Konferencja o zrównoważonym budownictwie - w Warszawie i online
PLGBC (Polish Green Building Council) Green Building Summit to międzynarodowa konferencja na temat zrównoważonego budownictwa w Polsce, służąca dzieleniu się najlepszymi praktykami i inspiracjami, uczeniu się i doskonaleniu. 14. edycja wydarzenia, pod hasłem Think about REgeneration, odbędzie się 3-4 października
- w zrównoważonej przestrzeni Sound Garden Hotel w kompleksie Business Garden w Warszawie,
- oraz w transmisji online. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.
Miejsce spotkania z innymi osobami zainteresowanymi green building
PLGBC Green Building Summit to rozpoznawalne i opiniotwórcze międzynarodowe wydarzenie dla tych, którzy kształtują przyszłość zrównoważonego budownictwa, architektury i nieruchomości w Polsce. Konferencja stanowi okazję do nawiązywania kontaktów i współpracy między różnymi podmiotami działającymi w obszarze green building.
Co jeszcze oferuje konferencja? - polscy i zagraniczni eksperci; mnogość dodatkowych aktywności
Gości wybitnych keynote speakerów i prelegentów z Polski i zagranicy, w tym ekspertów branżowych, naukowców, przedstawicieli firm i organizacji pozarządowych, i przedstawicieli administracji publicznej. Jest to także wydarzenie pełne dodatkowych aktywności.
Jakie są główne elementy składowe 14. konferencji Green Building Summit?
W programie zaplanowano prelekcje, panele dyskusyjne, i prezentacje case studies. Ponownie znalazł się w nim także speed networking, który w zeszłym roku cieszył się ogromną popularnością. Podczas pierwszego dnia PLGBC Green Building Summit zaplanowano cztery sesje skupione wokół strategicznych obszarów:
- Rising to the Challenge: Climate Change Solutions
- Building Biodiversity
- Reuse Revolution
- Exploring Health, Wellbeing, and Life Satisfaction
Podsumowaniem aktywności będzie wręczenie nagród PLGBC Green Building Awards 2024.
Kto potwierdził udział w tegorocznym PLGBC Green Building Summit?
W gronie keynote speakerów swój udział już potwierdzili:
- Kamil Domachowski, Architekt, laureat EUROPE 40under40®, Architecture and Design Award 2024 IFAgroup,
- Maciej Franta, Architekt, Frantagroup Architects,
- Cristina Gamboa, CEO, World Green Building Council,
- Piotr Krzyżowski, Himalaista, ratownik GOPR i prawnik. Jedyny człowiek na świecie, który zdobył Lhotse i Mount Everest, wspinając się samotnie i bez użycia dodatkowego tlenu z butli. Zdobywca siedmiu ośmiotysięczników.
Dzień drugi konferencji poświęcony architekturze wolnej od śladu węglowego
W ramach drugiego dnia konferencji - Free of Carbon Architecture - przedstawimy platformę edukacyjno-obliczeniową, która pozwoli na szacowanie śladu węglowego budynku w zakresie A1-A3 cyklu życia budynków. Aktywności te organizowane będą w nawiązaniu do międzynarodowego projektu Free of Carbon Architecture (FoCA).
Jakie osoby przyciąga konferencja Green Building Summit?
Konferencja przyciąga wszystkich zainteresowanych tematyką zrównoważonego budownictwa, ochrony klimatu / SDGs, w tym: inwestorów, deweloperów, najemców, zarządców nieruchomości, architektów i projektantów, inżynierów i wykonawców, producentów, instytucje finansowe, samorządy, top management, aktywistów miejskich, organizacje pozarządowe, studentów, wykładowców wyższych uczelni, media.
Dodatkowe atrakcje na konferencji
W ramach wydarzenia przygotowano także dodatkowe, angażujące aktywności oparte o nowoczesne formy medialne, w tym:
- Wirtualną Wystawę - Grand Press Photo 2024,
- odsłonę online wystawy Póki Pną Pnie, przygotowaną przez Łódź Design Festival,
- polecajki książkowe Marcina Żebrowskiego z Urbcast.pl
- oraz muzyczną playlistę Anny Wojtkowiak z Grupy RMF FM.
Czytaj też:
Pozostałe informacje
PLGBC Green Building Summit 2024 wspierać będą liczni uznani Partnerzy i Patroni. Organizacja wydarzenia oparta jest o zrównoważone idee, liczony i kompensowany jest ślad węglowy. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) - organizacja pozarządowa, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
Więcej informacji:
#PLGBCsummit
Informacja o Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony. Organizacja wspiera tworzenie zrównoważonych budynków dla wszystkich poprzez:
- powstrzymanie zmian klimatu oraz adaptację do nowych warunków,
- stosowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym,
- podnoszenie poziomu dobrostanu, jakości życia i zdrowia społeczeństwa,
- zwiększanie bioróżnorodności.
PLGBC stanowi część globalnej społeczności ponad 80 organizacji green building councils, skupionych w ramach World Green Building Council.
Więcej informacji: