Architektura MuratorRealizacjeSala Orderu Orła Białego

Sala Orderu Orła Białego

Order Orła Białego to najstarsze i najważniejsze polskie odznaczenie, przyznawane zarówno za zasługi cywilne, jak i wojskowe. W Pałacu Prezydenckim została otwarta poświęcona mu wystawa. Za projekt przestrzeni ekspozycyjnej odpowiada pracownia Nizio Design International.

Sala Orderu Orła Białego
Sala Orderu Orła Białego w Pałacu Prezydenckim w Warszawie; proj. Nizio Design International; fot. Piotr Krajewski

W Pałacu Prezydenckim została otwarta Sala Orderu Orła Białego – wystawa stała poświęcona najstarszemu i najważniejszemu polskiemu odznaczeniu, przyznawanemu zarówno za zasługi cywilne i wojskowe. Nadawane jest zarówno w czasie pokoju, jak i podczas wojny najwybitniejszym Polakom oraz największym rangą przedstawicielom państw obcych. Na wystawie prezentowane są zarówno współczesne odznaki Orderu Orła Białego, jak również insygnia oraz pamiątki historyczne związane z Drugą Rzecząpospolitą i Rządem Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie. Opracowanie projektu sali powierzono pracowni Mirosława Nizio – Nizio Design International. Głównym założeniem było stworzenie elementów przestrzeni ekspozycyjnej, które będą ascetyczne w formie i pełne elegancji, a przy tym wykonane z najwyższej jakości materiałów. Projektanci zaproponowali, by projekt sali wystawienniczej współgrał z merytorycznym przekazem opowieści o polskich insygniach i symbolach narodowych. Forma ma harmonizować ze stylistyką pałacu. Ekspozytory oraz wiszące ramy wraz z wbudowanym oświetleniem korespondują z historycznym wnętrzem – architekturą z okresu panowania dynastii Wazów. Ramy nie dominują nad wystawianymi przedmiotami, a dzięki zbiegowi linii perspektyw w ekspozytorach uwaga zwiedzających skupia się na historycznych obiektach. Wystawa została uroczyście otwarta 12 września 2018 roku.

Muzeum Popiełuszki w Okopach na Podlasiu: nowy projekt Nizio Design International Poznaliśmy projekt  Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Okopach.  Obiekt w miejscu urodzenia legendarnego  kapelana „Solidarności” powstanie według koncepcji  biura Nizio Design International.
Galeria Sztuki Starożytnej projektu Nizio Design International: fotospacer po zmodernizowanych wnętrzach Po trwającej blisko dekadę modernizacji ponownie otwarto Galerię Sztuki Starożytnej Muzeum Narodowego w Warszawie. Projekt rearanżacji przestrzeni opracowało Nizio Design International. Prezentujemy najnowsze zdjęcia Piotra Krajewskiego.
Uniwersalny przekaz: Jerzy S. Majewski o Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich Mauzoleum w Michniowie nabiera znaczenia uniwersalnego. Wykracza ponad wojenną tragedię własnego narodu, budząc refleksje i skojarzenia szersze od tych prezentowanych w scenariuszu wystawy. O nowej realizacji projektu Nizio Design International pisze Jerzy S. Majewski.
Mauzoleum w Michniowie projektu Nizio Design International: nowe zdjęcia Budowa mauzoleum w Michniowie dobiega końca. Prezentujemy najnowsze zdjęcia z realizacji Muzeum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, które wykonał Wiktor Utkowski.
Polski projekt w Gruzji! Na zlecenie Instytutu Polskiego w Tbilisi pracownia Nizio Design International przygotowała koncepcję adaptacji modernistycznego kina w Mcchecie. W obiekcie planowane jest muzeum poświęcone historii tej jednej z najstarszych osad na Kaukazie.
Rozbudowa Muzeum Powstania według Nizio Design [NOWE WIZUALIZACJE] W konkursie na nowe skrzydło Muzeum Powstania Warszawskiego zwyciężyło biuro Nizio Design International. Prezentujemy założenia nagrodzonej pracy i nowe wizualizacje.