Architektura MuratorStudenciMulti Comfort Student Contest 2020: kolejna edycja międzynarodowego konkursu

Multi Comfort Student Contest 2020: kolejna edycja międzynarodowego konkursu

Multi Comfort Student Contest organizowany jest przez firmę Saint-Gobain już po raz szesnasty. Tym razem zadaniem uczestników jest zaprojektowanie Parku Zrównoważonego Rozwoju pod Paryżem. Pula nagród wynosi 4250 euro!

Multi Comfort Student Contest 2020: kolejna edycja międzynarodowego konkursu
Projekt CO.Living autorstwa Anny Toborek i Joanny Machery z Politechniki Śląskiej w Gliwicach, które zwyciężyły w ubiegłorocznej edycji konkursu Multi Comfort Student Contest

Multi Comfort Student Contest 2020 podzielony jest na dwa etapy. Eliminacje odbywają się w poszczególnych krajach, a finał w Paryżu. Zadanie konkursowe dotyczy w tym roku Saint-Denis nieopodal francuskiej stolicy. Uczestnicy Multi Comfort Student Contest 2020 zmierzą się z zaprojektowaniem Parku Zrównoważonego Rozwoju. Wyzwanie polega na przekształceniu postindustrialnego obszaru dawnej fabryki Coignet w tętniący życiem i pełen zieleni teren, wyposażony w obiekty edukacyjne i miejsca rekreacji. Studenci mają przygotować masterplan, koncepcję mieszkaniowo-edukacyjną oraz zaproponować nowe funkcje dla historycznych obiektów w obrębie założenia.

Multi Comfort Student Contest 2020: kto może wziąć udział?

W Multi Comfort Student Contest 2020 mogą wziąć udział studenci od pierwszego do szóstego roku studiów, także ci uczestniczący w międzynarodowych wymianach i programach (choć w tym wypadku będą reprezentować kraj, w którym aktualnie się uczą). Można startować indywidualnie i w dwuosobowych zespołach. Swoje projekty studenci prezentują przed krajowym jury wiosną 2020 roku. Zwycięzcy etapu krajowego pojadą do stolicy Francji zawalczyć o finał. Każda z kilkudziesięciu drużyn będzie miała tylko pięć minut, by przekonać międzynarodową komisję, że to właśnie ich pomysł powinien wygrać.

Polski sukces w Multi Comfort Student Contest

W poprzedniej edycji konkursu zwyciężyły studentki Politechniki Śląskiej w Gliwicach: Anna Toborek i Joanna Machera. Jury uznało, że ich projekt „CO.Living” próbujący rozwiązać problem smogu jest najlepszym z 60 pomysłów na ożywienie i integrację z Mediolanem okolic stacji metra Crescenzago. Drugie miejsce zajęła drużyna z Wybrzeża Kości Słoniowej, a trzecie studenci z Białorusi. Nagrody specjalne otrzymały grupy z Korei Południowej i Rosji. Więcej informacji na stronie: www.multicomfort.saint-gobain.com.