HeartFelt® Origami

to najnowszy produkt HeartFelt® firmy Hunter Douglas. Powstał z inspiracji japońską techniką składania papieru, która filcowym panelom nadaje dodatkową sztywność. Panele mają doskonałe właściwości akustyczne oraz wyjątkowo atrakcyjne wykończenie. Dzięki pięciu różnym rozmiarom, projektant ma również swobodę w wyborze kształtów lub ich kombinacji, które najlepiej pasują do danej przestrzeni.

HeartFelt® Origami
Nowa siedziba firmy Equity Release Supermarket  w Warrington, proj. SDA; fot. Hunter Douglas

Sufity HeartFelt® Origami brytyjska pracownia SDA wykorzystała ostatnio w nowej siedzibie firmy doradczej Equity Release Supermarket  w Warrington koło Liverpoolu. W budynku zastosowano ok. 100 m2 paneli o wymiarach 400 x 400 mm w kolorze szarym 7597. Panele te zostały uzupełnione o zintegrowaną czarną szynę oświetleniową. Oprócz walorów estetycznych, niewątpliwą zaletą produktu jest komfort akustyczny, jaki zapewnia. Pomiary wykazały, że przy zastosowaniu systemu liniowego można osiągnąć wartości tłumienia dźwięku (αw) pomiędzy 0,45 (moduł 100) a 0,70 (moduł 50). W przypadku systemu Origami wartość ta wzrasta do αW 0,8, co zapewnia znaczną redukcję efektu rezonansu dźwięku oraz natężenia hałasu w gwarnych przestrzeniach biurowych i innych często użytkowanych  budynkach publicznych.

HeartFelt® Origami
Nowa siedziba firmy Equity Release Supermarket  w Warrington, proj. SDA; fot. Hunter Douglas

Kolekcja HeartFelt® obejmuje obecnie: liniowe systemy sufitowe i systemy ścienne, dostępne w postaci okrągłych i skrzynkowych paneli, baffli oraz origami. Ich kolorystyka została poszerzona z pięciu odcieni szarości o dodatkowe pięć odcieni ziemi, od umbry do kremu. System liniowy jest dostępny w wysokościach 55, 64, 80 i 105 mm, a panele w długościach do 6 m, które są mocowane za pomocą specjalnego systemu nośnego. Wszystkie systemy HeartFelt® spełniają wymagania przepisów dotyczących stosowania ich w budynkach wolnych od zanieczyszczeń. Są one również odporne na brud i kurz, spełniają wymagania europejskiej normy EN 15251 dotyczącej pomieszczeń zamkniętych oraz normy EN 13501 Klasa B, S1, d0 klasyfikacji ogniowej. Panele są produkowane przy użyciu termoformowanych włókien poliestrowych, które w 100% nadają się do recyklingu. Dzięki temu system otrzymał certyfikat C2C Bronze przyznawany przez Instytut Cradle to Cradle Products Innovation.

Hunter Douglas Architectural jest zaangażowany w rozwój kolekcji HeartFelt® i planuje nowe, innowacyjne projekty. Więcej informacji o produktach HeartFelt® można znaleźć na stronie: www.hunterdouglasarchitectural.eu.

HeartFelt® Origami
Nowa siedziba firmy Equity Release Supermarket  w Warrington, proj. SDA; fot. Hunter Douglas
Hunter Douglas w trosce o ludzi i środowisko. Jak powstają systemy sufitowe Hunter Douglas Przy projektowaniu swoich produktów Hunter Douglas przyjmuje filozofię Cradle to Cradle, która wpisuje się w paradygmat gospodarki o obiegu zamkniętym. Produkty są projektowane z myślą o długiej żywotności, przy użyciu przyjaznych człowiekowi i środowisku materiałów technicznych, które mogą być ponownie wykorzystane.
HeartFelt® Multipanel to najnowsze rozwiązanie firmy Hunter Douglas, które umożliwia tworzenie sufitów o intrygującym wyglądzie z wyjątkowymi właściwościami akustycznymi. Filc, który naturalnie pochłania dźwięk, redukuje hałas otoczenia i zwiększa wydajność pracy. Oprócz paneli o wymiarach 60x30 mm, linia produktowa oferuje nowe rozmiary: 80x35, 130x35 i 180x35 mm, które dostępne są w kolorze białym, czarnym oraz w trzech odcieniach szarości. Linia HeartFelt® Multipanel w 100% nadaje się do recyklingu i posiada brązowy certyfikat Cradle to Cradle Certified™.
Solid Wood Grid Drewniane sufity typu Grid oferowane przez firmę Hunter Douglas dostępne są zarówno w wariancie z drewna litego, jak i z płyt fornirowanych i stanowią przyjazne środowisku i naturalne rozwiązanie do wszystkich typów budynków. Drewno to oczywisty wybór w przypadku dużych projektów budowlanych. Jest przyjazne dla środowiska i stanowi jedyny materiał budowlany, który jest całkowicie neutralny pod względem emisji CO2 oraz w pełni zdatny do recyklingu. W ofercie jest wiele gatunków drewna o rożnych właściwościach. Sufity systemowe typu Grid można optymalizować pod względem kształtu i wymiarów, dostosowując je do konkretnych wymagań projektu. Montaż i demontaż systemu jest łatwy. Solid Wood Grid i Veneered Wood Grid to niepowtarzalne sufity i ściany.
HeartFelt® Modułowy sufit filcowy o niewiarygodnych właściwościach akustycznych i oryginalnym wyglądzie. Szeroki wybór wielkości i kształtów oraz bogata gama kolorystyczna.
Baffle Tavola Lamelowe systemy sufitowe Hunter Douglas pozwalają tworzyć projekty oparte na idealnie biegnących liniach. Są proste w instalacji i ułatwiają dostęp do sufitu oraz do mediów, takich jak światło, głośniki, zraszacze itp.
Concrete Veneer Perforowana płyta MDF Concrete Veneer pokryta jest cienką cementową warstwą, co pozwala uzyskać estetyczną, nieodróżnialną od konwencjonalnego betonu powierzchnię, która pochłania hałas z otoczenia i jest lekka.