Visign for More 105

to nowa linia płytek uruchamiających firmy Viega. Dzięki zastosowaniu szkła i aluminium o uszlachetnionej powierzchni uzyskano produkt estetyczny, trwały i higieniczny. Model wyposażony jest w funkcję spłukiwania pełnego i oszczędnego, i działa przy pomocy mechanizmu opartego na cięgnie Bowdena. Aby w czytelny sposób wyróżnić funkcje, zastosowano frezowane zagłębienie, dzielące płytkę na dwie części. Produkt dostępny jest w wersji szklanej, w kolorze białym lub czarnym, oraz w wersji aluminiowej, chromowanej lub matowej, z powłoką zapobiegającą pozostawianiu odcisków.

Visign for More 105

www.viega.pl

Tagi:
DOTS to nowa, inspirowana lastryko kolekcja łazienkowa Ceramiki Tubądzin. Producent oferuje zarówno płytki ścienne Dots grey STR oraz Dots Graphite STR (748 x 298 mm) jak i gresowe płytki posadzkowe Dots graphite LAP i Dots Grey LAP (598 x 598 mm) oraz listwy ścienne – Dots Green i Dots Blue i mozaikę ścienną Dots Grey (298 x 221 mm).
Kolekcja Modernizm Przygotowana przez Ceramikę Paradyż i Studio Ganszyniec kolekcja obejmuje 16 gorsecikowych mozaik o różnych wymiarach i kolorach. Projektanci nie tylko dokładnie odtworzyli charakterystyczny kształt gorsecików, ale rozszerzyli kolekcję o uniwersalne kwadratowe i heksagonalne kafelki. Tak jak w przypadku przedwojennych oryginałów, przy produkcji zdecydowano się użyć kamionki szlachetnej barwionej w masie.
Kafle 14 Kafle o nazwie 14 to najnowsze dzieło architekta Adama Ankiewicza. Pierwsze prototypy powstawały w formie kafli cementowych składających się z trzech sprasowanych ze sobą warstw o łącznej grubości 14 mm. Ostatecznie kafle są tworzone ze spieków kwarcowych o grubości 9 mm i charakteryzują się trójwarstwową strukturą.
MEWA to ręcznie wykonywane kafle betonowe autorstwa architekta Adama Ankiewicza z pracowni Warssawa, który aktualnie pracuje nad projektem Surfaces by Adam Ankiewicz, składającym się z płaskorzeźb oraz naściennych instalacji artystycznych z wykorzystaniem kafli. Jego inspiracją są polskie mozaiki z lat 60. i 70. autorstwa Hanny i Gabriela Rechowiczów, pojawiające się w architekturze powojennego modernizmu Warszawy.
Monolith marki Tubądzin to wielkogabarytowe płyty imitujące marmur i beton dostępne w formacie 119,8 x 239,8 cm przy grubości zaledwie 6 mm. Są odporne na wodę, wysokie temperatury, mróz i ścieranie. Dzięki dużemu rozmiarowi i specjalnie opracowanej krawędzi łączenia, możemy uzyskać prawie jednolitą powierzchnię.
Tammi to najnowsza kolekcja płytek ceramicznych marki Ceramika Paradyż inspirowana strukturą surowego, fińskiego dębu, charakteryzująca się wysokim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Dzięki technologii Continua+ możliwa jest produkcja wielkoformatowych slabów i płytek gresowych. Kafle występują w trzech formatach: 19,4 x 90 cm, 19,4 x 120 cm oraz 29,4 x 180 cm i w różnych kolorach.