mówiło się od dawna. Dziś znamy wreszcie jej głównych autorów. Rozbudowę historycznej kamienicy na Wyspie Słodowej we Wrocławiu zaprojektuje holenderska pracownia MVRDV we współpracy z Q2 Studio.
Wrocławskie Centrum Laryngologii Medicus Budynek zaprojektowany przez studio JSK Architekci łączy funkcję usługową, medyczną i biurową. Obiekt powstał między kwartałem zabytkowych kamienic a terenami elektrociepłowni we Wrocławiu.
Piękny Wrocław 2018! Znamy wyniki konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia i prezydenta miasta Rozstrzygnięto XXVIII edycję konkursu Piękny Wrocław! na najlepsze realizacje powstałe w minionym roku w stolicy Dolnego Śląska. Grand Prix dla Liceum Ogólnokształcącego nr V autorstwa Maćków Pracownia Projektowa.
Wyniki konkursu na projekt Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu Zakład Narodowy im. Ossolińskich wraz z wrocławskim SARP-em przedstawił wyniki dwuetapowego konkursu na projekt nowego muzeum, które stanąć ma przy ul. Szewskiej, tuż obok głównego gmachu Ossolineum w samym centrum stolicy Dolnego Śląska.
Enklawa powolności Na tyłach 150-letniej, wrocławskiej kamienicy „narosła” przeszklona, zgeometryzowana huba. Ogrzewana znajdującym się piętro niżej piecem piekarniczym jest jednak raczej przykładem przyjaznej symbiozy, a nie formy pasożytniczej.
Wrocławskie Apartamenty Zyndrama z widokiem na Odrę Za projekt zlokalizowanej w sercu Wrocławia inwestycji odpowiada biuro APA Hubka. Miejska plomba będzie kolejnym budynkiem mieszkaniowym na koncie dolnośląskiej pracowni.