Architektura MuratorStudenciWorkcamp w Łodzi: studentki i studenci remontują dla dzieci

Workcamp w Łodzi: studentki i studenci remontują dla dzieci

W tegorocznej edycji wolontariusze z łódzkiego oddziału KMK PZITB odnawiają Centrum Wsparcia dla Dzieci i Rodzin

Workcamp w Łodzi: od 2015 roku studenci i studentki remontują placówki pożytku publicznego

Worklab integruje i aktywizuje pokolenia inżynierów/ek budownictwa. Projekt został zainicjowany przez oddział warszawski Koła Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Od 2015 roku prowadzony jest także na terenie Łodzi przez oddział łodzki. Dzięki wolontariackiej pracy studentek i studentów Politechniki Łódzkiej udało się dotychczas wyremontować 4 domy dziecka. W tym roku projekt odbywa się od 15 do 28 lipca w Centrum Wsparcia dla Dzieci i Rodzin przy ulicy Małachowskiego 74. Prace remontowo-naprawcze obejmują 6 dużych pokoi oraz korytarz. W planach mamy odświeżenie placówki oraz zakup nowych mebli. Obecnie, ze względu na zły stan techniczny, placówka nie funkcjonuje. Wcześniej obiekt przy Małachowskiego pełnił funkcję mieszkania chronionego.

Zakres prac, na potrzeby placówki o powierzchni 110m2, obejmuje:
• prace malarskie oraz remontowo naprawcze,
• odnowienie parapetów,
• wyburzenie ściany działowej i zmianę aranżacji pomieszczeń
• wymianę okładzin podłogowych (usunięcie starych wykładzin dywanowych i położenie
nowej podłogi np. paneli),
• wymianę drzwi i mebli,
• wymianę sedesów,
• wymianę kuchenki gazowej,
• aranżację wnętrz w celu uzyskania lepszego wykorzystania powierzchni,
• zakup i montaż nowych rolet wewnętrznych;

Organizatorzy o projekcie:

Projekt Workcamp jest jednym z pięciu modułów Programu Rozwoju Zawodowego Młodej Kadry „MK START”, realizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Ma on na celu charytatywne wsparcie jednostki pożytku publicznego poprzez wykonanie robót remontowych przez wolontariuszy, przy wsparciu firm z branży budowlanej oraz lokalnych przedsiębiorstw. Ogólnie przyjętą ideą obozów wolontariackich jest prócz wykonania powierzonego zadania realizującego określone dobro wspólne, także wzajemne poznanie oraz integracja uczestników projektu i lokalnej społeczności. Dlatego wpisując się w powyższe, młodzi inżynierowie budownictwa, korzystając z wiedzy i doświadczenia starszych kolegów ze Stowarzyszenia, a także chcąc zaangażować przedsiębiorstwa budowlane, pragną wprowadzać w życie przyjęte idee, jednocześnie podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe w zakresie przygotowania i realizacji inwestycji budowlanej.

Zachęcamy do śledzenia efektów pracy na fan-page'u organizatorów.

Brama Miasta Łódź: projekt medusa group w Nowym Centrum Łodzi Brama Miasta została oddana do użytku. Za projekt dwóch budynków na głównej osi Nowego Centrum Łodzi odpowiada śląska pracownia medusa group
Biuro firmy Clariant w łódzkim Monopolis: projekt The Design Group W łódzkim Monopolis, w historycznych murach dawnego Monopolu Wódczanego, powstało biuro szwajcarskiego koncernu chemicznego Clariant. Za projekt aranżacji odpowiada warszawska pracownia The Design Group.
Przedszkole Kobro: w Łodzi powstanie przedszkole projektu Katarzyny Kobro Łódzka ASP dysponuje już działką, na której powstanie funkcjonalistyczne przedszkole Kobro. Projekt na podstawie archiwalnych zdjęć makiety opracował zespół z Biura Architekta Miasta Łodzi.
Pierwsza synagoga w powojennej historii Łodzi Nowa synagoga w Łodzi projektu Design Lab Group będzie pierwszym obiektem tego typu zrealizowanym w mieście po II wojnie światowej. Kamień węgielny pod budowę bożnicy wmurowano pod koniec sierpnia.
Patchwork Łódź – konkurs na projekt przestrzeni na terenie zakładów Scheiblera Firma Echo Investment ogłasza konkurs studencki na zaprojektowanie przestrzeni publicznych dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera w Łodzi. Do wygrania miesięczne praktyki w renomowanych pracowniach.
Polska dojrzałość: jak w ciągu ostatnich 25 lat zmieniła się Łódź Bezprecedensowe projekty rewitalizacyjne, pierwszy w Polsce woonerf i budowane prawie od podstaw Nowe Centrum. W ramach jubileuszu 25-lecia prezentujemy cykl filmów przedstawiających transformacje, jakie zaszły w architekturze polskich miast na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza. Zobaczcie, jak w tym czasie zmieniła się Łódź.