Architektura MuratorTechnikaEkoakustyka w biurach: nowe panele akustyczne przyjazne środowisku

Ekoakustyka w biurach: nowe panele akustyczne przyjazne środowisku

Dobrze zaprojektowana akustyka w biurach ma znaczący wpływ na zdrowie i kreatywność pracowników. VANK stale dostosowuje swoje boksy do współczesnych potrzeb. Nowe panele akustyczne tworzone są zgodnie z metodologią Nature Centered Design. Bo zielone biura szanujące naturę to przyszłość. Do nich też będą chcieli wracać pracownicy.

Ekoakustyka w biurach: nowe panele akustyczne przyjazne środowisku

Od 2022 roku producent zamienia w panelach akustycznych meblarską piankę poliuretanową na materiał BIO i rPET. W ten sposób oszczędza zużycie surowców nieodnawialnych, a używa materiały z odzysku i odnawialne, biologicznego pochodzenia. Zarówno włókno naturalne, jak i poliestrowa włóknina oferują doskonałą izolację i pochłanianie dźwięku. Wartości testowe pozwalają na zaklasyfikowanie paneli do klasy A pochłaniania dźwięku.

Proces ekotransformacji VANK został doceniony w międzynarodowym konkursie German Sustainability Award Design 2022, a polska firma znalazła się w zaszczytnym gronie finalistów. VANK podzielił się swoją nową technologią z architektami autentycznie myślącymi i projektującymi w zgodzie z obiegiem cyrkularnym, czyli grupą projektową Mili Młodzi Ludzie. Zaprojektowali oni nowy wzór panelu akustycznego Ellipse, który miał swoją premierę podczas Warsaw Home & Concept 2022.

Architektów nie trzeba przekonywać, że negatywny pogłos spowodowany powszechnym stosowaniem twardych materiałów w budynkach musi być zneutralizowany. Poniżej publikujemy krótki film objaśniający stosowanie rozwiązań akustycznych niezbędnych do tłumienia dźwięków i obniżenia głośności mowy.

Tagi:
Akustyka biura – jak sprawić, by spełniała oczekiwania pracowników? [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium „Akustyka biura – jak sprawić, by spełniała oczekiwania pracowników?”. Najnowsze badania, wytyczne i wskazówki dla projektantów omawia Magda Szubert, specjalistka z dziedziny akustyki i psychoakustyki.
W pogoni za ciszą: wydarzenie on-line Jakie są najskuteczniejsze metody walki z hałasem? Gdzie znajdują się najgłośniejsze i najcichsze miejsca w Polsce? I dlaczego cisza ma dla nas tak duże znaczenie? Już 17 września wyjątkowe wydarzenie on-line organizowane przez Stowarzyszenie Komfort Ciszy i Saint-Gobain.
Kabiny akustyczne HAKO To propozycja na wydzielanie cichych stref we wnętrzach, bez konieczności stawiania trwałych ścian.
Jak zaprojektować ciszę i komfort Efektem współpracy polskich projektantów i polskich producentów jest nowatorskie rozwiązanie, które nie tylko skutecznie redukuje poziom hałasu w pomieszczeniu, ale także wyróżni się w nim ciekawą formą. Poznajcie panele akustyczne EHØ.
Biuro firmy doradczej EY w Warszawie. Rozwiązania akustyczne dla nowych form pracy Przebudowa warszawskiego biura firmy doradczej EY to przykład zastosowania nowoczesnych rozwiązań akustycznych dla nowych typów przestrzeni biurowych.
Centrum Technologii Trumpf Polska w Warszawie. Akustyka wnętrz - indywidualne rozwiązania Siedziba firmy Trumpf Polska w Warszawie jest przykładem architektury, w której, mimo bardzo prostej formy, zadbano o szlachetność wyrazu i komfort pracowników.