Architektura MuratorStudenciWorkcamp w Łodzi: studentki i studenci remontują dla dzieci

Workcamp w Łodzi: studentki i studenci remontują dla dzieci

W tegorocznej edycji wolontariusze z łódzkiego oddziału KMK PZITB odnawiają Centrum Wsparcia dla Dzieci i Rodzin

Workcamp w Łodzi: od 2015 roku studenci i studentki remontują placówki pożytku publicznego

Worklab integruje i aktywizuje pokolenia inżynierów/ek budownictwa. Projekt został zainicjowany przez oddział warszawski Koła Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Od 2015 roku prowadzony jest także na terenie Łodzi przez oddział łodzki. Dzięki wolontariackiej pracy studentek i studentów Politechniki Łódzkiej udało się dotychczas wyremontować 4 domy dziecka. W tym roku projekt odbywa się od 15 do 28 lipca w Centrum Wsparcia dla Dzieci i Rodzin przy ulicy Małachowskiego 74. Prace remontowo-naprawcze obejmują 6 dużych pokoi oraz korytarz. W planach mamy odświeżenie placówki oraz zakup nowych mebli. Obecnie, ze względu na zły stan techniczny, placówka nie funkcjonuje. Wcześniej obiekt przy Małachowskiego pełnił funkcję mieszkania chronionego.

Zakres prac, na potrzeby placówki o powierzchni 110m2, obejmuje:
• prace malarskie oraz remontowo naprawcze,
• odnowienie parapetów,
• wyburzenie ściany działowej i zmianę aranżacji pomieszczeń
• wymianę okładzin podłogowych (usunięcie starych wykładzin dywanowych i położenie
nowej podłogi np. paneli),
• wymianę drzwi i mebli,
• wymianę sedesów,
• wymianę kuchenki gazowej,
• aranżację wnętrz w celu uzyskania lepszego wykorzystania powierzchni,
• zakup i montaż nowych rolet wewnętrznych;

Organizatorzy o projekcie:

Projekt Workcamp jest jednym z pięciu modułów Programu Rozwoju Zawodowego Młodej Kadry „MK START”, realizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Ma on na celu charytatywne wsparcie jednostki pożytku publicznego poprzez wykonanie robót remontowych przez wolontariuszy, przy wsparciu firm z branży budowlanej oraz lokalnych przedsiębiorstw. Ogólnie przyjętą ideą obozów wolontariackich jest prócz wykonania powierzonego zadania realizującego określone dobro wspólne, także wzajemne poznanie oraz integracja uczestników projektu i lokalnej społeczności. Dlatego wpisując się w powyższe, młodzi inżynierowie budownictwa, korzystając z wiedzy i doświadczenia starszych kolegów ze Stowarzyszenia, a także chcąc zaangażować przedsiębiorstwa budowlane, pragną wprowadzać w życie przyjęte idee, jednocześnie podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe w zakresie przygotowania i realizacji inwestycji budowlanej.

Zachęcamy do śledzenia efektów pracy na fan-page'u organizatorów.

Ogrody Anny w Łodzi Ogrody Anny to otwarta przestrzeń publiczna, w której bije serce starego nowego kwartału – rewitalizowanych terenów poprzemysłowych – realizację projektu medusa group komentuje Błażej Ciarkowski.
Ilustrowany atlas architektury Łodzi Centrum Architektury zaprasza na premierę kolejnego przewodnika, tym razem poświęconego architekturze Łodzi. Najważniejsze realizacje miasta zilustrowali Mateusz Gryzło, Hubert Przybyszewski i Maria Łomiak, a tekstami opatrzyli Anna i Błażej Ciarkowscy, łodzianie, znawcy i miłośnicy miasta.
Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. Łódź Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza na kolejną odsłonę ekspozycji „Tożsamość. 100 lat polskiej architektury”. Wystawa tym razem poświęcona jest Łodzi, w której – jak tłumaczą organizatorzy – nowoczesność łączy się z tradycją, na nowo definiując przestrzeń miasta.
Strefa PROGRESS: nowy zespół mieszkalny w Łodzi od biura Grupa 5 Architekci Rozpoczyna się realizacja Strefy PROGRESS w Łodzi według projektu warszawskiej pracowni Grupa 5 Architekci. W ramach inwestycji powstaną cztery budynki, w tym 14-kondygnacyjna dominanta.
Żydowscy architekci Łodzi. Historie zapomniane Dzięki tej książce Łódź odkrywa na nowo swoją zapomnianą historię. Świat żydowskich architektów, którzy pracowali dla rozwijającej się w szalonym tempie kosmopolitycznej metropolii.
Lapidarium Detalu w Łodzi Ekspozycja detalu pochodzącego z łódzkich budowli z XIX i XX wieku jest katalogiem motywów stanowiących o tożsamości architektonicznej miasta – o realizacji Nizio Design International pisze Jerzy S. Majewski.