Architektura MuratorWydarzeniaAA Berlin Laboratory. Experiments in Dwelling

AA Berlin Laboratory. Experiments in Dwelling

Po upadku muru, Berlin jako współczesne, miejskie laboratorium, przyciąga deweloperów ze świata. Tym razem interdyscyplinarne warsztaty badawcze AA Berlin Laboratorium koncentrują się wokół idei mieszkaniowej.

3–12 września 2010 Berlin

Od masowych domów, przez wysoce indywidualny styl, po mieszkania komunalne, Berlin jawi się jako miejskie laboratorium doświadczalne w eksperymentowaniu z modelami życia. Nowoczesne budownictwo, w połączeniu z alternatywnymi metodami wykonania jest wyzwaniem zarówno dla architekta, jak i władz lokalnych.
Podczas intensywnych, dziewięciodniowych warsztatów, uczestnicy będą pracować zarówno w laboratorium-studio, jak i w mieście, doświadczając istniejącego stanu i społecznych ideałów, które go kształtują. W poszukiwaniu nowych rozwiązań, studenci używając nowych metod obliczeniowych prototypowania i prefabrykacji, opracują formy mieszkaniowe dla Berlina. Warsztaty będą prowadzone przez wykładowców z AA z siedzibą w Berlinie, we współpracy z Aedes Network Campus Berlin (ANCB). Ponadto, w programie wykłady, seminaria oraz publiczne debaty.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 9 sierpnia. Formularze wniosków oraz dodatkowe informacje dostępne na http://berlin.aaschool.ac.uk; aplikacje można składać visitingschool@aaschool.ac.uk. Opłata za AA Global School wynosi £500 i nie obejmuje lotu lub zakwaterowania. Studenci proszeni są o zabranie na zajęcia własnych laptopów i sprzętu cyfrowego.

fotka z /zdjecia/AA_Berlin_2010_image_art.jpg
Poznańska pracownia architektoniczna Easst.com zaprojektowała centrum kulturalne w Berlinie Kulturmanufaktur to nowa inwestycja w Berlinie zaprojektowana przez poznańską pracownię architektoniczną Easst.com. Centrum kulturalne zlokalizowane w dzielnicy Lichtenberg pomieści przede wszystkim pracownie dla środowisk twórczych
Współczesna architektura Berlina: Rem Koolhaas (OMA) zaprojektuje nowy biurowiec wydawnictwa Axel Springer Architektura Berlina wkrótce wzbogaci się o kolejną realizację Rema Koolhaasa (OMA). Projekt nowego biurowca dla wydawnictwa Axel Springer został wybrany spośród 18 nadesłanych na konkurs architektoniczny propozycji. W ostatnim etapie obok OMY znalazły się pracownie Bjarke Ingels Group (BIG) oraz Buro Ole Scheeren, założone przez dawnego współpracownika Koolhaasa
White Cube w Berlinie Tymczasowe Centrum Sztuki zaprojektował wiedeński architekt Adolf Krischanitz. Kubiczny pawilon o lekkiej, drewnianej konstukcji, tekturowo-gipsowych ścianach, pokryty "plastikową skórą" naciągniętą na stalowe rusztowanie, stał się nośnikiem obrazu dla prac artystów.