Bauhaus w Gorzowie: wykład Aleksandry Kędziorek

i

Autor: Archiwum Architektury fot. Jim Hood, 2005 / Wikimedia Commons / CC-BY-2.5

Bauhaus w Gorzowie: wykład Aleksandry Kędziorek

2019-04-09 13:13

Z okazji 100-lecia założenia słynnej szkoły z Dessau Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim we współpracy z lokalnym oddziałem SARP rozpoczyna nowy cykl spotkań pt. Bauhaus w Gorzowie. Na początek – wykład Aleksandry Kędziorek, historyczka sztuki, stypendystki programu Bauhaus Lab.

Bauhaus w Gorzowie to nowy cykl spotkań organizowany przez Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim we współpracy z lokalnym oddziałem SARP. Całoroczny program obejmować będzie m.in. spotkania dyskusje poświęcone ideom Bauhausu w różnych dziedzinach sztuki, również w odniesieniu się do architektonicznego dziedzictwa regionu. Cykl otwiera wykład Aleksandry Kędziorek, historyczki sztuki i architektury, pn. Śladami Bauhausu. Młoda kuratorka spróbuje odpowiedzieć na pytanie, jak to się stało, że szkoła projektowania, która funkcjonowała zaledwie przez 14 lat i to poza głównymi ośrodkami miejskimi wywarła tak ogromny wpływ na historię architektury i dizajnu.

Wykład „Śladami BauhausuKiedy: 23 kwietnia, godz. 18.00Gdzie: Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Pomorska 73