Architektura MuratorStudenciOSSA Wrocław 2021: Nasze

OSSA Wrocław 2021: Nasze

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w tegorocznej edycji Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury OSSA 2021. Warsztaty pod hasłem „Nasze” odbędą się w dniach 4-10 października we Wrocławiu.

OSSA Wrocław 2021: Nasze

W tym roku tematem przewodnim OSSY będzie słowo „nasze”. Temat odnosi się do osobistego odczuwania przestrzeni i postrzegania jej poszczególnych elementów.  Warsztaty odbędą się w dniach 4-10 października we Wrocławiu w formie hybrydowej lub stacjonarnej, w zależności od sytuacji pandemicznej w Polsce. Tradycyjnie zaplanowano jednak wykłady oraz prace warsztatowe z tutorami. Jeżeli chcecie, aby tegoroczna OSSA była naszym wspólnym doświadczeniem, musicie do 10 września wysłać nam coś od siebie. Może to być dźwięk, obraz, tekst – dowolna forma odpowiadająca na pytanie Czyje? – zachęcają organizatorzy. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

OSSA to oddolna inicjatywa o zasięgu ogólnopolskim, organizowana przez studentów dla studentów. Już od dwóch dekad warsztaty wpływają na kształtowanie nowych pokoleń architektów. Społeczność OSSY skupiała wokół siebie zaangażowanych studentów i architektów z Polski i zagranicy, którzy z czasem stworzyli trzon polskiego środowiska architektonicznego. Redakcja „Architektury-murator” towarzyszyła powstaniu OSSY i od tego momentu patronuje wydarzeniu!

Entonnoir - Dom dziecka w Senegalu Prezentujemy projekt Entonnoir, który powstał w ramach tegorocznej edycji konkursu Kaira Looro. Dom dziecka w Senegalu zaprojektowali Justyna Matyska, Aleksandra Tarnowska, Paulina Wrąbel i Wiktoria Zarębska z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Biblioteka Politechniki Białostockiej zyska strefę coworkingową projektu studentki! Karolina Kuźma zwyciężyła w konkursie na projekt strefy coworkingowej w Bibliotece Politechniki Białostockiej. Władze uczelni zapowiadają realizację już w przyszłym roku.
Studentki Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej z Grand Prix w International VELUX Award 2022 Studentki Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej Zuzanna Sazonow i Aleksandra Pytka zdobyły Grand Prix w International VELUX Award 2022 w kategorii Światło naturalne w budynkach. Zwycięski projekt „TIP – Time Indicate Protection” to modułowy system zacieniający, który można zastosować w obiektach mieszkalnych.
Kurs na Wawel Konrad Grabowiecki i Maciej Kaufman o ćwiczeniach projektowych dla studentów X semestru Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
Konkurs „Architektura Betonowa – Gra Brył – Dom w Krajobrazie Miejskim” 2022 Poznaliśmy wyniki 22. edycji konkursu dla studentów II roku Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej: Architektura Betonowa – Gra Brył – Dom W Krajobrazie Miejskim. Laureatkami zostały Małgorzata Maślanka, Kinga Niebieszczańska oraz Magdalena Konik.
Rollercoaster, czyli praca zarobkowa studentów architektury Jak studentom architektury w Polsce udaje się łączyć studia dzienne z pracą zawodową i czy grozi to wypaleniem zawodowym, zanim skończą 25 lat – pytamy wykładowców, pracodawców, psychologów i samych zainteresowanych.