Architektura MuratorRealizacjeWystawa Wyspiański. Nieznany w Krakowie

Wystawa Wyspiański. Nieznany w Krakowie

Ekspozycja otworzona w 150. rocznicę urodzin artysty stanowi uzupełnienie i zwieńczenie wcześniejszej wystawy, to połączenie historycznych kanonów bibliotecznych ze współczesną estetyką, próba ubrania słów w przestrzeń – piszą Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak.

Wystawa Wyspiański. Nieznany w Krakowie
Biblioteka Wyspiańskiego w sali niebieskiej; Fot. Jakub Certowicz
Wystawa Wyspiański. NieznanyMuzeum Narodowe w Krakowie, Al. 3 Maja 1
AutorzyNArchitekTURA / Bartosz Haduch, architekci Bartosz Haduch, Łukasz Marjański
Współpraca autorskaMichał Haduch
Kuratorka:Magdalena Laskowska
Grafika:Paulina Suchińska, Bartłomiej Suski, Łukasz Marjański
Generalny wykonawcaArserWood, sekcja realizacji wystaw MNK
InwestorMuzeum Narodowe w Krakowie, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Powierzchnia użytkowa331.0 m²
Powierzchnia całkowita384.0 m²
Kubatura1912.0 m³
Projekt2018
Data realizacji (początek)2018
Data realizacji (koniec)2019
Tagi:
Hotel Cracovia i Kino Kijów na fotografiach Na wystawie Dawny Hotel Cracovia zostaną zaprezentowane fotografie zgromadzone przez Muzeum Historyczne Krakowa oraz nadesłane przez uczestników konkursu fotograficznego. Organizatorzy wydarzenia czekają na nie do końca sierpnia.
Galeria Wnętrz w Krakowie Architekt musiał poradzić sobie z klasyczną sytuacją wschodnioeuropejskiego nie-miejsca: zaprojektować salon meblowy obok czteropasmowej drogi, naprzeciwko salonu konkurencji, nieopodal zabudowy jednorodzinnej. O projekcie Atelier Loegler pisze Grzegorz Stiasny.
Dom jednorodzinny w Krakowie Autorka dystansuje się od wzorca domu stodoły, który wydaje się inspiracją formalną. Ten dom to abstrakcyjna bryła odpowiadająca zapisanemu w wymogach planu miejscowego archetypowi domu z dwuspadowym dachem – pisze Marcin Brataniec.
Park Stacja Wisła O krakowskim parku, który otrzymał nagrodę w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce oraz był nominowany do nagrody EU Mies van der Rohe 2019, piszą Hubert Trammer i Urszula Forczek-Brataniec. W numerze także wypowiedź Wojciecha Jakubowskiego, autora projektu wykonawczego.
Niepubliczny żłobek w Krakowie Żłobek powstał w osiedlowym pasie zieleni, wśród złożonej zabudowy – bloków mieszkalnych z jednej i kościoła z drugiej strony. Realizacja prowokuje pytania o miejsce i formę tego rodzaju instytucji we współczesnym mieście – pisze Marcin Brataniec.
Centrum Literatury Planeta Lem na krakowskim Zabłociu Planeta Lem, czyli wielofunkcyjne centrum literackie, któremu patronować będzie Stanisław Lem, powstanie na krakowskim Zabłociu według projektu JEMS Architekci.