Kolekcja Modernizm

Przygotowana przez Ceramikę Paradyż i Studio Ganszyniec kolekcja obejmuje 16 gorsecikowych mozaik o różnych wymiarach i kolorach. Projektanci nie tylko dokładnie odtworzyli charakterystyczny kształt gorsecików, ale rozszerzyli kolekcję o uniwersalne kwadratowe i heksagonalne kafelki. Tak jak w przypadku przedwojennych oryginałów, przy produkcji zdecydowano się użyć kamionki szlachetnej barwionej w masie.

Kolekcja Modernizm
ProjektantMaja Ganszyniec

www.paradyz.com

Kafle 14 Kafle o nazwie 14 to najnowsze dzieło architekta Adama Ankiewicza. Pierwsze prototypy powstawały w formie kafli cementowych składających się z trzech sprasowanych ze sobą warstw o łącznej grubości 14 mm. Ostatecznie kafle są tworzone ze spieków kwarcowych o grubości 9 mm i charakteryzują się trójwarstwową strukturą.
MEWA to ręcznie wykonywane kafle betonowe autorstwa architekta Adama Ankiewicza z pracowni Warssawa, który aktualnie pracuje nad projektem Surfaces by Adam Ankiewicz, składającym się z płaskorzeźb oraz naściennych instalacji artystycznych z wykorzystaniem kafli. Jego inspiracją są polskie mozaiki z lat 60. i 70. autorstwa Hanny i Gabriela Rechowiczów, pojawiające się w architekturze powojennego modernizmu Warszawy.
Monolith marki Tubądzin to wielkogabarytowe płyty imitujące marmur i beton dostępne w formacie 119,8 x 239,8 cm przy grubości zaledwie 6 mm. Są odporne na wodę, wysokie temperatury, mróz i ścieranie. Dzięki dużemu rozmiarowi i specjalnie opracowanej krawędzi łączenia, możemy uzyskać prawie jednolitą powierzchnię.
Visign for More 105 to nowa linia płytek uruchamiających firmy Viega. Dzięki zastosowaniu szkła i aluminium o uszlachetnionej powierzchni uzyskano produkt estetyczny, trwały i higieniczny. Model wyposażony jest w funkcję spłukiwania pełnego i oszczędnego, i działa przy pomocy mechanizmu opartego na cięgnie Bowdena. Aby w czytelny sposób wyróżnić funkcje, zastosowano frezowane zagłębienie, dzielące płytkę na dwie części. Produkt dostępny jest w wersji szklanej, w kolorze białym lub czarnym, oraz w wersji aluminiowej, chromowanej lub matowej, z powłoką zapobiegającą pozostawianiu odcisków.
Tammi to najnowsza kolekcja płytek ceramicznych marki Ceramika Paradyż inspirowana strukturą surowego, fińskiego dębu, charakteryzująca się wysokim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Dzięki technologii Continua+ możliwa jest produkcja wielkoformatowych slabów i płytek gresowych. Kafle występują w trzech formatach: 19,4 x 90 cm, 19,4 x 120 cm oraz 29,4 x 180 cm i w różnych kolorach.
Wood to nowa kolekcja płytek gresowych marki Korzilius firmy Tubądzin wyglądem przypominająca jasne, surowe, nieobrobione drewno. Dzięki użyciu fugi w dopasowanym kolorze pokryta powierzchnia będzie jeszcze bardziej przypominać tą drewnianą. Płytki dostępne są w trzech rozmiarach: 1198 x 190 mm, 1498 x 230 mm, 1798 x 230 mm oraz w jasnej kolorystyce: od bieli przez szarości, aż po głęboki brąz. Może być stosowana zarówno na podłogach, jak i ścianach.