Architektura MuratorTechnikaWarsztatCentrum Dialogu Przełomy w Szczecinie

Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie

Aby zachować otwarty charakter placu, większość kubatury obiektu ukryto pod ziemią. Wyzwaniem był jego falujący dach, od którego zależała nie tylko geometria budynku, ale także placu. Ostatecznie wykonano go z 8-centymetrowych, betonowych płyt o wymiarach 60 x 60 cm – o realizacji nowego pawilonu dla Muzeum Narodowego w Szczecinie, pierwszym tej skali obiekcie publicznym w portfolio pracowni KWK Promes, piszą architekci Robert Konieczny i Michał Lisiński.

Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie
Widok na sąsiadującą z Centrum Filharmonię Szczecińską (proj. Estudio Barozzi Veiga, 2014) oraz zabytkowy budynek Komendy Wojewódzkiej Policji z 1905 roku. Fot.: dzięki uprzejmości pracowni KWK Promes
Robert Konieczny członkiem Francuskiej Akademii Architektury Robert Konieczny wkrótce dołączy do grona zagranicznych członków Francuskiej Akademii Architektury. Ceremonia przyznania członkostwa odbędzie się 12 września w Paryżu.
Dom Optymalny KWK Promes w pakiecie z samochodem elektrycznym Projekt pierwszego energooszczędnego domu katalogowego autorstwa Roberta Koniecznego oferowany jest teraz w pakiecie z samochodem elektrycznym. W razie potrzeby auto zasili budynek w energię zgromadzoną w akumulatorach – czytamy w informacji prasowej.
Architizer A+ Popular Choice Award dla Domu Kwadrantowego KWK Promes Dom Kwadrantowy projektu KWK Promes Roberta Koniecznego zwyciężył w konkursie amerykańskiego portalu architektonicznego Architizer.com w kategorii domów jednorodzinnych XL.
Robert Konieczny Moving Architecture: wystawa w Berlinie [ZDJĘCIA] W Architektur Galerie Berlin do 27 kwietnia można oglądać wystawę poświęconą mobilnym realizacjom pracowni KWK Promes Roberta Koniecznego. Ekspozycja jest jedną z 57 międzynarodowych wystaw polecanych w tym toku przez magazyn Wallpaper*.
Robert Konieczny o Domu po Drodze [WIDEO] Dom po Drodze niczym malownicza biała wstęga ciągnie się od wjazdu, zaplata w centrum działki i spływa do rzeki, wydobywając nieoczywiste walory krajobrazu - pisaliśmy o tej realizacji na łamach "A-m". Zobaczcie, jak ideę projektu objaśnia sam autor, Robert Konieczny.
KWK Promes zaprojektuje galerię w Ostrawie Projekt Galerii Sztuki Współczesnej PLATO pomysłowo wykorzystuje istniejącą bryłę dawnej rzeźni, aby otworzyć sztukę na miasto.