Architektura MuratorRealizacjeZagospodarowanie nabrzeża jeziora Paprocany w Tychach

Zagospodarowanie nabrzeża jeziora Paprocany w Tychach

Powstało miejsce komfortowe, funkcjonalne i bezpretensjonalne, które wręcz modelowo spełnia ustawową definicję przestrzeni publicznej. Nowe zagospodarowanie brzegów jeziora Paprocany to prawdziwa perła, o czym świadczy choćby tegoroczna nominacja do Mies van der Rohe Award i finału VIII edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE – o realizacji piszą Michał Stangel i Łukasz Zagała.

Nad jeziorem Paprocany
Ławki, balustrady i nawierzchnie promenad wykonano z drewna iglastego; fot. Tomasz Zakrzewski / archifolio.pl
Miasta dla ludzi – najnowsze trendy w projektowaniu przestrzeni miejskich Choć zmiany, jakim podlegają w ostatnich latach miasta europejskie mogą sprawiać wrażenie ograniczeń, wszystkie one mają jeden wspólny cel – poprawę jakości przestrzeni, a przez to podniesienie komfortu naszego życia – o trendach w projektowaniu przestrzeni miejskiej mówią eksperci z Gehl Architects, Urban Land Institute i Colliers International.
Miasta i metropolie. Trwa nabór na podyplomowe studia miejskie Do 28 września trwa dodatkowy nabór na studia podyplomowe „Miasta i metropolie” organizowane przez Instytut Badań Przestrzeni Publicznej w Warszawie. Ich celem jest zrozumienie i poprawa jakości życia w mieście.
Miasto na plus. Polskie "miasto szczęśliwe" Kim są ludzie, którzy stoją za działaniami na rzecz poprawy miejskiej przestrzeni w Polsce? Dziś w Krakowie dyskusja wokół premiery książki.
Place Warszawy Trzyletni projekt badawczy Fundacji Puszka i Fundacji Bęc Zmiana, wspierany przez Urząd m.st. Warszawy, to wszechstronne opracowanie warszawskich placów - ich kondycji, historii i paradoksów, które świadczą o charakterze ich rozwoju.
NARRACJE 2017 NARRACJE to odbywający się od 2009 roku gdański festiwal, którego kuratorzy eksplorują miejskie wątki i historie. Artystyczne interwencje pozwalają na nowo odkryć różne miejsca w tym mieście. Na propozycje projektów do realizacji w ramach wydarzenia organizatorzy czekają do 15 września.
Notatki z przestrzeni Wystawa Jerzy Jarnuszkiewicz. Notatki z przestrzeni prezentuje prace wybitnego polskiego rzeźbiarza, którego twórczość pozostaje wciąż mało znana.