Architektura MuratorRealizacjePomysł na małą cukiernię - 12 000 różowych elementów

Pomysł na małą cukiernię - 12 000 różowych elementów

Pojekt wnętrza tej niewielkiej cukierni pod Madrytem opracowała pracownia Ideo Arquitectura. Autorzy zdecydowali się na niewielką, a jednocześnie niezwykle wyrazistą ingerencję - u sufitu umieścili ponad 12 tysięcy pomalowanych na różowo, drewnianych elementów.

Piekarnia Pan y pasteles pod Madrytem
Fot. Imagen Subliminal
Alcalá de Henares, Madrid
Autorzyideo arquitectura; Virginia del Barco, Mayte Barrios
Powierzchnia: 55 m²
Data realizacji (koniec)2015

Pan y pasteles to lokal należący do madryckiej sieci piekarni. Zgodnie z życzeniem właściciela, każde miejsce wyróżnia odmienny charakter, a jedyny element wspólny to firmowy kolor różowy, który występuje w trzech założonych dotąd lokalach.

Piekarnia mieści się w parterze budynku w centrum Alcala de Henares, miasta położonego w odległości około 30 km od centrum hiszpańskiej stolicy. Po usunięciu ścian działowych i usunięciu tynku, architekci zdecydowali się na minimalną ingerencję, która podkreśliła cechy historycznej zabudowy i wyeksponowała odsłoniętą, ceglaną powierzchnię ścian.

Najmocniejszy akcent we wnętrzu stanowi ponad 12 tysięcy drewnianych i pomalowanych na różowo elementów, które zamocowano u sufitu. Większość wyposażenia, m.in. lampy, krzesła, stoły, lada i półki, powstała specjalnie z myślą o tym wnętrzu.

Architekt Wnętrz – pobierz nowe wydanie! W najnowszym wydaniu magazynu „Architekt Wnętrz” m.in. prezentacja niecodziennej adaptacji XIV-wiecznego kościoła w Gironelli, rozmowa z projektantką Mają Ganszyniec, trendy w projektowaniu przestrzeni komercyjnych.
Szkoła dla ukraińskich dzieci projektu xystudio Szkoła dla dzieci z Ukrainy urządzona w biurowcu myhive Mokotów Two według projektu xystudio funkcjonuje już ponad miesiąc. Prezentujemy pierwsze zdjęcia realizacji.
Wnętrze Roku SAW 2022: startuje II edycja konkursu na najlepsze projekty wnętrzarskie Rusza II edycja konkursu Wnętrze Roku SAW. Jurorzy wyłonią najlepsze wnętrza prywatne i publiczne z lat 2019-2022. „Architektura-murator” po raz kolejny jest patronem medialnym konkursu.
Projekt WYWIAD: Roland Stańczyk o istocie zawodu architekta wnętrz Rolą architekta jest stworzenie ramy, którą mieszkańcy będą wypełniać swoimi pragnieniami, swoją osobowością, swoimi zainteresowaniami. Jeżeli podejmuje się decyzje za innych, trzeba to robić niezwykle odpowiedzialnie – przestrzega Roland Stańczyk. Prezentujemy nowy odcinek z realizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz cyklu „Projekt WYWIAD”. Tym razem bohaterem materiału jest architekt Roland Stańczyk, założyciel pracowni RS Studio Projektowe.
Pierogarnia Syrena Irena: nowa realizacja biura Projekt Praga Syrena Irena to nowy warszawski lokal z pierogami i... wódką. Ton eklektycznym wnętrzom nadają minimalistyczne grafiki od Mamastudio. Ta nawiązująca do stylistyki lat 60. identyfikacja stała się inspiracją dla architektów z pracowni Projekt Praga.
Mieszkanie Kos w Poznaniu: apartament z przestrzenią do pracy Apartament zlokalizowany na trzecim piętrze budynku w centrum Poznania powstał w wyniku połączenia dwóch mieszkań. Projekt zakładał zaprojektowanie wnętrza w taki sposób, by możliwe było połączenie funkcji mieszkalnej z przestrzenią do pracy.