Visign for More 105

to nowa linia płytek uruchamiających firmy Viega. Dzięki zastosowaniu szkła i aluminium o uszlachetnionej powierzchni uzyskano produkt estetyczny, trwały i higieniczny. Model wyposażony jest w funkcję spłukiwania pełnego i oszczędnego, i działa przy pomocy mechanizmu opartego na cięgnie Bowdena. Aby w czytelny sposób wyróżnić funkcje, zastosowano frezowane zagłębienie, dzielące płytkę na dwie części. Produkt dostępny jest w wersji szklanej, w kolorze białym lub czarnym, oraz w wersji aluminiowej, chromowanej lub matowej, z powłoką zapobiegającą pozostawianiu odcisków.

Visign for More 105

www.viega.pl

Tagi:
Płytki ceramiczne w roli głównej: trendy na 2022 rok Płytki ceramiczne od dawna przestały być tylko ozdobą łazienki czy kuchni. Architekci coraz śmielej wykorzystują je w innych przestrzeniach domu, zaczynając od salonu, a na sypialni kończąc. Prezentujemy najnowsze trendy w wykorzystaniu płytek ceramicznych we wnętrzach.
Brazilian Quartzite to jedna z czterech nowych kolekcji płytek gresowych, które powstały we współpracy marki Cerrad z marką La Mania Home i ambasadorką projektu – Joanną Przetakiewicz, dyrektor kreatywną i założycielką domu mody La Mania. Kolekcja inspirowana pięknem naturalnego kamienia dostępna jest w pięciu wariantach kolorystycznych (Brazilian Quartzite Black, Brazilian Quartzite Blue, Brazilian Quartzite Green, Brazilian Quartzite Natural i Brazilian Quartzite Amber) i w trzech formatach (60 x 120, 120 x 120 i 120 x 280 cm). Wszystkie płytki w serii mają grubość 6 mm.
Polskie płytki marki Cerrad z nagrodami w międzynarodowym konkursie A Design Award Cerrad został doceniony w międzynarodowym konkursie A’ Design Award. Kolekcja Marquina Gold i v-shape mattina zdobyły nagrody gold i silver w kategorii materiały budowlane i elementy konstrukcyjne.
DOTS to nowa, inspirowana lastryko kolekcja łazienkowa Ceramiki Tubądzin. Producent oferuje zarówno płytki ścienne Dots grey STR oraz Dots Graphite STR (748 x 298 mm) jak i gresowe płytki posadzkowe Dots graphite LAP i Dots Grey LAP (598 x 598 mm) oraz listwy ścienne – Dots Green i Dots Blue i mozaikę ścienną Dots Grey (298 x 221 mm).
Kolekcja Modernizm Przygotowana przez Ceramikę Paradyż i Studio Ganszyniec kolekcja obejmuje 16 gorsecikowych mozaik o różnych wymiarach i kolorach. Projektanci nie tylko dokładnie odtworzyli charakterystyczny kształt gorsecików, ale rozszerzyli kolekcję o uniwersalne kwadratowe i heksagonalne kafelki. Tak jak w przypadku przedwojennych oryginałów, przy produkcji zdecydowano się użyć kamionki szlachetnej barwionej w masie.
Kafle 14 Kafle o nazwie 14 to najnowsze dzieło architekta Adama Ankiewicza. Pierwsze prototypy powstawały w formie kafli cementowych składających się z trzech sprasowanych ze sobą warstw o łącznej grubości 14 mm. Ostatecznie kafle są tworzone ze spieków kwarcowych o grubości 9 mm i charakteryzują się trójwarstwową strukturą.