Architektura MuratorTechnikaWarsztatNowoczesne szyby zespolone – właściwości techniczne i technologia wytwarzania

Nowoczesne szyby zespolone – właściwości techniczne i technologia wytwarzania

Konferencja 31 marca 2010 skierowana głównie do producentów szyb zespolonych i firm, które je wykorzystują - a więc producentów okien, fasad i innych konstrukcji przeszklonych. Ale w wygłaszanych referatach ciekawe dla siebie informacje mogą znaleźć również architekci i projektanci branżowi.

fotka z /zdjecia/szklo_01.jpg

Szyby zespolone są ważnym elementem okna i fasady budynku. Mają duży wpływ na osiągnięcie komfortu cieplnego i akustycznego w pomieszczeniu, zapewniaja dostęp naturalnego światła i kontakt z otoczeniem oraz wpływaja na efektywność energetyczną obiektu. Właściwości techniczne szyb zespolonych, są więc bardzo ważne nie tylko dla producentów szyb zespolonych, ale równiez dla producentów okien i fasad, a także projektantów i architektów oraz dla inwestorów.

Dlatego miesięcznik branżowy "Świat Szkła" organizuje konferencje na której w referatach zostaną poruszone zagadnienia nowoczesnych rozwiązań w produkcji szyb zespolonych.

Tematy referatów

Masy uszczelniające do szyb zespolonych,
Powłoki w nowoczesnych szybach zespolonych
Parametry cieplne i optyczne nowoczesnych szyb zespolonych
Wpływ przegród przeszklonych na jakość energetyczną budynków
Nowoczesne szyby zespolone a komfort akustyczny w pomieszczeniach
Procedury utrzymania jakości w produkcji szyb zespolonych

Udział w konferencji jest płatny. Zgłoszenia należy wysyłać na adres redakcji miesięcznika do 20 marca 2010 roku.

Formularz zgłoszenia do pobrania tu

Źródło: Świat Szkła

Definiowanie Przestrzeni Architektonicznej 2019 To już dziewiętnasta edycja międzynarodowej konferencji naukowej z cyklu Definiowanie przestrzeni architektonicznej. W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem Tradycja i nowoczesność architektury. Publikujemy tezy Marii Misiągiewicz oraz Dariusza Kozłowskiego, które staną się punktem wyjścia do dyskusji!
Redefining Cities in View of Climatic Changes – międzynarodowa konferencja w Warszawie Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji „Redefining Cities in View of Climatic Changes” prezentującej najnowsze technologie i projekty dla miast w obliczu zmian klimatycznych.
Better Urban Life – Warszawa i Zurych, dwie metropolie w trakcie transformacji Ambasada Szwajcarii w Polsce oraz Polsko-Szwajcarska Izba Handlowa we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej organizują konferencję Better Urban Life. W programie prezentacje, debata i tzw. slam battles z udziałem m.in. prof. Jerzego Hausnera i Wernera Hubera, redaktora magazynu „Hochparterre”.
Konferencja Miasto dla ludzi # Miasto Jutra Zakres zagadnień poruszonych podczas konferencji naukowej Miasto dla ludzi # Miasto Jutra, która odbyła się we wrocławskim Muzeum Architektury, obejmował szerokie tematyczne spektrum – od infrastruktury i konstrukcji, po socjologię i malarstwo. Dominującym wątkiem okazały się kwestie zarządzania miastem według koncepcji smart city – relacja Pawła Floryna.
Architektura i przestrzeń przyjazna seniorom – konferencja Upadki stanowią jeden z głównych powodów utraty zdrowia i życia wśród osób starszych. W dużym stopniu można im zapobiec dzięki odpowiedniej organizacji przestrzeni.
Najodważniejsze miasta Europy Środkowo-Wschodniej. Fearless Cities CEE w Warszawie Już w najbliższy piątek rozpoczyna się w Warszawie międzynarodowy kongres miejski Fearless Cities CEE. Przez trzy dni aktywiści i eksperci z państw naszego regionu dyskutować będą o najbardziej palących problemach współczesnych miast.