MEDS Silesia Revival 2020: rejestracja na warsztaty

i

Autor: Archiwum Architektury MEDS Silesia Revival 2020

MEDS Silesia Revival dopiero za rok

2020-05-11 15:02

Międzynarodowe warsztaty MEDS w tym roku po raz pierwszy miały odbyć się w Polsce, jednak z uwagi na sytuację edpidemiologiczną organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu MEDS Silesia na 2021 rok.

MEDS, czyli Meetings of Design Students, to międzynarodowa inicjatywa zrzeszająca studentów z całego świata. W ramach przedsięwzięcia organizowane są m.in. warsztaty projektowe. Co roku odbywają się w innym kraju. Tegoroczna edycja po raz pierwszy miała obyć się w Polsce. Planowano, że w trakcie warsztatów MEDS Silesia Revival 2020 piętnaście zespołów zrealizuje swoje projekty w przestrzeniach publicznych śląskich miast, w tym Tychów, Katowic czy Dąbrowy Górniczej. Jednym z głównych wyzwań miało być sprowokowanie zmiany wizerunku regionu oraz przywrócenie do życia zapomnianych przestrzeni. Przez dwa tygodnie uczestnicy mieli pracować w grupach pod okiem doświadczonych tutorów, konstruując i montując swoje tymczasowe instalacje ze szczególną dbałością o środowisko naturalne.

MEDS Silesia Revival w 2021

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, zarówno w kraju, jak i zagranicą, organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu MEDS Silesia na 2021 rok. Zdrowie oraz bezpieczeństwo uczestników jest dla nas najważniejsze. Przed nami duże wyzwanie, najprawdopodobniej w przyszłym roku zostaną zorganizowane również warsztaty w Kosowie. O dalszych decyzjach, przede wszystkim co do nowego terminu, będziemy informować na bieżąco - czytamy w komunikacie prasowym przesłanym do redakci. Miesięcznik „Architektura-murator” objął inicjatywę patronatem. Więcej informacji na stronie www.medsworkshop.com.