Architektura MuratorRealizacjeVienna House Andel’s Cracow według BEHF Architects

Vienna House Andel’s Cracow według BEHF Architects

Prezentujemy zmodernizowane wnętrza hotelu Vienna House Andel’s Cracow. Za nowy wystrój odpowiada austriacka pracownia BEHF Architects.

Vienna House Andel’s Cracow według BEHF Architects
Vienna House Andel’s Cracow, proj. BEHF Architects


Hoteli i miejsc noclegowych w Krakowie jest w bród. Każdy z nich ma inny styl i atmosferę. Zlokalizowany w samym centrum Vienna House Andel’s Cracow przeszedł niedawno metamorfozę, zyskując aranżację nawiązującą do wystroju ekskluzywnych transatlantyków. W pokojach pojawiły się nowe marynistyczne elementy, jak lustra w kształcie bulajów, wieszaki na ubrania przypominają żeglarskie liny i haki czy drewniane drabinki okrętowe.

Czytaj też: Vienna House Mokotow Warsaw: nowy hotel projektu Jemsów |

Nowy charakter nadano też lobby Vienna House Andel’s Cracow. W centralnym punkcie znajduje się drewniany stół do coworkingu. Obok stoi motorower w stylu retro, a jedną ze ścian zdobi  niebiesko-biało-bordowy mural przedstawiający niedźwiedzia. Przestrzeń ożywiają rośliny doniczkowe ustawione na stole przy recepcji, które goście mogą zabtać ze sobą do pokoju na czas pobytu.

Z lobby można przejść bezpośrednio do kalifornijskiej restauracji Mavericks. Drewno zostało zestawione tu ze stalą oraz motywami roślinnymi i akcentami surferskimi. Z kolei hotelowy Bar Smok nazwą nawiązuje do kultowego lokalu, który znajdował się w tej lokalizacji kilkadziesiąt lat temu. Za nową aranżację wnętrz odpowiada austriacka pracownia BEHF Architects i dział projektowy Vienna House. Generalnym wykonawcą była firma Riedl, a prace renowacyjne całego obiektu trwały w latach 2018-2020.

Nowe biura WP: rozmowa z Anną Fedorowicz-Tomaszewską i Katarzyną Miastkowską Wirtualna Polska to ogromna organizacja. Największym wyzwaniem było  połączenie różnych modeli pracy – od gwarnej, pracującej niemal całą dobę redakcji, po wymagające skupienia działy IT czy analiz. W tym przypadku ścisła współpraca z działem administracji, zarządem i szefami poszczególnych działów trwała kilka miesięcy zanim w ogóle usiedliśmy do rysowania. W nowej, postcovidowej rzeczywistości, potrzeba dokładnego zrozumienia wszelkich potrzeb i zależności będzie jeszcze istotniejsza. Przed nami ważne wyzwanie – kompletna redefinicja miejsca pracy: rozmowa z Anną Fedorowicz-Tomaszewską i Katarzyną Miastkowską, projektantkami nowych biur Wirtualnej Polski.
CitySpace w Krakowie projektu medusa group Krakowskie biura CitySpace, polskiej firmy oferującej w pełni wyposażone przestrzenie na wynajem, zaaranżowała pracownia medusa group. Najemcy mają tu do dyspozycji m.in. gabinety, pokoje relaksu i budki telefoniczne.
Tagi:
Hotel Rosewood London Położony w pobliżu Covent Garden, City i West Endu pięciogwiazdkowy Rosewood London to jeden z najbardziej luksusowych londyńskich hoteli. Wybudowany w 1914 roku w stylu edwardiańskim według projektu H. Percy’ego Moncktona łączy angielskie dziedzictwo ze współczesnym wyrafinowaniem.
Przebudowa kamienicy pod Wawelem: będzie kolejny hotel Była pierwszą kamienicą w obecnej pierzei ulicy Powiśle. Teraz zyska nadbudowę w konstrukcji z drewna klejonego CLT i zupełnie nową funkcję. Projekt przebudowy opracowało BXB Studio.
Hotel Warszauer w Krakowie Sposób kształtowania elewacji hotelu naśladuje podziały i rytmy stosowane w historycznych budynkach na Kazimierzu, ale we współczesnym wydaniu. O nowej realizacji pracowni INDO Architekci pisze Marcin Brataniec.
Hotel Crowne Plaza Budapest: kolejna zagraniczna realizacja pracowni Tremend Wnętrza hotelu Crowne Plaza Budapest odnoszą się do niepowtarzalnej atmosfery węgierskiej stolicy pełnej urokliwych placów, uliczek i tętniących życiem kafejek. Architekci warszawskiej pracowni Tremend znakomicie oddali w nich klimat Budapesztu.
Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend Na warszawskiej Woli, nieopodal ronda Daszyńskiego, powstał pierwszy w Polsce hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Projekt wnętrz opracowało biuro Tremend, czerpiąc inspiracje zarówno z tętniącej życiem,  eklektycznej metropolii, jak i wciąż obecnej w niej dzikiej natury.
Pałac Branickich w Warszawie: hołd dla budowniczych powojennego miasta Dobiega końca adaptacja pałaców Branickich i Szaniawskich w Warszawie na butikowy hotel.  Za projekt przebudowy odpowiada studio architektoniczne SIETNICKI ze Szczecina, a za realizację spółka Budizol, znana między innymi z produkcji nowoczesnych prefabrykatów [GALERIA].