Architektura MuratorRealizacjeVienna House Andel’s Cracow według BEHF Architects

Vienna House Andel’s Cracow według BEHF Architects

Prezentujemy zmodernizowane wnętrza hotelu Vienna House Andel’s Cracow. Za nowy wystrój odpowiada austriacka pracownia BEHF Architects.

Vienna House Andel’s Cracow według BEHF Architects
Vienna House Andel’s Cracow, proj. BEHF Architects


Hoteli i miejsc noclegowych w Krakowie jest w bród. Każdy z nich ma inny styl i atmosferę. Zlokalizowany w samym centrum Vienna House Andel’s Cracow przeszedł niedawno metamorfozę, zyskując aranżację nawiązującą do wystroju ekskluzywnych transatlantyków. W pokojach pojawiły się nowe marynistyczne elementy, jak lustra w kształcie bulajów, wieszaki na ubrania przypominają żeglarskie liny i haki czy drewniane drabinki okrętowe.

Czytaj też: Vienna House Mokotow Warsaw: nowy hotel projektu Jemsów |

Nowy charakter nadano też lobby Vienna House Andel’s Cracow. W centralnym punkcie znajduje się drewniany stół do coworkingu. Obok stoi motorower w stylu retro, a jedną ze ścian zdobi  niebiesko-biało-bordowy mural przedstawiający niedźwiedzia. Przestrzeń ożywiają rośliny doniczkowe ustawione na stole przy recepcji, które goście mogą zabtać ze sobą do pokoju na czas pobytu.

Z lobby można przejść bezpośrednio do kalifornijskiej restauracji Mavericks. Drewno zostało zestawione tu ze stalą oraz motywami roślinnymi i akcentami surferskimi. Z kolei hotelowy Bar Smok nazwą nawiązuje do kultowego lokalu, który znajdował się w tej lokalizacji kilkadziesiąt lat temu. Za nową aranżację wnętrz odpowiada austriacka pracownia BEHF Architects i dział projektowy Vienna House. Generalnym wykonawcą była firma Riedl, a prace renowacyjne całego obiektu trwały w latach 2018-2020.

Nowe biura WP: rozmowa z Anną Fedorowicz-Tomaszewską i Katarzyną Miastkowską Wirtualna Polska to ogromna organizacja. Największym wyzwaniem było  połączenie różnych modeli pracy – od gwarnej, pracującej niemal całą dobę redakcji, po wymagające skupienia działy IT czy analiz. W tym przypadku ścisła współpraca z działem administracji, zarządem i szefami poszczególnych działów trwała kilka miesięcy zanim w ogóle usiedliśmy do rysowania. W nowej, postcovidowej rzeczywistości, potrzeba dokładnego zrozumienia wszelkich potrzeb i zależności będzie jeszcze istotniejsza. Przed nami ważne wyzwanie – kompletna redefinicja miejsca pracy: rozmowa z Anną Fedorowicz-Tomaszewską i Katarzyną Miastkowską, projektantkami nowych biur Wirtualnej Polski.
CitySpace w Krakowie projektu medusa group Krakowskie biura CitySpace, polskiej firmy oferującej w pełni wyposażone przestrzenie na wynajem, zaaranżowała pracownia medusa group. Najemcy mają tu do dyspozycji m.in. gabinety, pokoje relaksu i budki telefoniczne.
Tagi:
IBB Grand Hotel Lublinianka według Toya Design Zabytkowy  Grand Hotel Lublinianka przeszedł ostatnio metamorfozę. W historycznych wnętrzach pojawiły się m.in. graficzne motywy nawiązujące do architektonicznych reliefów widniejących na elewacjach kamienic Lublina.
Polacy projektują modernizację legendarnego The Queens Hotel w Leeds Zabytkowy budynek The Queens Hotel w Leeds zostanie zmodernizowany według projektu krakowskiego biura Iliard Architecture & Interior Design.  W momencie powstania był to jeden z najbardziej luksusowych hoteli w Wielkiej Brytanii.
Hotel Breath-in w Łodzi Hotel Breath-In powstać ma w samym centrum w Łodzi, u zbiegu ulic Narutowicza i Sienkiewicza. Budynek o konstrukcji z drewna klejonego krzyżowo CLT zaprojektowała lokalna pracownia MAKAA.
Zespół hotelowy Karkonosze Springs W Staniszowie na Dolnym Śląsku powstać ma zespół wypoczynkowy Karkonosze Springs. W skład kompleksu wejdzie hotel, budynek usługowy i 20 dwukondygnacyjnych obiektów mieszczących apartamenty. Projekt założenia opracowało Q2Studio.
PURO Kraków Old Town w nowej odsłonie Zakończyła się modernizacja PURO Kraków Old Town. Do współpracy przy kompletnej metamorfozie wnętrz krakowskiego hotelu PURO zaprosiło studio P2 Piotra Paradowskiego.
Przebudowa hotelu Harenda / Warszawa Wyzwaniem było dostosowanie neoklasycznego budynku do współczesnych standardów hotelowych. Architektom zależało przede wszystkim na odzwierciedleniu historii oraz wielkomiejskiego charakteru miejsca, a także otwarciu się na miasto. O przebudowie warszawskiego hotelu Harenda pisze Marcin Garbacki.