Arena Design 2015

W dniach 17-22 lutego odbędzie się kolejna edycja Targów Arena Design. Wykłady wygłoszą Juergen Mayer H. , Thomas Krarup (COBE) oraz Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa (WWAA). W ramach cyklu "Otwarte Pracownie" będzie można odwiedzić UGO.COM.PL, Pracownię Architektoniczną 1997, oraz Kluj Architekci. Poznański oddział SARP oferuje bezpłatne wejściówki na wydarzenia.

Arena Design 2015

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Poznaniu zaprasza do udziału w wydarzeniach dla architektów, które będą towarzyszyć Targom Arena Design na MTP w dniach 17-20 lutego 2015. Wykłady wygłoszą niemiecki architekt Juergen Mayer H., Thomas Krarup – architekt wiodący w prężnie rozwijającej się duńskiej pracowni COBE oraz Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa z warszawskiej pracowni WWAA.

18 lutego odbędzie się także kolejna edycja cyklu "Otwarte Pracownie". W tym dniu każdy będzie mógł dowiedzieć się jak wygląda i na czym polega codzienna praca architekta, poznać niezrealizowane projekty, koncepcje i szkice praktykujących architektów. Tym razem swoje pracownie otworzą: UGO.COM.PL (g.10-12), Pracownia Architektoniczna 1997 (g. 14-16) oraz Kluj Architekci (g. 14-16). Podczas Arena Design ogłoszony zostanie oficjalnie także najnowszy projekt SARP Poznań – warsztaty międzynarodowe dla studentów kierunków projektowych z krajów grupy Wyszehradzkiej pt. Mood for Wood.

Program wydarzeń:

Wtorek - 17 lutego 2015

14.00- wykład Thomas Krarup z pracowni COBE (wykład tłumaczony będzie na j. polski)

Środa - 18 lutego 2015

Cykl Otwarte Pracownie:

g. 10-12- UGO.COM.PL- ul. Staszica 22, 60-524 Poznań

g. 14-16 – Pracownia Architektoniczna 1997- ul. Strusia 10, 60-711 Poznań

g. 14-16- Kluj Architekci- ul. Św. Marcin 40/905, 61-807 Poznań

Czwartek - 19 lutego 2015

13.00- wykład Juergen Mayer H. pt. Możliwości, powinności, obligacje ( wykład tłumaczony będzie na j. polski)

Piątek - 20 lutego 2015

13.00- wykład WWAA: Natalia Paszkowska oraz Marcin Mostafa pt. Poszukiwania materiałowe w procesie projektowym

Wszystkie wystąpienia odbędą się w Pawilonie 5 MTP na Scenie FORUM

Pełen Program wydarzeń podczas Arena Design: arenadesign.pl/pl/program. Wstęp na poszczególne wykłady i wystąpienia jest wliczony w cenie biletu. Architekci zainteresowani otrzymaniem bezpłatnych wejściówek na wydarzenia podczas Arena Design 2015 proszeni są o wysłanie maila (imię, nazwisko, firma, nr tel, dzień na który chcą Państwo otrzymać wejściówkę) na adres listaarenadesign@gmail.com do 15 lutego 2015 do g. 20 ( liczba zaproszeń ograniczona, pierwszeństwo mają członkowie SARP).

Tagi:
Architektura na arena DESIGN Atrakcją czterodniowego programu tegorocznej ósmej edycji arena DESIGN były spotkania ze światowej sławy projektantami. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wykład Ingi Sempé i Yana Roche, przedstawiciela nagradzanej paryskiej pracowni – LAN Architecture. W ramach cyklu Otwarte pracownie można też było dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca architekta. Do swoich siedzib zaprosiły dwa poznańskie biura – Mili Młodzi Ludzi oraz NMS Architekci – relacja Eweliny Jędrzejczak i Agnieszki Petzy.
Prouvé RAW. Wystawa w Poznaniu IPNOTIC Design Store zaprasza na wystawę mebli inspirowanych twórczością jednego z najwybitniejszych francuskich projektantów XX wieku. Ekspozycja prezentowana będzie w Poznaniu w ramach tegorocznej edycji festiwalu Arena Design
Poznańskie spotkania z dizajnem arena DESIGN to wydarzenie dedykowane współczesnemu wzornictwu i architekturze, ze szczególnym naciskiem na związki szeroko pojętego projektowania z biznesem. Ideą wydarzenia jest stworzenie platformy dialogu i współpracy dla przedsiębiorców, projektantów i architektów. W tym roku arena DESIGN odbędzie się równolegle z premierową edycją Targów Designu moodFORM.
AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH NA ARENA DESIGN Po raz pierwszy na Międzynarodowych Targach Poznańskich wystawa około 200 dyplomów z sześciu wydziałów ASP. Wystawy prezentują szerokie spektrum działań projektowo – badawczych, prace studenckie wdrażane do produkcji przez fabryki, jak również eksperymentalne obiekty z dziedzin sustainable i flexible design będące zapowiedzią nowych idei, funkcji i materiałów.