Coca-Cola London Eye

Sponsorowane od 2015 roku przez Coca-Colę London Eye to zdobywca tytułu największej atrakcji turystycznej Wielkiej Brytanii. I nic dziwnego, skoro rocznie ten gigantyczny diabelski młyn odwiedzają 3 miliony ludzi. Zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Davida Marksa i Julii Barfield symbolizuje pełne rozmachu wejście w XXI wiek.

Coca-Cola London Eye
Fot. Dyson

Rozmachu bez wątpienia twórcom London Eye nie brakowało. Usytuowana niedaleko Parlamentu budowla ma niemal 135 metrów wysokości, jej koło wraz z kapsułami waży ponad 600 ton i ma 424 metry obwodu. W 32 klimatyzowanych wagonikach, które symbolizują 32 gminy Londynu, podróżować może jednorazowo do 800 osób. Pełen obrót koła trwa 30 minut, a przy dobrej pogodzie zobaczyć można obiekty położone w odległości z górą 30 kilometrów.
Tak wielka liczba odwiedzających wymaga doskonałego zaplecza, w tym także sanitarnego. Jego wyposażenie musi być funkcjonalne, energooszczędne, wydajne, bezpieczne i estetyczne. Stąd przy projektowaniu łazienek w obiekcie wybór padł na Airblade Wash + Dry – opracowane przez firmę Dyson unikatowe połączenie kranu i suszarki do rąk.

Coca-Cola London Eye
Fot. Suszarka do rąk Dyson Airblade Wash+Dry

W przeciwieństwie do klasycznych, montowanych osobno suszarek – mało wydajnych, energochłonnych i brzydkich –  Airblade Wash + Dry ma same zalety. Mycie i suszenie rąk odbywa się w jednym miejscu, nad umywalką, dzięki czemu nie ma wody na podłodze, a w pomieszczeniu jest więcej miejsca. Suszenie dłoni trwa ledwie 12 sekund i podobnie jak mycie, uruchamiane jest bezdotykowo, a powietrze przechodzi wcześniej przed wysoko wydajny filtr HEPA. Oczywiście wykorzystanie tego urządzenia oznacza rezygnację z jednorazowych, trudnych do przetworzenia ręczników papierowych, a więc jest ekologiczne i zmniejsza ślad węglowy.

Coca-Cola London Eye
Fot. Suszarka do rąk Dyson Airblade Wash+Dry
Tagi:
Kompleks Oշ w Londynie Oշ to jeden z największych na świecie kompleksów konferencyjno-widowiskowych. Wybudowany w 2000 roku w londyńskiej dzielnicy Greenwich  ̶  zaprojektowany przez Richard Rogers Partnership dla uczczenia nowego tysiąclecia  ̶  mieści 30 komercyjnych sal, z których największa jest słynna Oշ Arena na blisko 24 tysiące widzów, miejsce koncertów takich gwiazd, jak Queen, Led Zeppelin, Celine Dion, Madonna czy Lady Gaga.
Kosmiczny dom Charlesa Jencksa Jak mieszkał najsłynniejszy krytyk architektury XX wieku? We wrześniu zostanie udostępniony publiczności dom piewcy architektury postmodernistycznej Charlesa Jencksa, a my już dziś podglądamy niezwykłe wnętrza, które w pełni zasługują na to, by określać je mianem Cosmic House.
Coal Drops Yard: centrum handlowo-kulturalne w Londynie System konstrukcyjny łącznika o rozpiętości ponad 33 m przekryto dwukrzywiznową formą dachu, łączącego dwie zabytkowe hale. O nowej realizacji Heatherwick Studio pisze Radosław Stach.
Frida Escobedo zaprojektuje pawilon galerii Serpentine w Londynie Co roku londyńska Serpentine Gallery zleca innemu wybitnemu architektowi zaprojektowanie tymczasowego pawilonu w Hyde Parku. Tym razem wybór padł na meksykańską architektkę, która będzie najmłodszą w historii projektantką podejmującą się tego zadania.
Rezydencja w Design Museum. Nabór zgłoszeń Tematem programu rezydencyjnego londyńskiego Design Museum na rok 2018 jest Mieszkanie. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie młodych projektowych talentów.
Przewodnik architektoniczny po Londynie - pobierz bezpłatną aplikację! Londyńska Fundacja Architektury udostępniła bezpłatną aplikację – architektoniczny przewodnik po stolicy Wielkiej Brytanii. Teraz z telefonem w ręku można bez trudu odnaleźć i poznać ponad tysiąc najciekawszych budynków Londynu.