Architektura MuratorWydarzeniaBudCud na urlopie – Zrób To (wszystko) Sam

BudCud na urlopie – Zrób To (wszystko) Sam

Już 1 lipca rozpoczyna się kolejna edycja festiwalu BASK. Z tej okazji biuro BudCud uruchamia we Wrocławiu plenerową pracownię. Wspólnie z architektami zaprojektuj mieszkanie dla rodziny Basków z San Sebastian, siostrzanej Europejskiej Stolicy Kultury 2016!

BudCud na urlopie – Zrób To (wszystko) Sam

Festiwal BASK powstał jako platforma dialogu między Wrocławiem a San Sebastian, siostrzanymi Europejskimi Stolicami Kultury 2016. To przestrzeń poszukiwań punktów wspólnych między polską i baskijską kulturą, w które angażują się artyści, aktywiści i animatorzy kultury z obu krajów. Przez 3 dni każdego lata, jedna z zapomnianych przestrzeni Wrocławia staje się centrum dialogu i odkrywania kultury baskijskiej. W tym roku będzie to willa Pushela przy ul. Parkowej. Od 1 do 3 lipca swoją plenerową pracownię uruchomi tam krakowskie biuro BudCud Mateusza Adamczyka i Agaty Woźniczki. Dla BASKa przygotowaliśmy żywą i rozgrywającą się na oczach widzów (i z ich pomocą) wystawę „BudCud na urlopie – Zrób To (wszystko) Sam”, bawiąc się dwoma głównymi pojęciami, wobec których organizowany jest czas człowieka: pracą i odpoczynkiem – tłumaczy Agata Woźniczka.

Zadaniem uczestników będzie m.in. zaprojektowanie mieszkania dla wymyślonej pięcioosobowej rodziny Basków, która przeprowadza się do Wrocławia. Hiszpanie mają urządzić się w willi Pushela, proszą więc pracownię BudCud o nowy projekt dla tej przestrzeni, niestety architekci zaplanowali w tym czasie urlop, więc wyręczyć będą musieli ich uczestnicy warsztatów. BudCud przygotowało jednak filmowe bryki do rysunku architektonicznego i projektowania. Te gotowe instrukcje uzupełnione będą opracowanymi przez architektów moodboardami – inspirującymi tablicami skojarzeniowym, które nie pozwolą utknąć przy najbardziej oczywistym rozwiązaniu. Pracownia będzie czynna od piątku do niedzieli – 1 lipca w godzinach 17.00-23.00; 2-3 lipca w godzinach 12.00-23.00. Aby zapisać się na warsztaty, wystarczy wysłać e-mail na adres: bask@wroclaw2016.pl, w tytule wiadomości podając nazwę warsztatów: BudCud na urlopie, a w treści swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu.

Zagranica – wykład pracowni architektonicznej BudCud W ramach cyklu wykładów "Architektura w Wozowni" Agata Woźniczka i Mateusz Adamczyk z pracowni BudCud opowiedzą o tym, czym jest dla nich projektowanie oraz jak starają się przekraczać tradycyjnie pojmowane granice architektury.
Pawilony festiwalowe na krakowskim Kazimierzu Pawilony, które w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej stanęły na zaniedbanym skwerze w sercu krakowskiego Kazimierza miały służyć zarówno turystom, jak i okolicznym mieszkańcom.
Miejscy aktywiści w natarciu. Oddolne inicjatywy w przestrzeni publicznej W Polsce wysyp oddolnych inicjatyw i różnego rodzaju akcji w przestrzeni miejskiej trwa od ponad dekady. Inicjatorami zmian coraz częściej stają się organizacje pozarządowe, nieformalne ruchy miejskie oraz architekci. Przykładem zaangażowania tych ostatnich jest Skwer Sportów Miejskich w Warszawie
Miasto tysiąca pomostów. BudCud zwycięzcą konkursu na rewitalizację zbiornika wodnego w Woroneżu Krakowska pracownia BudCud zdobyła pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie ideowym na opracowanie strategii rewitalizacji zbiornika wodnego w Woroneżu. Zwycięska koncepcja zakłada stworzenie eko-nabrzeża, które stanie się nowym wielofunkcyjnym centrum miasta
Park Tysiąclecia w Zielonej Górze. Rewitalizacja i nowe funkcje Krakowska pracownia architektoniczna BudCud przygotowała projekt rewitalizacji Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze; konsultacje społeczne pomogły w określeniu nowych funkcji parku i wyborze mebli miejskich, które się w nim pojawią
Projekt pracowni BudCud w finale konkursu na zagospodarowanie kijowskich wysp Przygotowana przez BudCud koncepcja ekologicznego zagospodarowania kijowskich wysp znalazła się wraz z siedmioma innymi projektami w ścisłym finale otwartego międzynarodowego konkursu  “CONCEPT OF RESERVATION AND DEVELOPMENT OF KYIV ISLANDS"