imprezy branżowe

Architect@Work w Gdańsku

2024-07-31 11:44 Materiał sponsorowany

A@W Poland rozwija swoje skrzydła i przenosi się nad morze. W dniach 25 i 26 września to Gdańsk stanie się centrum innowacyjnego projektowania i architektury. Znamy plan seminariów i szczegóły prelekcji z pierwszego dnia wydarzenia.

Murator Remontuje: Tapetowanie
Materiał sponsorowany

Spis treści

  1. Wydarzenie branżowe pierwszy raz w Gdańsku
  2. Układ wystawy Architect@Work
  3. Wystawcy na Architect@Work
  4. Dla kogo jest Architect@Work
  5. Jak się zapisać? Czy udział jest płatny?
  6. Program seminariów na gdańskim Architect@Work
  7. Seminarium z Marcinem Maraszkiem i Maciejem Kaufmanem z Archigrest
  8. Seminarium ze Zbigniewem Reszką z Arch Deco
  9. Prelekcja HAG - Human Architecture Group

Przygotowania do wdrożenia konceptu pierwszej polskiej edycji A@W w Warszawie zajęło nam trochę czasu, ale po dwóch sukcesach nie ma już wątpliwości: nasza krajowa społeczność architektów i projektantów jest głodna inspiracji i nowoczesnych rozwiązań. Architect@Work to odpowiedź na te potrzeby" - piszą organizatorzy.

Wydarzenie branżowe pierwszy raz w Gdańsku

Pierwszy raz wystawa Architect@Work odbędzie się w Gdańsku, w Amberexpo, na Żaglowej 11, od godziny 12.00 do 19.00. Architect@work to wydarzenie branżowe dla architektów i projektantów wnętrz z ponad 200 innowacyjnymi produktami, wybranymi przez panel oceniający architektów i projektantów wnętrz, zaprezentowane według autorskiego schematu. Organizatorzy oferują:

  • networking w w modnej, kreatywnej i salonowej atmosferze,
  • oraz nieodpłatny catering i napoje.

Układ wystawy Architect@Work

Innowacyjny schemat Architect@Work został zaprojektowany przez C4 - Creative Fo(u)r. Formuła gwarantuje, iż każdy uczestnik spotyka każdego wystawcę. Rozmowa zaczyna się na stoisku. Produkty eksponowane są w przestrzeni ścian danego stoiska. Miejsce prezentacji to część jednostki na kształt kwadratu z umiejscowioną konsolą multimedialną, gdzie możliwa jest prezentacja próbek i materiałów informacyjnych. Podczas wydarzenia Architect@Work tradycyjne przejścia komunikacyjne zastąpione zostały przez strefy ogólne: miejsca, aby spokojnie wypić filiżankę kawy, swobodnie porozmawiać czy prowadzić dalsze konwersacje o produktach, urządzeniach i usługach.

Wystawcy na Architect@Work

Ubiegającymi się o udział wydarzeniu Architect@Work mogą być wyłącznie producenci, importerzy lub krajowi dystrybutorzy, z dziedzin:

  1. konstrukcje budowlane,
  2. systemy budowlane,
  3. wykończenia wnętrz,
  4. usługi, ICT i media,
  5. organizacje i stowarzyszenia branżowe.

Dla kogo jest Architect@Work

Architect@Work pozwala na nawiązanie kontaktów biznesowych z grupą docelową:

  • architektów
  • projektantów wnętrz
  • projektantów
  • shopfittersów
  • inżynierów
  • planistów urbanistycznych
  • agencji rządowych
  • deweloperów
  • wykładowców
  • studentów na ostatnim roku studiów.

Jak się zapisać? Czy udział jest płatny?

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane uczestnictwem są proszone o napisanie na adres: [email protected] i podanie powodu wizyty oraz swojej profesji, a następnie o zarejestrowanie się przy użyciu otrzymanego kodu na stronie internetowej, dostępnej pod linkiem:

Program seminariów na gdańskim Architect@Work

Środa, 25 września 2024

13:00 Marcin Maraszek, Maciej Kaufman - Archigrest

moderator: Marcin Szczelina - Architecture Snob

14:30 Zbigniew Reszka - Arch Deco

moderator: Marcin Szczelina - Architecture Snob

16:00 Prelekcja HAG - human architecture group

Czwartek, 26 września 2024

13:00 Kamil Domachowski - IFAgroup

14:30 Jakub Bladowski - Roark Studio

16:30 Dyskusja

  • Anna Essler-Lango - APA Wojciechowski Trójmiasto
  • Kamil Domachowski - IFAgroup
  • Jakub Bladowski - Roark Studio
  • Marcin Maraszek & Maciej Kaufman - Archigrest

moderator: Marcin Szczelina - Architecture Snob

Czytaj też:

Seminarium z Marcinem Maraszkiem i Maciejem Kaufmanem z Archigrest

Tytuł: Kamień Antropocenu: Gruzobeton jako materiał przyszłości

Moderator: Marcin Szczelina

W erze globalnej urbanizacji beton stał się symbolem nowoczesności. W obliczu rosnącej świadomości ekologicznej oraz potrzeby redukcji śladu węglowego, przyszłość materiałów budowlanych wydaje się należeć do gruzobetonu, powstałego z recyklingu rozbiórkowego betonu. W kontekście gospodarki obiegu zamkniętego, gruzowiska stają się coraz częściej postrzegane jako "kopalnie miejskie", czyli źródło surowców wtórnych dla przyszłego budownictwa. Beton pochodzący z rozbiórek, znany jako urbanite (pol. urbanit), może być postrzegany jako "miejska skała" epoki antropocenu, szczególnie w miastach takich jak Warszawa, które zostały dosłownie odbudowane z gruzów. Przykładem tego procesu jest kopiec Powstania Warszawskiego, gdzie gruz zyskuje nowe życie jako surowiec i symbol przeszłości, przywracając go jednocześnie do pamięci warszawiaków.

Marcin Maraszek i Maciej Kaufman

Marcin Maraszek i Maciej Kaufman są założycielami biura architektonicznego Archigrest, które angażuje się w badania oraz nietypowe projekty edukacyjne i warsztatowe. Ich praca inspirowana jest tak zwanymi ruinami przyszłości, czyli niezrealizowanymi i zapomnianymi wizjami lepszego jutra, opuszczonymi placami budowy oraz przestrzeniami, które zostały przejęte przez naturę w swoim czwartym stadium. Ich działalność opiera się na solidnych badaniach oraz lokalnych uwarunkowaniach, co sprawia, że do konkretnych projektów formują interdyscyplinarne zespoły ekspertów. W ich portfolio znajdują się projekty obejmujące zarówno indywidualnie wykonane wnętrza, budynki mieszkalne i użyteczności publicznej, jak i parki oraz urbanistykę. W Warszawie, gdzie działają głównie, wspólnie z topoScape zrealizowali dwa parki na terenach postindustrialnych, a ich prace zostały wyróżnione w kilku konkursach architektonicznych.

Czytaj też:

Seminarium ze Zbigniewem Reszką z Arch Deco

Tytuł: Arch Deco. Innowacje architektoniczne w kontekście lokalnym

Moderator: Marcin Szczelina

Zbigniew Reszka opowie o swoich doświadczeniach i projektach realizowanych przez pracownię Arch Deco, koncentrując się na innowacyjnych rozwiązaniach architektonicznych. Przedstawi, jak jego zespół łączy nowoczesne technologie z poszanowaniem lokalnego kontekstu w takich projektach jak Gdyńskie Centrum Filmowe czy budynek biurowy Tryton. Reszka podzieli się również wyzwaniami i sukcesami, jakie napotkał podczas realizacji dużych inwestycji w Polsce.

Zbigniew Reszka

Architekt, absolwent WA PG, w 1985 roku założył w Gdańsku spółdzielnię Twórczość Architektoniczna, zrzeszającą małe autorskie pracownie. Cztery lata później z Michałem Baryżewskim powołał biuro Arch Deco. Było ono jedną z pierwszych profesjonalnych pracowni w Trójmieście. Dziś zatrudnia 40 architektów, a w swoim dorobku ma wiele realizacji biurowych, mieszkaniowych czy przemysłowych, między innymi siedzibę Grupy Lotos w Gdańsku, centrum informatyczne Stos w kampusie Politechniki Gdańskiej, budynki apartamentowe w Sopocie i Juracie, siedzibę Gdyńskiego Centrum Filmowego, Centrum Medycyny Inwazyjnej i Nieinwazyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, budynki apartamentowe w Juracie, osiedle Oliva Koncept w Gdańsku i Nowe Orłowo w Gdyni czy gdyński Park Centralny. Zbigniew Reszka i Michał Baryżewski są laureatami Honorowej Nagrody SARP 2013.

Prelekcja HAG - Human Architecture Group

Podczas gdańskiego Architect@Work odbędzie się też prelekcja HAG - Human Architecture Group.

HAG - Human Architecture Group

HAG tworzy architekturę humanistyczną - skupioną na człowieku i na jego potrzebach. Dobrostan tych, którzy wypełnią kreowane przez nich przestrzenie, a także tych, którzy uczestniczą w całym procesie, jest dla nich punktem wyjścia w podejmowaniu decyzji. W każdym projekcie starają się przekroczyć oczekiwania klienta, odnaleźć rozwiązania tworzące środowisko, które szczególnie zadba o potrzeby przyszłych użytkowników. Wierzą, że aby dbać o dobrostan innych, trzeba najpierw zacząć od siebie. Jak twierdzą, pracują inaczej.