Architektura MuratorWydarzenia3 konkursy - wspólna przestrzeń

3 konkursy - wspólna przestrzeń

Przestrzeń publiczna dla nowo projektowanych obiektów stanowi część dyskusji na temat kształtowania wizerunku Katowic.

3.02, godz. 18.30 KATOWICE
Miejsce: Galeria Architektury SARP/archibar

Debata poświęcona podsumowaniu dwóch dużych konkursów międzynarodowych na koncepcję Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach oraz nową siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Przenikanie się przestrzeni towarzyszących nowo projektowanym obiektom, włączając w to zagospodarowanie terenu przy Muzeum Śląskiem, stanowi ważny element w dyskusji na temat kształtowania wizerunku miasta.

W spotkaniu udział wezmą
Roger Riewe (RIEGLER RIEWE ARCHITEKTEN – laureaci I nagrody w Konkursie na Muzeum Śląskie)
Marek Moskal i Wojciech Kotecki (JEMS ARCHITEKCI – laureaci I nagrody w Konkursie na Międzynarodowe Centrum Kongresowe)
Tomasz Konior (KONIORSTUDIO – laureat I nagrody w Konkursie na NOSPR)
Arkadiusz Godlewski – wiceprezydent Miasta Katowice
Leszek Jodliński – dyrektor Muzeum Śląskiego
Andrzej Grzybowski i Stanisław Podkański – współautorzy studium programowo-przestrzennego dla terenu położonego pomiędzy Halą Widowiskowo-Sportową a przyszłą siedzibą Muzeum Śląskiego w Katowicach
Prowadzenie: Tomasz Malkowski


Informacje: Galeria Architektury SARP, ul. Dyrekcyjna 9, 40-013 Katowice, tel. +48.32.25.39.774, fax +48.32.25.39.230, galeria@sarp.katowice.pl

Zespół biurowo-usługowy Face2Face w Katowicach Ideą projektu było stworzenie takiego miejsca na mapie biurowej centrum Katowic, gdzie strefa do pracy spotyka się z zieloną przestrzenią – pisze o realizacji Face2Face Justyna Swoszowska.
Kopalnia Wieczorek z nową funkcją. Wyniki konkursu na projekt Dzielnicy Nowych Technologii w Katowicach Na działce po kopalni Wieczorek w Katowicach powstać ma tzw. Dzielnica Nowych Technologii. Konkurs na projekt zagospodarowania terenu wygrała pracownia AMC – Andrzej M. Chołdzyński, która większość nowych funkcji zaproponowała pod ziemią. Na powierzchni zaprojektowała zielone założenie integrujące historyczne budynki.
Wokół katowickiej Strefy Kultury: .KTW i Pierwsza Dzielnica Skala realizacji i strategiczne położenie obiektów autorstwa Przema Łukasika i Łukasza Zagały w przestrzeni Katowic sprawiają, że zaczynają one rywalizować z dotychczas dominującą w sylwecie przemysłowej stolicy Górnego Śląska zabudową uformowaną pół wieku temu przez legendarną parę architektów Henryka Buszkę i Aleksandra Frantę – pisze Andrzej Duda.
Ogrody Tysiąclecia w Katowicach projektu Atelier PS Projekt Ogrodów Tysiąclecia w Katowicach zakłada realizację dziewięciu punktowców o dachach i elewacjach prawie całkowicie pokrytych zielenią. O idei tego nowatorskiego w skali Polski założenia pisze dla nas Marek Skwara.
Gmach prokuratury w Katowicach: wyniki konkursu Katowicki SARP rozstrzygnął konkurs na nową siedzibę prokuratury. Gmach, mieszczący siedem różnych instytucji, zaplanowano w Załężu, między Drogową Trasą Średnicową a zborem zielonoświątkowców.
Biurowiec Craft w Katowicach W bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego Silesia City Center w Katowicach powstanie nowy biurowiec projektu pracowni architektonicznej Czora & Czora