to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na całkowite oszklenie elewacji budynku. Różnorodne warianty przeszkleń szybą bezpieczną we wszelkich dostępnych typach dają niezliczone możliwości aranżacji przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich wymaganych norm bezpieczeństwa. Fasady i świetliki są dostosowane do indywidualnych wymagań inwestorów i projektantów. WIŚNIOWSKI w swojej ofercie ma fasady aluminiowe słupkowo-ryglowe MB-SR50, MB-SR50A z systemem nakładkowym, fasadę strukturalną MB-SG50, a także fasadę podstrukturalną MB-SR50 EFEKT, które spełniają rygorystyczne normy europejskie, dzięki czemu mogą być zastosowane w obiektach o przeznaczeniu publicznym, inwestycyjnym, rekreacyjnym i mieszkalnym. Produkty charakteryzują także wysokie parametry szczelności, izolacji akustycznej i cieplnej oraz spełniają wymagania prawa budowlanego w zakresie ochrony przeciwpożarowej w klasach odporności ogniowej ograniczającej przepływ temperatury i ognia przez odpowiednio: 15, 30 i 60 minut.
Dostępne obecnie materiały budowlane oraz wykończeniowe są w stanie w zauważalny sposób ograniczyć negatywny wpływ budynku na środowisko w całym cyklu jego życia. Jednym z przykładów może być nowoczesne, wysokoselektywne szkło przeciwsłoneczne. Współczesne przeszklenia na fasadach nie tylko podnoszą walory architektoniczne projektu. Charakteryzuje się też wysokimi parametrami użytkowymi, jeśli chodzi o przepuszczalność światła czy ochronę wnętrz przed przegrzaniem.
W projekcie Dziecięcego Centrum Nauki w Sofii nowojorska pracownia Skolnick zdecydowała się nawiązać do górzystego krajobrazu Bułgarii. Do stworzenia charakterystycznej formy budynku wykorzystała m.in. wykonane na indywidualne zamówienie dekory Max Compact Exterior.
to seria barwionego w masie elewacyjnego materiału z włókno-cementu, wyróżniająca się piaskowaną powierzchnią nadającą fasadom naturalny wygląd. Można go stosować także we wnętrzach. Marka wprowadziła na rynek nowy odcień płyt – TE85 grafitowy. Mają one taką samą stabilność koloru jak pozostałe dostępne odcienie, a dodatkowo pokryte są przezroczystą powłoką hydrofobową.
Charakterystyczna fasada, nawiązująca formą do tkaniny z chińskim haftem, została wykonana z trójkątnych paneli z perforowanej i pełnej blachy aluminiowej. O realizacji Steven Chilton Architects pisze Radosław Stach.
Po raz czternasty rozstrzygnięto konkurs Fasada Roku na najlepsze elewacje wykończone w technologii Baumit. Tegoroczna edycja okazała się szczęśliwa dla pięciu realizacji, które teraz będą reprezentowały Polską na arenie międzynarodowej.
Blacha cynkowo-tytanowa jest nie tylko bardzo trwała. Nie wymaga też żadnych zabiegów konserwujących. Dzięki najnowszym technologiom produkcji jest teraz dostępna także w różnych odcieniach, dając architektom rzeczywistą swobodę twórczą.