Kolekcja Modernizm

Przygotowana przez Ceramikę Paradyż i Studio Ganszyniec kolekcja obejmuje 16 gorsecikowych mozaik o różnych wymiarach i kolorach. Projektanci nie tylko dokładnie odtworzyli charakterystyczny kształt gorsecików, ale rozszerzyli kolekcję o uniwersalne kwadratowe i heksagonalne kafelki. Tak jak w przypadku przedwojennych oryginałów, przy produkcji zdecydowano się użyć kamionki szlachetnej barwionej w masie.

Kolekcja Modernizm
ProjektantMaja Ganszyniec

www.paradyz.com

Polskie płytki marki Cerrad z nagrodami w międzynarodowym konkursie A Design Award Cerrad został doceniony w międzynarodowym konkursie A’ Design Award. Kolekcja Marquina Gold i v-shape mattina zdobyły nagrody gold i silver w kategorii materiały budowlane i elementy konstrukcyjne.
DOTS to nowa, inspirowana lastryko kolekcja łazienkowa Ceramiki Tubądzin. Producent oferuje zarówno płytki ścienne Dots grey STR oraz Dots Graphite STR (748 x 298 mm) jak i gresowe płytki posadzkowe Dots graphite LAP i Dots Grey LAP (598 x 598 mm) oraz listwy ścienne – Dots Green i Dots Blue i mozaikę ścienną Dots Grey (298 x 221 mm).
Kafle 14 Kafle o nazwie 14 to najnowsze dzieło architekta Adama Ankiewicza. Pierwsze prototypy powstawały w formie kafli cementowych składających się z trzech sprasowanych ze sobą warstw o łącznej grubości 14 mm. Ostatecznie kafle są tworzone ze spieków kwarcowych o grubości 9 mm i charakteryzują się trójwarstwową strukturą.
MEWA to ręcznie wykonywane kafle betonowe autorstwa architekta Adama Ankiewicza z pracowni Warssawa, który aktualnie pracuje nad projektem Surfaces by Adam Ankiewicz, składającym się z płaskorzeźb oraz naściennych instalacji artystycznych z wykorzystaniem kafli. Jego inspiracją są polskie mozaiki z lat 60. i 70. autorstwa Hanny i Gabriela Rechowiczów, pojawiające się w architekturze powojennego modernizmu Warszawy.
Monolith marki Tubądzin to wielkogabarytowe płyty imitujące marmur i beton dostępne w formacie 119,8 x 239,8 cm przy grubości zaledwie 6 mm. Są odporne na wodę, wysokie temperatury, mróz i ścieranie. Dzięki dużemu rozmiarowi i specjalnie opracowanej krawędzi łączenia, możemy uzyskać prawie jednolitą powierzchnię.
Visign for More 105 to nowa linia płytek uruchamiających firmy Viega. Dzięki zastosowaniu szkła i aluminium o uszlachetnionej powierzchni uzyskano produkt estetyczny, trwały i higieniczny. Model wyposażony jest w funkcję spłukiwania pełnego i oszczędnego, i działa przy pomocy mechanizmu opartego na cięgnie Bowdena. Aby w czytelny sposób wyróżnić funkcje, zastosowano frezowane zagłębienie, dzielące płytkę na dwie części. Produkt dostępny jest w wersji szklanej, w kolorze białym lub czarnym, oraz w wersji aluminiowej, chromowanej lub matowej, z powłoką zapobiegającą pozostawianiu odcisków.