Created by Mac Stopa

to najnowsza kolekcja wykładzin marki Forbo Flooring, która powstała w oparciu o doświadczenia projektanta, obserwacje i fascynacje, wywodzące się z różnych twórczych dziedzin. Dzięki unikalnej technologii druku cyfrowego Forbo Flooring, jego pomysły udało się zwizualizować i przenieść na wykładziny. Seria dostępna będzie w dwóch wariantach: tekstylnej wykładziny flokowanej - Flotex oraz wykładziny PVC – Eternal. Flotex to wykładzina podłogowa, która łączy w sobie odporność na ścieranie i trwałość podłogi elastycznej z jakością, ciepłem i wygodą wykładziny dywanowej. Dzięki swojej unikalnej strukturze jest całkowicie wodoodporna i bakteriostatyczna. Kolekcja Created by Mac Stopa po raz pierwszy zostanie zaprezentowana podczas tegorocznej edycji Design Week w Mediolanie (6-13 czerwca 2022 roku).

Created by Mac Stopa

www.forbo-flooring.pl

Tagi:
Kolekcja Modernizm Przygotowana przez Ceramikę Paradyż i Studio Ganszyniec kolekcja obejmuje 16 gorsecikowych mozaik o różnych wymiarach i kolorach. Projektanci nie tylko dokładnie odtworzyli charakterystyczny kształt gorsecików, ale rozszerzyli kolekcję o uniwersalne kwadratowe i heksagonalne kafelki. Tak jak w przypadku przedwojennych oryginałów, przy produkcji zdecydowano się użyć kamionki szlachetnej barwionej w masie.
Retro Collection, Handmade Line Inspiracją do powstania kolekcji było wzornictwo tradycyjnej zabudowy Warmii i Mazur. By uzyskać rustykalny charakter podłóg drewno poddawane jest ręcznemu heblowaniu, szczotkowaniu, barwieniu i olejowaniu. Pęknięcia i przebarwienia widoczne na powierzchni sugerują ślady wieloletniego użytkowania.
Classica Kolekcja Classica marki Listone Giordano wyróżnia się dużymi formatami, nieskończoną gamą barw certyfikowanego dębu i naturalnym wykończeniem. Każda deska przycięta jest z 60-stopniowym nachyleniem na krótszych bokach, dzięki czemu parkiet można układać według różnych konfiguracji.
Natur & Design, Sienna Podłoga olejowana, dębowa z kolekcji Lareco – Nature & Design o konstrukcji warstwowej doskonale wpisuje się w minimalistyczne wnętrza, sprawdza się też w przestrzeniach publicznych. Jodełka na podłodze coraz częściej pojawia się we współczesnych aranżacjach, niezależnie od stylu wnętrza.
Bisquit to parkiet z kolekcji podłóg Natural Genius marki Listone Giordano zaprojektowany przez hiszpańską projektantkę Patricię Urquiolę. Inspirując się branżą tekstylną oraz możliwościami splotów osnowy i wątku, artystka stworzyła podłogę o delikatnie falującym kształcie. Dębowe deski są na tyle dekoracyjne, że można je układać też na ścianach. Dzięki technologii produkcji wielowarstwowej są trwałe, a wykończenie olejowoskami sprawia, że są odporne również na wilgoć.
Natural Genius to nowa kolekcja podłóg włoskiej marki Listone Giordano, w której skład wchodzą m.in. parkiety Bisquit zaprojektowane przez hiszpańską designerkę i architektkę Patricię Urquiolę. Artystka skupiła się na reinterpretacji dekoracyjnej struktury parkietów drewnianych. Inspirując się branżą tekstylną oraz finezją możliwości splotów osnowy i wątku, stworzyła podłogę o delikatnie falującym kształcie. Do produkcji parkietu wykorzystany został dąb pochodzący z lasów Fontaines, od ponad 60 lat pozyskiwany przez Listone Giordano przy wyjątkowej dbałości o prowadzenie zrównoważonej gospodarki leśnej. Wyłącznym dystrybutorem podłóg jest Forestil.