Architektura MuratorTechnikaWarsztat„Warsztat architekta. Fasady”. Pobierz bezpłatne e-wydanie!

„Warsztat architekta. Fasady”. Pobierz bezpłatne e-wydanie!

W najnowszym numerze naszego specjalnego dodatku „Warsztat architekta. Fasady” prezentujemy najlepsze przykłady termomodernizacji z Polski i ze świata, analizujemy różne metody odnowy historycznych elewacji i przyglądamy się właściwościom fasad bioklimatycznych i prefabrykowanych fasad elementowych.

„Warsztat architekta. Fasady”. Pobierz bezpłatne e-wydanie!

Pobierz bezpłatne e-wydanie „Warsztat architekta. Fasady”.

Może zainteresuje Cię również magazyn „Architektura od wnętrza” nr 1/2019, w którym prezentujemy m.in. niezwykłe domy Plugin House w Shangwei i Tree-ness w Tokio i podsumowujemy 37. edycję targów ceramicznych Cevisama w Walencji czy 4/2018, w którym omawiamy najciekawsze sauny miejskie oraz poszukujemy odpowiedzi, jak zaprojektować idealną przestrzeń hotelową.

Budynek 125 Greenwich w Nowym Jorku Aluprof dostarczył rozwiązania systemów aluminiowych do kolejnego prestiżowego obiektu: apartamentowca 125 Greenwich powstającego obecnie na Manhattanie według projektu Rafaela Viñolyego. Dzięki zaokrąglonym narożom przeszklonych elewacji wznoszący się na wysokość 278 metrów wieżowiec oferować będzie mieszkańcom spektakularne widoki na miasto.
Terminal Kraków-Balice z systemami Aluprof Odwrócony szklany pryzmat stał się wizytówką terminalu pasażerskiego TR 4 lotniska Kraków-Balice. Ten przyciągający uwagę budynek o prostych formach, widowiskowych przeszkleniach i funkcjonalnym wnętrzu powstał według projektu APA Czech Duliński Wróbel z udziałem innowacyjnych systemów aluminiowych Aluprof.
Najlepsze elewacje w Polsce. Wyniki konkursu "Fasada Roku 2016" Poznaliśmy wyniki jubileuszowej edycji konkursu Fasada Roku, w którym nagradzane są najlepsze rozwiązania elewacyjne w Polsce. W pięciu kategoriach uhonorowano budynki mieszkalne i obiekty użyteczności publicznej, zarówno te nowe, jak i poddane modernizacji.
Współczesna architektura betonowa. Kwiaty na elewacji Muzeum Vorarlberg w Austrii Nowy budynek Muzeum Vorarlberg w Bregenz ukazuje możliwości kształtowania betonu we współczesnej architekturze. Wypukły relief na elewacji przypomina tysiące betonowych kwiatów. Do jego wykonania wykorzystano odlewy kilku wzorów spodów plastikowych butelek PET. Projekt powstał w pracowni architektonicznej Cukrowicz Nachbaur
Współczesna architektura Francji. Muzeum Cywilizacji Europejskiej i Śródziemnomorskiej w Marsylii Muzeum Cywilizacji Europejskiej i Śródziemnomorskiej zaprojektowane przez Rudy'ego Ricciotti wyróżnia ażurowa elewacja z betonowych prefabrykatów. Nałożona na szklaną ścianę kurtynową samonośna konstrukcja wykonana została z ponad 380 elementów z fibrobetonu zbrojonego włóknami polipropylenowymi