Architektura MuratorTechnikaWarsztatNowoczesne szyby zespolone – właściwości techniczne i technologia wytwarzania

Nowoczesne szyby zespolone – właściwości techniczne i technologia wytwarzania

Konferencja 31 marca 2010 skierowana głównie do producentów szyb zespolonych i firm, które je wykorzystują - a więc producentów okien, fasad i innych konstrukcji przeszklonych. Ale w wygłaszanych referatach ciekawe dla siebie informacje mogą znaleźć również architekci i projektanci branżowi.

fotka z /zdjecia/szklo_01.jpg

Szyby zespolone są ważnym elementem okna i fasady budynku. Mają duży wpływ na osiągnięcie komfortu cieplnego i akustycznego w pomieszczeniu, zapewniaja dostęp naturalnego światła i kontakt z otoczeniem oraz wpływaja na efektywność energetyczną obiektu. Właściwości techniczne szyb zespolonych, są więc bardzo ważne nie tylko dla producentów szyb zespolonych, ale równiez dla producentów okien i fasad, a także projektantów i architektów oraz dla inwestorów.

Dlatego miesięcznik branżowy "Świat Szkła" organizuje konferencje na której w referatach zostaną poruszone zagadnienia nowoczesnych rozwiązań w produkcji szyb zespolonych.

Tematy referatów

Masy uszczelniające do szyb zespolonych,
Powłoki w nowoczesnych szybach zespolonych
Parametry cieplne i optyczne nowoczesnych szyb zespolonych
Wpływ przegród przeszklonych na jakość energetyczną budynków
Nowoczesne szyby zespolone a komfort akustyczny w pomieszczeniach
Procedury utrzymania jakości w produkcji szyb zespolonych

Udział w konferencji jest płatny. Zgłoszenia należy wysyłać na adres redakcji miesięcznika do 20 marca 2010 roku.

Formularz zgłoszenia do pobrania tu

Źródło: Świat Szkła

Międzynarodowa Konferencja Naukowa ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w konferencji ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure. Jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania swoich najnowszych prac i przemyśleń na temat kierunków kształtowania architektury w XXI wieku.
The invincible city: międzynarodowa konferencja z udziałem ekspertów UNESCO, ICOMOS i ICCROM Jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do rekonstrukcji historycznych zespołów? Jakie mamy dziś możliwości ochrony zagrożonego dziedzictwa i jakie wyzwania stoją przed architektami i konserwatorami zabytków? Między innymi na te pytania spróbują znaleźć odpowiedź uczestnicy międzynarodowej konferencji „The invincible city. Society in cultural heritage recovery” organizowanej z okazji 75-lecia odbudowy Warszawy i 40. rocznicy wpisania stołecznej starówki na listę UNESCO.
Po co nam rzemiosło? Konferencja o nowym rzemiośle Kim jest nowy rzemieślnik? Czy jest sens odróżniać nowe rzemiosło od tradycyjnego? Rzemiosło to moda, czy społeczny trend? Między innymi na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Wytwórczo / Makingly” organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Well-Being Design 2020: projektowanie dla przyszłości Cztery tytuły wnętrzarskie, wykłady i dyskusje z udziałem architektów, designerów i specjalistów z dziedziny projektowania doświadczeń. Już 5 listopada odbędzie się całodniowa konferencja Well-Being Design 2020 poświęcona projektowaniu, które skupia się na podnoszeniu jakości życia użytkowników i trosce o środowisko!
BIM DAYS 2020: podsumowanie konferencji Autodesk Jakie trendy zdominują przyszłość polskiej architektury? Czy BIM w Polsce się opłaca? Jak wykorzystać BIM w procesie projektowania konstrukcji i planowania realizacji? To tylko niektóre z zagadnień, które zostały omówione podczas październikowej konferencji BIM DAYS 2020.
Konferencja „Miasta Przyszłości” 2020 W dniach 15-17 września odbędzie się 3. edycja konferencji „Miasta Przyszłości” poświęconej najnowszym trendom i rozwiązaniom dla miast. Wśród prelegentów architekci, aktywiści i samorządowcy.