Architektura MuratorTechnikaWzornikKolekcja foteli Chic Lounge

Kolekcja foteli Chic Lounge

Minimalistyczna, a zarazem elegancka, stworzona z myślą o strefach relaksu, hotelowych lobby i przestrzeniach dla gości.

CHIC

Chic Lounge to kolejny projekt znakomitego francuskiego designera Christophe’a Pillet dla Profim. Dominują tu finezyjne formy, które idealnie komponują się z przestrzeniami w różnych stylach. Wykonane z niezwykłą starannością, dają możliwość połączenia skóry i tkaniny. Przykuwają wzrok lekką formą i cienkim przekrojem, gwarantując przy tym maksymalny komfort użytkowania. Niezwykle wygodne siedziska zachęcają do wypoczynku i nieformalnych spotkań przy kawie czy lampce wina. Kolekcję uzupełniają elegancki podnóżek i poduszka. Meble można personalizować w zależności od potrzeb. Fotel ma dwie wersje oparcia – niskie i wysokie oraz stelażu – typu płoza albo czteroramienna baza. Dostępne w zróżnicowanych odsłonach kolorystycznych: czarnej, metalik, chromowanej, białej, szarej i grafitowej.

Profim, www.profim.pl

Tagi:
Diamond to kultowy fotel autorstwa Harry’ego Bertoi z 1952 roku dla firmy Knoll. Kolekcja tych drucianych krzeseł (tu w wersji z tapicerowanym siedziskiem) jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych osiągnięć dizajnu z połowy XX wieku. Marka ma w swojej ofercie prace takich twórców jak: Ludwig Mies van der Rohe, Frank Gehry czy Eero Saarinen. Meble dostępne w showroomie MOOD.
Up50 W tym roku kultowy projekt Getano Pesce'ego obchodzi swoje pięćdziesiąte urodziny. Z tej okazji włoska marka B&B Italia zaproponowała nowe wersje kolorystyczne mebla, a także przywróciła do produkcji oryginalny projekt z końca lat 60. w beżowo-zielone paski. Niezaprzeczalnie ikona designu XX stulecia.
Barcelona® Chair Jako wschodząca gwiazda ruchu modernistycznego, Ludwig Mies van der Rohe został wybrany w 1929 roku do zaprojektowania niemieckiego pawilonu na Międzynarodową Wystawę w Barcelonie. Stworzył przestrzeń, wewnątrz której znalazły się krzesła i stołki mające stanowić godne miejsce odpoczynku dla króla i królowej Hiszpanii. Wśród wyposażenia znalazł się też fotel Barcelona, dziś już ikona nowoczesnego designu. Ten jeden z najbardziej znanych projektów architekta można kupić w Polsce za pośrednictwem wyłącznego dystrybutora marki Knoll, firmy Aqina.
Fotel Frank Stworzony w zgodzie z zasadami ergonomii, by w biurowej przestrzeni wprowadzić klimat domowej swobody.