Architektura MuratorTechnikaModernizacja osiedla Grand Parc w Bordeaux

Modernizacja osiedla Grand Parc w Bordeaux

W trosce o mieszkańców zbyt duża interwencja w konstrukcję budynków nie była możliwa. Architekci zdecydowali się więc na gruntowny remont infrastruktury i powiększenie każdego mieszkania poprzez dodanie ogrodów zimowych i balkonów – pisze Radosław Stach.

Modernizacja osiedla Grand Parc w Bordeaux
Blok G po modernizacji– widok od strony północno-wschodniej; Fot. Philippe Ruault
Modernizacja Osiedla Grand ParcBordeaux, Francja
AutorzyAnne Lacaton & Jean- Philippe Vassal Architectes, Fréderic Druot Architecture, Christophe Hutin Architecture oraz Julien Callot, Marion Cadran, Vincent Puyoo, Marion Pautrot
Koordynacja robót:BATSCOP
KonstrukcjaSECOTRAP Ingénierie; CESMA; CARDONNEL
InwestorAgencja mieszkalnictwa metropolii Bordeaux Aquitanis
Powierzchnia całkowita:44 210 m² (budynek istniejący), 23 500 m² (rozbudowa)
Projekt (data)2011
Data realizacji (koniec)2017
Koszt inwestycji:27,2 mln EUR (przebudowa istniejących mieszkań), 1,2 mln EUR (budowa nowych mieszkań)
Tagi:
Modernizacja Dużej Areny w Julinku Przystępując do modernizacji Dużej Areny architekci projektowali w taki sposób, by zmieniając funkcję zachować jak najwięcej z dawnego wystroju i charakteru – pisze Jerzy S. Majewski.
Modernizacja biurowców Helion i Luminar Przygotowywany jest kolejny projekt mający na celu rewitalizację biurowego zagłębia na Służewcu. Ta część miasta, z uwagi na monofunkcyjność i gigantyczne problemy komunikacyjne, nazywana jest często warszawskim Mordorem.
Modernizacja Rynku w Leżajsku W ramach rewitalizacji przestrzeni publicznych w Leżajsku całkiem nowe zagospodarowanie zyskają okolice Rynku. Projekt modernizacji przygotowała pracownia architektoniczna Format.
Pożegnanie dworca PKS w Kielcach Na przełomie 2017 i 2018 roku słynny kielecki dworzec PKS przejdzie gruntowną modernizację. Z tej okazji w dniach 8-9 września odbędzie się jego pożegnanie. Dwudniowe wydarzenie to okazja do ponownego przyjrzenia się tej niezwykłej architekturze.
InnovaConcrete - zabytek z betonu Modernizacja betonowej architektury, jak pokazuje wiele polskich przykładów z ostatnich lat, nie jest sprawą prostą. Niekiedy kończy się rozbiórką. Celem ruszającego właśnie międzynarodowego projektu InnovaConcrete (Innovative Materials and Techniques for the Conservation of 20th Century Concrete-based Cultural Heritage) jest zbadanie możliwości ochrony betonowych konstrukcji. Jego polskim partnerem został Uniwersytet Łódzki.
Stara Wyłuszczarnia w Czarnej Białostockiej Historyczny zespół wyłuszczarni nasion na terenie Puszczy Knyszyńskiej zaadaptowano na funkcje turystyczne. Architekci z szacunkiem odnieśli się do charakteru istniejącej zabudowy, nadając jednocześnie nowe znaczenia całemu kompleksowi – pisze Marcin Chodorowski.