COMPLANARE

Model garderoby autorstwa Piero Lissoniego dla firmy Porro. Mebel wyposażony jest w wielkoformatowe drzwi przesuwne ze schodzącymi się na równo skrzydłami (150 cm szerokości). Nowatorski system otwierania polega na tym, że skrzydło najpierw delikatnie oddala się od płaszczyzny szafy, a następnie przesuwa się. Drzwi dostępne są w rożnych kolorach i wykończeniach.

Complanare
ProjektantPiero Lissoni
ProducentPorro
Tagi:
Osłonka Aiuola to najnowszy projekt Sergeia Lvova z ukraińskiego Levantin Studio. Obiekt wykonany z perforowanej blachy malowanej proszkowo dostępny jest w wielu kolorach i dwóch wysokościach: 465 i 615 mm. Istnieje też możliwość zamówienia kwietników w niestandardowe rozmiarach na życzenie. Produkt przeznaczony jest zarówno do wnętrz, jak na zewnątrz.
Princeton Kolejna odsłona kolekcji Princeton Mortena Georgsena. Ławka o wymiarach 71 x 160 x 52 cm dostępna jest z podstawą w dwóch kolorach oraz w tapicerce z kolekcji ponad 120 tkanin i skór.
Meble z konopi made in Poland Nowo przyjęta strategia Unii Europejskiej mająca na celu m.in. ograniczenie wycinki drzew o 25% zrodziła szereg nowych wyzwań dla przemysłu drzewnego i w konsekwencji – branży meblarskiej. Priorytetem stało się więc opracowanie nowatorskich i bardziej ekologicznych rozwiązań. Polska firma The True Green pracuje właśnie nad wykorzystaniem w przemyśle meblarskim drewna konopi.
Banffy Klaudia Janikowska i Yuliya Neronskaya zaprojektowały stołek, który zachęca do pracy w ruchu – nawet przy komputerze. Aby na nim siedzieć, trzeba się trzymać prosto, co wymusza aktywizację wielu grup mięśni. Zabawną formę mebla podpowiedziała autorkom… dziecięca zabawka.
Naked Nowość wśród mebli modułowych, tym razem dzieło Mambo Atelier. Poszczególne elementy odwołują się do kształtu koła, a jednocześnie łatwo wpisują się m.in. w kąt prosty. Masywne bryły pokryte tkaniną albo skórą opierają się na niskim drewnianym cokole.
Fulu to fotel stworzony przez Girelli Studio. Jego oryginalną formę zainspirowały kształty kamieni wyrzucanych na brzeg przez morskie fale. Z kolei wykorzystanie fakturowych tkanin (tu modne frotte) należy do znaków rozpoznawczych Davida Girellego.