Architektura MuratorWydarzeniaARCHITEKTURA / IDEA / PROCES

ARCHITEKTURA / IDEA / PROCES

Wykład Romana Dziedziejko i Michała Leszczyńskiego, architektów z warszawskiej pracowni Grupa 5.

15.01.2010 godz. 17.30 Szczecin
KLUB 13 MUZ, Pl. Żołnierza 2

Pracownia architektoniczna Grupa 5 istnieje od 1998 roku. Działa głównie na rynku warszawskim. Firma współpracuje z największymi deweloperami i specjalizuje się w budynkach wielorodzinnych oraz biurowych. Architekci współpracowali przy Ambasadzie Niderlandów Ericka van Egeraata oraz projekcie Metropolitan autorstwa Normana Fostera, zaś wspólnie z fińską pracownią Ala otrzymali wyróżnienie specjalne w konkursie na Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Grupa 5 zajęła pierwsze miejsce w konkursie na rewitalizację Dworca Głównego we Wrocławiu. W grudniu 2009 roku Stowarzyszenie Architektów Polskich wyróżniło autorów budynku biurowe HARMONY OFFICE CENTRE ("A-m" 09/2008) w kategorii obiektów zrealizowanych ze środków niepublicznych.

HARMONY OFFICE CENTRE siedziba Millenium Bank, ul. Żaryna, Warszawa

fotka z /zdjecia/Kopia_G5-HOC-MC001_art(1).jpg
Modernizacja warszawskiego centrum handlowego Klif Budynek pokryć ma okładzina z białego corianu. Projekt przygotowany został przez pracownię Grupa 5 Architekci
Grupa 5 Architekci. Wykład w Lublinie Pomiędzy marzeniami a rzeczywistością - to tytuł wykładu, który 14 marca wygłoszą warszawscy architekci w gmachu Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej.