Architektura MuratorTechnikaNowa kolekcja Pumy dla AC Milan inspirowana architekturą Mediolanu

Nowa kolekcja Pumy dla AC Milan inspirowana architekturą Mediolanu

Firma Puma zaprezentowała nową kolekcję strojów sportowych AC Milan Home, stworzoną dla drużyn grających w sezonie 2020/21. Projekt to ukłon w stronę bogatej historii Mediolanu, jego architektury i współczesnego designu.

Nowa kolekcja strojów Pumy dla AC Milan inspirowana architekturą Mediolanu
Nowa kolekcja strojów Pumy dla AC Milan inspirowana architekturą Mediolanu / fot. materiały prasowe

Firma Puma przedstawiła nową kolekcję sportową AC Milan Home. Projekt dla żeńskich, męskich i młodzieżowych drużyn to ukłon w stronę bogatej tradycji Mediolanu, jego architektury oraz współczesnego designu.
Inspiracją dla koszulki z kolekcji stała się
najstarsza we Włoszech galeria handlowa Vittorio Emanuele II, będąca jednocześnie jednym z głównych symboli architektonicznych Mediolanu. Mieści się w arkadach w centrum miasta i została nazwana na cześć pierwszego władcy Królestwa Włoch. Stanowi komplementarne połączenie tradycji i historii oraz nowoczesnego podejścia do projektowania.
Architektura galerii zainspirowała projektantów do stworzenia wzoru nadrukowanego na tradycyjne dla zespołu czarno-czerwone pasy koszulki, dodając nowoczesny akcent do kultowego projektu.
David Bremond, Head of Product Line Management Teamsport, skomentował: „Chcieliśmy stworzyć koszulkę, która szanuje tradycje klubu, ale i przemawia do kibiców we Włoszech i poza nimi. W tej koszulce umieściliśmy rozpoznawalną architekturę Mediolanu, aby reprezentować nie tylko miasto, ale także kulturę, która na nie wpływa”.
Nowa koszulka gospodarzy zadebiutuje na boisku 2 sierpnia przeciwko Cagliari, w ostatnim meczu w sezonie Serie A, a komplet AC Milan Home dostępny jest w sprzedaży od 28 lipca.

Autor: (Red.)